Skocz do zawartości

Finished 2D: potworki


WWWoj

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować moje potworki które rysowalem na konkurs nie mialem zbyt duzo czasu wiec tylko ołówkiem bazgrałem. W konkursiku nic nie zdziałałem :D bo poziom troche inny. Mimo to jestem z nich zadowolony i chciałbym żeby ujrzały światło dzienne . Mile widziana krytyka.

 

Przy rysowaniu poniosła mnie fantazja i napisałem, krótką charakterystykę dla tych stworków :)

sory za ortografie.

Charakterystyka:

Opowiesc o groteskowo zgarbionej kreaturze zatacza coraz większy krąg strachu wśród dwunożnych istot rozwijających nie wielką prędkość, zwanych ludźmi. Kreatura ta upodobała sobie ten rodzaj mięsa, dlatego właśnie człowiek jest jej podstawowym pokarmem. Potencjalna ofiara jest łatwa do upolowania, pożywna i smaczna,

nie wymaga więc od tego stworzenia wybitnych umiejętności łowieckich. Z tego powodu stworzenia te nie wykształciły centralnego ośrdka nerwowego na wysokim poziomie. Nie potrafią polować w grupie i nie przeprowadzaja masowych wyżerek czyszczących całe osady ludności, mimo iż ich fizyczna budowa z pewnością by się do tego nadawała.

Polują pojedyńczo, dlatego ludzie nie są świadomi iż istnieje wjęcej niż jeden przedstawiciel tego gatunku.

Ten istotny fakt może okazać się zgubnym nawet dla najwybitniejszych zabujców jakimi są Wiedźmini, niespodziewających się tego co zastaną w świecie znanym z opowieści.

W rzeczywistości kreatury te tworzą siedliska w gęstych wysokich lasach sosnowych. Potężne sosny zostają obdarte z kory i gałęzi. Szpony i budowa kostna stworzenia przystosowane są do długotrwałego przebywania na szczytach nagich drzew. Owijając długi ogon wokół drzewa obniżają swoje tętno, dzięki czemu potrafią doskonale zachować równowagę i przebywać przez bardzo długi czas w jednej pozycji.

Osobnik ludzki, który znajdzie się w takim siedlisku, ma szansę uczieczki,o ile nie zostanie sparaliżowany strachem.

Wiąże się to z stosunkowo długim okresem przebudzania kreatury. Tą słabość może wykorzystać też Wiedżmin. Zabijając jedno ze stworzeń

zanim obudzi się reszta, jest w stanie posiąść łup, który pozwoli mu "oszukać" ludzi i wziąć zapłatę.

Byłby to zdecydowanie łatwiejszy sposób niż walka z wszystkimi stworzeniami. Tymbardziej, że walka toczyłaby się na ich terenie, czyli na utrudniającym poruszanie podłożu, ściułce złożonej z gałęzi drzew, zwłok i lepkiej żywicy pomieszanej z krwią sciąganych do gniazda ofiar.

Śmiertelne niebezpieczeństwo może się jednak dopiero pojawić, gdy głośne i przeraźliwe wycie wielu walczących kreatur zwabi do gnizda cichego drapieżnika. Potężniejsze stworzenie, której obecność w siedlisku przypomina pojawienie się łasicy w kurniku.

 

"Nihilis Chruptus" to łowca ogromnych rozmiarów poruszający się nisko przy ziemi, zwinnie niczym jaszczurka.

Oczy ma umieszczone u dołu głowy będącej wielką jednokostną szczęką. Taki układ oczu wymuszony jest sposobem polowania, który polega na lokalizacji atakowanej ofiary na podstawie obserwacji przemieszczających się cieni, drgań podłoża i odgłosów.

Drapieżnik ten nie jest w stanie wykryć ofiary stojącej nieruchomo przy drzewie.

Oczywiście stanie przy drzewie w czasie burzy zwiększa prawdopodobieństwo trafienia przez piorun, jednak jest ono zdecydowanie mniejsze niż

prawdopodobieństwo uniknięcia szczęk zorientowanego w sytuacji "chruptusa". Przebywanie blisko drzew nie daje jednak całkowitego bezpieczenstwa, ponieważ znacznie inteligentniejszy od ptakopodobnych kreatur "chruptus" potrafi w czasie polowania przegrygryźć drzewo ,na którym przebywa cel, przy okazji przegryzając też dodatkowy kąsek, którego nie udało mu się namierzyć.

Jak powiedziałby Władca Łamigłówek "Zabicie chruptusa jest możliwe tylko dla kogoś o niebywałym sprycie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kuroliszek jak byk! zabiłem takiego niedawno w kanałach pod Wyzimą Klasztorną!

 

Tak jak większość mówi - drugi numer jest najlepszy

 

 

Haha też go zarypałem go :p

 

p.s jestem w 3 rozdziale ale nie mam ochoty grać bo ładowanie mnie wykańcza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności