Skocz do zawartości

Temat Rowerowy:)


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję niedługo kupić nowy rower tak do ~1200 zł. Na rowerach jako tako pojęcie mam, natomiast w ogóle nie orięntuję się co jest na rynku, jakie ceny itp.A chodzi właściwie o to, jakiego producenta wybrać. Wiem, że są Kelly's, Giant, Merida, Wheeler, Scott i inne takie, ale prosiłbym jednak o radę kogoś, kto lepiej się na tym zna:). Dotychczas miałem Fuji i generalnie nie narzekałem, myślicie że byłby to dobry wybór kolejny raz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za 1200zl nie kupisz sobie wypasu. Zalezy wlasnie to co chveti powiedzial czy to ma byc zwykly rowerek do pracy i dodomciu czasami na lono natury, czy tez moze do crossy country a moze do trialu?? Jezeli chodzi o dlugie dystansy szosowo lakowo to najlepiej zlozyc go z czesci. Rame kupic dobra uzywana..a reszte skladac z allegro i z bazarow z dobrymi czesciami (ostatnio kupilem 2 zaplecione ravki mavika - 80zl w sklepie szt. i z piastami deore lx za 200zl - nowki sztuki), wtedy rowerek bedzie wmiare dobry i za duzo mniejsza kase. Jezeli rowerek ma byc do pracy czasami pojezdzic na drozce rowerowej to polecam "hollendra" duzo wygodniejsze i 5xtansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, generalnie ma to być zwykły rower do jazdy, również i w terenie, czyli cross-country (holenderka odpada:)). Wiem, że za 1200zł wypasu nie kupię, ale właśnie dlatego chciałbym coś z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Składanie owszem, ale raz: jak już wspomniałem, brakuje mi rozeznania na rynku, dwa: brak czasu na robienie tego, trzy: brak wystarczających umiejętności (tzn. złożyć pewnie bym umiał, ale pewnie efekt mógłby w końcu okazać się dość średni)

Niemniej jednak, dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka nie ma wiekszego znaczenia bo firma robi tylko rame (ktora jest w sumie ważna) a reszta to osprzęt innych firm. Taki osprzęt zakładają wszystkie marki rowerów. Tylko że ten osprzęt może być z dolnej i górnej półki. Ja kupiłem TREK 4300 za 1500 zł. Jestem zadowolony, super rowerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych amortyzatorow do roweru za 1200zl, zrobia sie luzy po 3 miesiacach i do renowacji. Juz lepiej dokupic pozniej jakiegos taniego boomera. No wlasnie zestawiki maja to do siebie ze masz za taka cena gowniany osprzet ktory ci sie bedzie sypal po niedlugim czasie - zalezy od jazdy. Ale jezeli nie ma byc az takiej wielkiej eksploatacji to moze wystarczy. Faktem jest, ze do zlozenia rowerka potrzebne jest jeszcze zestaw tajemniczych kluczy ktore tez kosztuja troche i trzeba sie co nieco znac. Co do ram to w tym przedziale cenowym nie ma lepszych i gorszych (w zestawach) alu wazy tyle co CHM i jest tak zrobiona zeby slonia wozic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych amortyzatorow do roweru za 1200zl, zrobia sie luzy po 3 miesiacach i do renowacji.

 

No nie wiem...z moich doświadczeń wychodzi co innego...szczególnie że nie jest to amortyzator RST (ruski shit technology) tylko SR Suntour. Szczerze mówiąc to nie wiem jak z tym Suntourem ale mój za 300zł się sprawdza nawet przy skakaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności