Skocz do zawartości

chlodzenie procka


cfaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam spory problem z temp na procku normalna wartość to około 50C a podczas renderingu potrafi skoczyć do 80. Wyczysciłem wentylator z radiatorem i wymieniłem pastę bo osiągał 95C. Niewiele to pomogło a boję się, że spale proca i tak parę razy już się wyłączał z tego powodu. Wiecie jak pomóc? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jaki masz procesor? zalatuje mi to p4... chyba pozostaje wymienic chlodzenie na wydajniejszenp wodne. co do spalenia to chyba zjarać p4 sie nei da bo sie wylaczy... co innego amd. nie wiem jakie wentylatory są obecnie na topie.. ale myśle że jakiś miedziany pentagram byłby lepszy.. kożystasz ze standardowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam standardowe chlodzenie intelowskie i mam w stresie max 50 ;o glosne to bo glosne ale chlodzenie jest ok:)

 

przy 80 albo 95 powinien Ci sie wylaczyc odrazu komputer bardzo dziwne :)

 

Sprawdz czy masz dobre zasilanie, bo u mnie od tego temperaturka kazdego podzespolu skoczyla ostrooooo do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cfaniak, zależy ile masz kasy ale ja polecałbym Ci chłodzenie wodne bądź jakiś wydajny cooler oparty na heatpipe. Możliwości jest dużo i jest w czym wybierać. Po drugie napisz jak masz chłodzoną całą obudowę.

Ten cooler jest wydajny i w miarę cichy:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPath=103_78_82&products_id=869

W przedziale 100-200 zł jest dużo dobrych coolerów.

I jak juz będziesz montował coś nowego to kup pastę, która bardzo dobrze przewodzi ciepło (z domieszkami srebra lub stopów metali).

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1219

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz w biosie konfigurowane dynamiczne chłodzenie procka, regulacje ręczną obrotów wiatraka na kablu czy inne gadzety mogace wpływać na efektywnosc ch łodzenia ?

Czy zasilanie procka jest ustawione właściwie ?

Czy masz przepływ powietrza w obudowie innymi słowy czy procek grzeje sie natychmiast czy po jakims czasie i ewentualnie jakim ?

Czy masz jakis termometr którym mógłbys zweryfikować temperaturę na radiatorze bo moze płyta podaje wadliwy odczyt ?

 

No to sa pytania które musisz sobie zadać na chwile obecną i znaleść na nie odpowiedzi, czyli to należało by sprawdzić

 

No pytanie czy radiator jest właściwie dociągnięty do procka jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=29227

 

poczytaj sobie troche a wszystkiego sie dowiesz o swoim procku.

 

Najprawdopodbniej masz presscota i jest to standardowa temperatura w stresie przy standardowym coolerze, ale taktowanie powyzej 80 stopnie sie powoli obniza. Nie przejmuj sie temperatura procek ci nie strzeli, chyba, ze poprzestawiales gorne granice w biosie no i zainwestuj w nowego coolera bo te modele jako jedyne w historii intela maja nie wystarczajace chlodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności