Skocz do zawartości

plik 3dsmax.mat


goral

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobrze wiem jak sie otwiera Mtl Library jednak gdy chce to otworzyć mam tam tylko dwa pliki: AecTemplates.mat i Nature.mat a powinien być tam jeszcze 3dsmax.mat gdyż w tamtych plikach nie ma takiego materiału Wood_oak (standard) i wielu innych........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu sciągałes maxa triala bez materiałow, na stronie www.autodesk.com bedziesz miał w dziale download do sciągniecia.

szukam i szukam na tej stronie i nie moge tego znaleść. Czy ktoś mógłby ten plik wysłać mi na maila....

 

Dzięki ale już sobie z tym poradziłem i to sam nie ściągając nic ze strony producenta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nerlon

Mam pytanie.

Posiadam ten plik, ale komputer widzi mi go jako plik Winampa. A w Mtl Library nie widzi mi w ogóle .mat.

 

Czy jest jakiś sposób na zachęcenie Max-a do otwierania map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skrufi

Widze że nikt nie udzielił odpowiedzi a szkoda :( ja mam podobny problem ;( mam plik 3dsmax.mat ale 3d max go nie widzi, natomiast system wyswietla go jako plik winampa ;/

Mam 3d maxa 09 64bit. (system vista ultimate x64 sp1 jesli to ma jakies znaczenie). Proszę w w miare szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Setesh

Nie wiem czy to pomoże ale spróbuj może zmienić powiązanie pliku z programem w viscie jest cos takiego(panel sterowania -> programy domyślne i ... -> u mnie jest "associate a file type or protocol with program"). Ale nie wiem czy to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W material/map browser zaznacz Mtl Library a nastepnie File->Open wyszukaj twój plik .mat

A powiązanie pliku z odpowiednim programem robisz w Windows. Zaznacz plik którego powiązanie chcesz zmienić, prawy klawisz myszy->właściwości->zakładka ogólne->otwierany za pomocą->zmień i tu zmieniasz powiązanie pliku z odpowiednim programem. Natomiast ustawiasz w ten sposób tylko domyślny program którego Windows będzie używał do otwarcia pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary post (z przed 10 min :P ):

Łapcie: http://www.sendspace.pl/file/249dfea21109b909a327a78

Jako że link wkrótce wygaśnie i nie będzie można pobrać to piszcie do mnie wiadomości jak ktoś będzie chciał.

I tak jedna rzecz: ja nie maiłem tego pliku w Dokumenty\3dsmax\materiallibraries tylko tam gdzie zainstalowałem 3ds maxa. W moim przypadku: D:\Program Files (x86)\3ds Max 2010\materiallibraries

 

Ok nowe:

Wszystkie materiały z 3ds max 2010 (w tym 3dsmax.mat i np. ProMaterials do mental ray)

 

W pliku: Jak wgrac i wlaczyc.txt znajdziemy szczegółowe informacje na temat:

-Jak włączyć mental ray?

-Gdzie wgrać pliki .mat z (folderu ProMaterials i Główne)?

-Jak wgrać .mat do programu 3ds max:?

 

Download Link: http://www.sendspace.pl/file/c9613db127a9f7fb39bf0d8 (jak wygaśnie to pisać na PW)

Edytowane przez kamyker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności