Skocz do zawartości

Scena 3D: Bydgoska Wenecja


Orangegraphics

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na necie taki to oto obrzeczek:

wenecjadg2.jpg

 

I postanowiłem że to będzie moja referka do mojej nowej pracy.

Narazie sam zarys. 20 min. vray sun & sky kilka brył i poustawiane klocki aby potem skali nie zgubić

i od razu ze startu 2 pytania: 1-sze dobry materiał dla tafli takiej brudnej rzeki. ciemna zieleń, wiecie o co chodzi:D

2-gie: ma ktoś jakieś dobre tekstury poniszczonej ściany cementowej na tą na pierszym planie z prawej? duże odłamane kawałki cementu?? wszelki pomysły i sugestie mile widziane, mam nadzieje że dotrwam

 

taki pierwszy renderek:

1renderhv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do mostku to masz inne proporcje niż na referce. Środkowa podpora jest zbyt masywna w porówniu do reszty. Ta deska co jest przy podporze na referce mieści się jakieś 3 razy na całej długości mostu, a u Ciebie jakieś 2 razy tylko. Mam nadzieje, że ktos to zrozumiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robie najpierw wszystkie modele to potem nie mam cierpliwości do tekstur. a tak jest wyważenie, tekstura, model, model tekstura.

 

Most poprawiłem, jest teraz ok??

 

Pobawiłem się z wodą, ale to chyba nadal nie jest to...

 

Pozatym zmieniłem troszkę te ściany z prawej co są z bliska oraz zrobiłem tą pierwszą stodołę za mostem. Już teraz wiem że muszę poniszczyć trochę ten mór w stodole z cegieł.

 

Wszelki pomysły i sugestie mile widziane

 

Stodoła zbliżenie, będzie całą ciemniejsza i popsuje mur:

stodo322a1rendernc5.jpg

 

 

 

 

Render całości: zmieniony troche kąt kamery i oddalone obiekty:(wiem że na ścianie najbliżej jest skopany UVW, przełączyłsie na face ale jużnowego rendera mi siępuszczać nie chciało)

3renderbt2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie:D tylko co zrobić aby nie była taka plastelina?? GI inne? światło?? oświetlenie to jest vray sun. Nie mam pojęcia co zrobić aby to zmienić...

Woda wiem że jest spaprana. ale może jakaś wskazówka?? bo że "noise" mam dodać to po omacku moge szukać;d;d no nic, ide dalej próbować

 

4renderpg7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz te fale.. to nie morze Oo

trawa całkiem fajnie.. ale nie wiem dlaczego się tym teraz zajmujesz jak jeszcze np kościoła nie wymodelowałeś. tylko ci test rendery obciąża czasowo.

jeżeli chodzi o klimat.. to narazie mało go (tam są takie klimaciarskie kamienice.. i w ogóle.. a tu narazie tak bajkowo się robi )

 

Szczerze mówią nie jestem zwolennikiem robienia scen tylko dla jednego widoku/ujęcia..

 

ale będe tu zaglądać.. bo miejsce mi bliskie i bardzo lubię tam pi/by...ć :]

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komenty. Rzeczywiście w zasadzie zupełnie zgubiłem klimat i zasade tego. Krzyhhh mam uciebie dług za ta referke, nadal robię ujęcie z mojej, jest ciekawsze, ale dzieki twojej masa detalu dojdzie, mógłbyś podac link z którego dorwałeś tą twoją?. Brzegi poprawie. wogóle szykuje się większy update. Miałęm zupełnie inną perspektywę i to gdubiło połowe klimatu. wszystko ustawiam i skaluje od zera.

 

Ok Pionier, robię tak jak mówisz... ale jak potem nie będe miał samozaparcia na teksturowanie to będzie na ciebie;pp:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... więc. Lubie się słuchać starszych i mądrzejszych więc wedle życzenia: wpierw czysty modelling. W zasadzie 3/4 sceny zrobione od nowa, ujęcie kamery poprawione na podobne do referki, inna ogniskowa. Brzegi, no, w zasadzie wszystko new. pobawiłem też się wodą, ale to już potem wrzucę bo mnie Dziewczyna wymęczyła w katowicach i lulać idę:D

 

Starałem sięzłąpać trochęklimatu, tu krzywe, tu deska pływa w wodzie, tu ułamana deska w brzegu/ dachu, tu dziura...

 

Teraz: Co zrobić z Drzewem?? Wiem, większośćrobi na Alpghach, teraz pytanie: sam sobie alphe mam zrobić w szopce czy może są jakieś darmosy??:D i jak to zrobić aby płasko nie wyglądało??

 

8renderhh8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już trochę lepej,

tutaj masz link z którego dałem ci referkę link

 

Co do drzewa to.. hm.. jak chcesz to możesz w PSie to namalowaći potem jeszcze jakiś displace...

Ale osobiście radzę wymodelować, przynajmniej więcej się nauczysz ;)

 

(+) tu masz współczesniej.. inne miejsce.. ale ta sama rzeka... (jak widzisz nawet te fale co masz teraz są za spore... )

heh ale ja się czepiam :p

wenecja_bydgoska_1d.jpg

 

(+) plus mała dawka fotek z wenecji bydgoskiej ... (nie koniecznie dokładnie to ujęcie.. ale sporo można się dowiedzieć )

 

http://www.mariusz-jablonski.de/bromberg/bilder/insel/slides/wenecja-nowa-01.jpg

http://www.mariusz-jablonski.de/bromberg/bilder/insel/slides/wenecja-01.jpg

http://www.mariusz-jablonski.de/bromberg/bilder/insel/slides/wenecja-03.jpg

http://www.wenecja.art.pl/foto/wiosna/kaczki.jpg

www.wenecja.art.pl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komenty

 

Noooo... to tutaj efekt dzisiejszych zmagań. za dużo nie zrobiłem bo starałem się zgłębić tajniki PPT w V-rayu ale konkluzja mi wyszła taka że długo i do d**py więc to chyba tylko taki bajer chaosów że "my też umiemy tak jak maxwell" :D:D

 

Wracając do tematu: Wiem że render z totalnie skopanym światłem, nie mam pojęcia co mi odbiło:D Najwazniejsze jużmama za sobą, teraz tylko 3-4 budyneczki zostały mniej dokłądne mniej widoczne, dokończyć lewą stronę rzeczki i biorę się za teksturki i oświetlenie. myślałem nad tym i wydumałem tak: vraysun nisko naprzeciw kamery robi klimat a jakieś omni czy vraylight rozświetla z lewej całą scenę jakiś ciepłym kolorem. wyłączone cienie doświetlającego?

 

9b2b8bef-10render-jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie kolejny update...

Pierwsze w życiu textury z prawdziwym bumpem i pierwszy w życiu displace.

Update tak długo trwał ponieważ napotkałem problemy ze strony mojego kochanego kompitera, jednak wiedza czyni cuda, i z 20h na render zszedłem do 3,5h :D

 

wytykajcie wszystko, prosze. dokładnie wszystko, bez wyjątku.

 

Acha. i co mam zrobić aby tekstury były "ostre jak żyleta"?? wszystkie rozdziałki mają dobre, minimum 1600*1200? czy tylko rQMC ma na nie wpływ? GI żadnego nie ma, poradziłem sobie doświetlającymi vraylightami. Efekt ok czy jednak GI włączyć?

5ae4b1e2-17render-jpg.jpg

 

tutaj 2min retuszu w photoshopie, tak dla zabawy:

59552aa0-17renderglow-jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero konkretów:D Ja po prostu już nie wiem co poprawiać. wiem że to jeszcze nie jest "to" ale nie wiem "co" zmieniać. brudu dodać?? popsuć tekstury? myślałem nad przesunięciem kadru ciut w górę aby most nie był taki pseudo 2d, aby było widać trochę jego kładki pod kątem. tam po prawej jest plakat komunistyczny. iść dalej w tym kierunku? zaśniedziały, stary komunizm, puszka po konserwie pływająca w rzece, stary drogowskaz się sypiący na moście? wiszące litery domów na jednych gwoździach? Niebo jasne czy ciemne? wschód może? no podpowiedzcie. wszystko mówcie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie zrobilbym tak: wymienil te drzewo, bo rzuca sie w oczy, wyglada jakby bylo wklejone i to bardzo wyraznie.Ozywil troche teksturki, bo wygladaja monotonnie, dodal troche zycia i jak wspomnialem wiecej szczegolow, parapetki, doniczki, jakies lancuchy:P poposul troche most, bo faktycznie wyglada na nowy..lekko odzielenil wode, troszke zbyt nasycona zielenia jest, w dalekie tlo cos wstawil bo pusto sie tam zrobilo..Elegancko wyglada ten budynek w prawym dolnym rogu, notamiast ta roslinka troche psuje klimacik. Tak jak juz napisalem praca fajna:) Taki klimacik zepsucia, puszek i smieci, moze byc fajny... Wytrwalosci Ci zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tak zła mapka opacity. No teraz to roslinka na dole, elegancko wygląda...Motyw, ze słoncem może i fajny, ale słońce to nie pasuje..Nie czuje się osobą kompetentą, żeby tutaj niewiadomo jakie mądrości pisać, ale nadal podtrzymuje zdanie, że jak dla mnie za mało szczegółów i za mało sie dzieje, most za nowy..Podrzucam Ci link do dwóch prac, z których możesz zaczerpać jakiś koncept i pomysł.

http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?t=56250 i druga http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/max/urbanenv/index.html. Chodzi mi tu o szczegółki i takie tam bajerki.. Co prawda, pierwsza z nich jak dla mnie też nie jest rewelacyjna, ale kilka szczegółów i pomysłów ma z których można cos zaczerpnąć chociażby gółębie, rury i okiennice.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności