Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Rower


Zarowa

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Niedawno przeglądając stronki znalazłem geometrię ramy destroyer jump. Postanowiłem ją wymodelować no i oto efekty kilkudniowej pracy. Zamierzam wymodelował cały rower jak najdokładniej będe potrafił. Nie obiecuję, że skończę, ale będe się starał. Będzie to rower do streetu/dirtu...:

 

1wj8.th.jpgkolorhz7.th.jpgspawynw1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm.. no nie wiem co w tych spawach nie pasuje. Nie wiem jak inne zrobić (ładniejsze), jak macie jakieś tutki o robieniu ładnych spawów zapodajcie moze nowe zrobie. Ale co do wypukłości to wcale nie są za wypukłe tutaj macie fotke na które spawania są podobne.. No i update zrobiłem koło, piasta może nie jest jakas super dokładana ale nie ma co bardziej się bawić w detale bo i tak tego nie będzie widac :D No i koło wydaje się za duze ale to tylko tak wygląda jak dojdzie widelec i przednie koło bedzie dobrze ;) Mape bierznika oponki wrzuce pod koniec pracy :D

 

przykladaq4.th.jpgpiasta1yr6.th.jpgpiasta2dy8.th.jpg2fq0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie edytowałem poprzedniego postu ale nikt by nie zobaczył, że dodałem upadate

 

Dzięki też za pozytywne komentatrze :)

 

UP: Klameczka od jakiegos Hayesa (oczywiscie hampel bedzie hydrauliczny) + gripy (chwyty):

 

6ic8.th.jpg7rx9.th.jpg

 

Zastanawiam się nad zmianą mostka co wy o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ladny , nie pasuje mi tylko pare rzeczy -

-klamka hamulcowa jaks taka delikatna, dodaj jej troche "miesa"

-co to za oponki ?:) w kolarynce moj tata ma wieksze :D zrob np jakies kendy stritowe

-sposob zaplecenia kol , jest niemozliwy :D tzn kolo sie zaplata na 4 krzyze ( wiem czepiam sie ) ale widze ze model masz w ladnym detalu, a ta rzecz od razu padla mi w oczy i jakos tak mnie odpycha :)

- czy piasty ? sa to jakes piasty "firmowe"? czy tez rysowane tak o ? fajnie by wygladaly piasty North Shora

- nie wiem jak chcesz rozwiazac element napedu, ja bym widzial taki rowerek o takiej geometrii ramy w systemie singel spiid :) zero przezutek itd, ( piasta tez taka jest , north shora rzecz jasna )

-czemu taki badziewny , paskudny, beznadziejny amor dales?:( przeciez to ..... szkoda slow na tego amora .... jakis marcok??

-pochyl kierownice bardziej do tylu

-moze zrob stery - FSA PIG?

-ten mostek.... wielki, ciezki, brzydki :) skaldajac rowerek nie kupilbym takiego, wydaje sie nie do tego roweru, bardziej jako jakas czesc do czolgu

-przytnij kierownice po 3-6 cm z kazdej strony

- te gripy.... moze Cory Nastazjo?

 

tyle, :) model i tak mi sie podoba, jak olejesz to co napisalem , to sie nie obraze , mam bzika na pkt rowerow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - no z materiałami to będzie problem, ale bedę walczył

 

Barcisz ja tez jeżdże na rowerku, a co do twoich pytań to:

 

1. No moze masz racje, zastanawiam się nad wymodelowaniem nowej jeszcze zobacze ale w hydraulikach zazwyczaj są bardziej "delikatne" niż w V-kach czy innych...

2. Już z 2 razy napisalem że to śa narazie oponki zastępcze na koniec wymodeluje nowe z bierznikiem kendy krad albo jakiegos maxxisa do streetu

3. Co do zaplecenia kół. No wiadomo że nie są poprawne zaplecione bo wkońcu to model. Jak bym miał wymodelować prawdziwe zaplecione koło na 4 krzyże to chyba bym siedział nad tym kilka miechów

4. Piasty hmm nie będzie na nie takich zbliżeń żebym musiał co do milimetra modelować jakiś konkretny model, dam logo np. NS-a i wystarczy.

5. Na początku miał być wogóle sztywa ale znalazłem fotke duro i wumodelowałem. A czy badziewny? Może super nie jest, ale mam go i nie narzekam

6. Napęd wiadomo że bedzie single speed :D po to wymodelowałem jeden blat z tyłu :D

7. Mostek to kwestia gustu :) mi się akurat podoba ns moto w streetowkach.. może wymodeluje nowy ale nie obiecuje

8. Stery wzrorowane na tiogach ssr

9. No kiere przytne

10. a gripy chyba zostaną bo nie są złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ladny , nie pasuje mi tylko pare rzeczy -

-klamka hamulcowa jaks taka delikatna, dodaj jej troche "miesa"

-co to za oponki ?:) w kolarynce moj tata ma wieksze :D zrob np jakies kendy stritowe

-sposob zaplecenia kol , jest niemozliwy :D tzn kolo sie zaplata na 4 krzyze ( wiem czepiam sie ) ale widze ze model masz w ladnym detalu, a ta rzecz od razu padla mi w oczy i jakos tak mnie odpycha :)

- czy piasty ? sa to jakes piasty "firmowe"? czy tez rysowane tak o ? fajnie by wygladaly piasty North Shora

- nie wiem jak chcesz rozwiazac element napedu, ja bym widzial taki rowerek o takiej geometrii ramy w systemie singel spiid :) zero przezutek itd, ( piasta tez taka jest , north shora rzecz jasna )

-czemu taki badziewny , paskudny, beznadziejny amor dales?:( przeciez to ..... szkoda slow na tego amora .... jakis marcok??

-pochyl kierownice bardziej do tylu

-moze zrob stery - FSA PIG?

-ten mostek.... wielki, ciezki, brzydki :) skaldajac rowerek nie kupilbym takiego, wydaje sie nie do tego roweru, bardziej jako jakas czesc do czolgu

-przytnij kierownice po 3-6 cm z kazdej strony

- te gripy.... moze Cory Nastazjo?

 

tyle, :) model i tak mi sie podoba, jak olejesz to co napisalem , to sie nie obraze , mam bzika na pkt rowerow :)

1. co do klameczki.. tak jak zarowa napisał.. w hydraulikach zazwyczaj są bardziej "delikatne"

2. widze że nie śledzimy tematu...

3. hmm.. modelujesz moze ?? jak tak to prosze ja Ciebie.. wymodeluj mnie tu ładne kółko zaplecione np na 4 krzyże ;)

4. kształt piasty jest chyba mało istotny przy całości (tak mi się wydaje)

5. ładnie odgadłeś - to będzie single speed (pisze odgadłeś bo widze że tematu całego nie przeglądałeś)

6. nie uważam że duro jest takie paskudne a tym bardziej badziewne... kwestia gustu.....

7. kierownica jest dobrze... powinna być prosto

8 i 11. hmm... chciałeś tym pokazać że się znasz na sprzęcie?? tiogi ssr dają rade.. ;)

9. mostek... nie bede sie rozwijał... NS Moto jest kozacki, pasuje idealnie do streetówek więc znowu kwestia gustu... a tak btw to lepszy byłby zoom nie sądzisz?

10. przycinanie kierownicy... ahh... powiedz mi.. jeździłeś / "skakałeś" kiedyś na rowerze ?? widzisz tą ogromną przepaść między 3 a 6 cm na strone ??

 

i to chyba wszytsko.... IMO modelik idzie ładnie i nie ma się do czego przyczepić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności