Skocz do zawartości

Zmiana profilu


Iga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedzi pomimo tego ,ze kazdy radzi co innego ;) Chyba pojde na rozmowe do dyrektora w sprawie przeniesienia. Mam tylko wątpliwości czy nie porywam się z motyką na słońce, bo matematyka nie jest moją najmocniejszą stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem matematyka na architekturze na pewno bardziej ci się przyda niż jakieś humanistyczne.

(obliczenia czy dach się nie zawali jak go zaprojektujesz taki fajny zawiesisty itp.)

 

z drugiej strony, jeśli matematyki nie lubisz, to się zastanów czy warto, ewentualnie się zorientuj czego pytają na egzaminach wstępnych na architekturę, bo jeśli tam dużo matematyki nie ma, to się tego i tak jakoś nauczysz (bo chyba nawet na humanistycznym kierunku trochę matematyki jest), a na studjach potem matematyka będzie i tak całkiem inna i od nowa.

 

ze względu na fizykę bym poszła, bo fizyka to fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecilbym Ci jednak mat-inf.. masz wiecej czasu na cwiczenie rysunku (na egzamin). A jak bedziesz uczeszczala do humanistycznej, niestety bedziesz zmuszona nadrabiac dodatkowymi lekcjami, bedzie tego wiecej i wiecej czasu poswiecisz na sama nauke przedmiotu, kiedy mozesz poprostu nauczyc sie tego w szkole.. Takie moje zdanie.

 

Pozdrawiam przyszlych i obecnych architektow :]

 

P.s: mowie o tym dlatego, ze zdajac na architekture, zmuszony bylem zdawac matematyke podstawowa i rozszerzona na mature zeby sie dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...](obliczenia czy dach się nie zawali jak go zaprojektujesz taki fajny zawiesisty itp.) [...]
To konstruktorka o ile się nie mylę.

Architekt zna tego chyba tylko podstawy, aby się orientować. :)

 

A wracając do tematu: bierz matę tak czy siak, a nóż zachce ci się iść w 3 klasie na arch. powiedzmy do Gliwic i... i klops... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem matematyka na architekturze na pewno bardziej ci się przyda niż jakieś humanistyczne.

(obliczenia czy dach się nie zawali jak go zaprojektujesz taki fajny zawiesisty itp.)...

 

Dlaczego wszyscy notorycznie myla architektow z konstruktorami (inzynieria ladowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy notorycznie myla architektow z konstruktorami (inzynieria ladowa)?

 

bo sie nie znaja, dla tych ludzi dom to dom a kazdy kto sie na budowe tego domu zlozyl zalicza sie do jednej grupy.

 

to na architekturze sie tylko rysuje i nic wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta matematyka nie jest potrzebna na architekturze, ale potrzebna jest wyobraźnia przestrzenn, znajomość geometrii. Fizyka przydaje się o tyle że wyrabia w jakimś stopniu myślenie konstrukcyjno-mechaniczne (niezłe sformuowanie mi wyszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja to mature z biologi zdawałem i na architekturze siedze w Kraku. Na wstępne porzebny będzie ci rysunek i rysunek i jeszce rysunek. Matma na wydziele architektury to lipa no ale jest, najwięcej to sie liczy na konstrukcjach i mechanice. Human też sie przydaje : historia arch. powszechnej , historia arch. polskiej, historia arch. współczenej, historia urbanistyki :D .

 

powodzenia na egzaminach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności