Skocz do zawartości

Quadro FX


Gość mcar

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest roznica miedzy kartami Quadro FX a zwyklymi kartami np. GeForce 7600, jesli chodzi o dlubanie w 3dsmax?

Bez urazy, ale oczekuje konkretow, bez stwierdzen typu "bo jest szybciej"tylko co jest szybciej i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

biorąc pod uwagę twój post ( jego rozkazujący ton w szczególności) twój podpis i twoje miasto to normalnie napisze ci tylko "bo jest szybciej" :)

Trzeba bylo nic nie pisac. Ton nie jest rozkazujacy, ale niestety na innych forach mialem juz do czynienia z masa nierzeczowych odpowiedzi od "znawcow", dlatego tutaj staralem sie zaznaczyc jakiego rodzaju odpowiedzi oczekuje. Nie mialo to zabrzmiec rozkazujaco, dlatego dodalem "bez urazy". Miasto rzeczywiscie jest swietnym powodem "pojechania" mi... Wiem, ze Warszawa nie jest lubiana, wiem dlaczego i wcale sie ludziom nie dziwie, ale naiwnie myslalem, ze tutaj (na forum) niespecjalnie miasto ma znaczenie, skoro ludzi laczy wspolna pasja.

Podsumowujac, jedyne co slusznie stalo sie Twoim udzialem to odniesienie podpisu do siebie.

Oszczedzmy sobie kontynuacji, bo nie chce mi sie uskuteczniac tutaj "przepychanek". Nie robmy z forum czatu dla gowniarzy.

Jesli ktos inny ma cos konstruktywnego do napisania w temacie i potrafi przemoc w sobie niechec do warszawiaka to bede bardzo wdzieczny, a jarasowi juz dziekuje.

Teraz dwa slowa do hcpiter3d: moze ciezko to sobie wyobrazic, ale z Googli korzystac potrafie, tyle ze na to trzeba miec czas, a chcialem oszczedzic sobie godzin przekopywania sie przez mase ogolnikowych materialow i oprzec sie na niewatpliwym doswiadczeniu wielu osob dzialajacych na tym forum.

Co do postu jarasa owszem, potwierdzam byl zabawny szkoda, ze poza tym nic nie wnosil.

W mysl Twojego rozumowania po co jest to forum skoro sa Google? A moze Google czerpia m.in. z tego forum?...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi poprostu o to ze kazdy ci napisze ze jest szybciej bo wydaje sie duze pieniadze na tą karte nie po to by ładnie wyglądała w obudowie tylko zeby było szybciej w viewportach są tam jakies dodatkowe funkcje ktore bardzo pomagają ale dla grafikow nie ma nic lepszego jak sie patrzy na siatki milionowe a porty sie nie tną.

Myśle ze przekopanie googli duzo by nie zajeło poniewaz wystarczy wbic na strone o quadro lub jakiegos dystrybutora

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=881 juz masz jakies info i zajeło mi to 1 min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Największym problemem świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
to zupełnie tak jak z quadro. dzieciaki na forach jarają się marketingową ściemą producenta i na jej podstawie wypowiadają się o mozliwościach sprzętu. za to na forum cgtalk można co jakiś czas poczytać refleksje rozczarowanych nabywców quadro, którzy spodziewali się czegoś więcej za tak dużą kasę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze karta nie ma udzialu w renderingu, a jedynie w modellingu. Tak naprawde to nawet ten odnosnik, przez wzglad na to, ze jestem totalnie zielony niewiele mi mowi.

Modelling w 3dsmax korzysta z Direct3D czy z OpenGL i te opcje (czyli "rendering" w czasie rzeczywistym) karta wspomaga? Normalne karty dla graczy robia dokladnie to samo i stad cale zamieszanie z mojej strony. Tego nie potrafie zrozumiec. Dlaczego karty Quadro sa na tym polu lepsze od nazwijmy to standardowych kart.

Co to sa viewporty nie wiem, ale spokojnie nie oczekuje, ze ktos mnie od podstaw 3DMaxa nauczy i mi takie podstawy wytlumaczy, bo to juz by bylo przegiecie. Jedyna moje stycznosc do tej pory z grafika 3D opierala sie o Cineme4D. Po prostu chce sie dowiedziec czy inwestycja w taka karte jest celowa, bo na chwile obecna mam odmienne zdanie. Dlatego wlasnie zadalem to pytanie.

Dzieki i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadro ma własne sterowniki do współpracy z maxem. mam quadro 980 xgl - już troche wiekowa karta ale dalej w maxie działa lepiej niż niejedna nowa. nie jestem specem od sprzętu ale z moich obserwacji wynika że karty do gier radzą sobie lepiej z dużą ilością textur, dużym rozmiarem textur i mają bajery przydatne w grach typu jakiś tam pixel shader itp. Natomiast moja karta bardzo sprawnie radzi sobie z dużą ilością obiektów w vieportach i z gęstą siatką, na której przeciętna współczesna karta do gier wymięka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty mainstrem (zwykłe geforce) i quadro różnią się biosami i hardware'owym id (to jest różnica w budowie - inny rezystor;)). Dlatego nie możemy montować maxtreme na zwykłych kartach. De facto wyższa cena quadro jest ceną właśnie za możliwosc korzystania z dedykowanych sterownikow. O ile mi wiadomo innych różnic nie stwierdzono, karty profesjonalne sa oparte na tych samych chipach co ich "zwykłe odpowiedniki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcar - co do Twojego miasta to chodziło mi nie o Warszawę bo znam wielu fajnych ludzi z tego miasta i nie mam nic przeciwko Warsiawiakom :) chodziło mi o dopisek " niestety jeszcze Polska " aż mi się normalnie biało-czerwony krawat na szyi zrolował z oburzenia ;) pozdrawiam

p.s. moim zdaniem geforce wystarczy w zupełności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam całej technicznej specyfikacji ale wiem, że "zwykłe" karty i quadro realizują grafikę w inny sposób. Można to na przykład zauważyć odpalając Quake 3 Arena (innych gier nie testowałem) na karcie zmodyfikowanej przez SoftQuadro. Pojawia się taki dziwny dithering a na dodatek framerate spada znacząco.

Przewaga quadro jest miażdżąca przy wyświetlaniu siatek. Użytkownicy rozczarowani? No cóż, jeżeli ktoś spodziewał sie 3krotnego wzrostu liczby klatek w viewporcie.... :/

W każdym razie wybrałbym quadro bez wahania - gdyby tylko cena nie grała roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy rozczarowani? No cóż, jeżeli ktoś spodziewał sie 3krotnego wzrostu liczby klatek w viewporcie.... :/

 

A czego miał sie spodziewać przy 4 razy wyższej cenie i całych tych zapewnieniach na stronie producenta o tym jaka to ta karta jest hiper-mega-inne-wysiadają-cudem techniki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania: czy płacąc za Mercedesa AMG średnio 2 razy tyle dostaję 2 razy mocniejszy samochód? ;)

Płacisz, za tę trochę większą (w specyficznym zastosowaniach, dużo większą) wydajność bo chcesz mieć trochę więcej czasu i zdrowia dla siebie. Sprawa druga to to, że są to karty kierowane dla profesjonalistów a nie domowych sympatyków grafiki 3D.

Dlaczego więc nie doić kasiastych firm? Przecież te firmy też doją innych a więc koło się zamyka i wszyscy są szczęśliwi. =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to rozumiem, że Quadro pozwalają na instalację specjalnych driverów tzw. MAXtreme, a drivery te przy instalacji sprawdzają sprzętowo zaszyty identyfikator modelu karty. Strasznie ciężko mi pojąć dlaczego biorąc porównywalne cenowo karty na przykład:

PNY QuadroFX 550 PCI-E

i

GeForce 7950 GT Asus 512MB HDTV & DVI (PCI-E)

gdzie w parametrach podane są następujące wartości:

GeForce: VRAM 512MB GDDR3 (256bit), częst.takt. rdzenia 550MHz, częst.takt. pamięci 1400MHz, przepustowość pamięci 44GB/s (cena ok. 1150zł)

Quadro: VRAM 128MB GDDR3 (128bit), częst.takt. rdzenia 360MHz, częst.takt. pamięci 800MHz, przepustowość pamięci 12GB/s (cena ok. 1080zł) w pewnych zastosowaniach ta druga jest lepsza. Jedyne sensowne wytłumaczenie to celowe sterowanie rynkiem, o którym pisali siwy i kozioo. Widziałem topic o "oszukiwaniu", żeby się MAXtreme'y dały zainstalować na normalnych kartach. Gdyby tak znaleźć dzisiaj taką możliwość... :-) Mogli to zrobić na dwa sposoby - albo założyli nazwijmy to blokady w driverach kart mainstreamowych na konkretne aplikacje przy założeniu niewielkiej ilości tych najpopularniejszych (abstrahując narazie od sposobu) albo dla konkretnych poleceń (np. dla wyświetlania siatek - w końcu nikt nie korzysta z tego w grach). Czy ktoś wie czy wzrost wydajnościowy zauważalny był też w innych aplikacjach niż MAX?

Ogólnie troche się zagalopowałem, ale jak kiedyś znajdę trochę czasu to może do tego usiądę, bo ewentualne powodzenie "obejścia" tych blokad dałoby chyba fajny efekt.

Póki co w takim razie chyba trzeba się zdać niestety na Quadro, płacąc kasiorę za to, że chce się komfortowo pobawić w 3D, zamiast zapłacić za jej realne możliwości.

A może podrzucić temat jakiejś opensource'owej grupie bawiącej się w drivery...?

Teraz już naprawdę podsumowując, potwierdziliście moje podejrzenia i wyjaśniliście mi w czym tkwi różnica i przewrotne jest to, że leży ona w sofcie.

Dzięki serdeczne wszystkim.

Pozdrawiam

 

ps. Atmosferę początku topicu wszystkim "stronom" wymiany proponuję puścić w niepamięć, a wyjaśnień natury polityczno-egzystencjonalnych tego co mam w sekcji Miasto oszczędzę wszystkim, bo to nie miejsce i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzrost w innych aplikacjach? We wszystkich podobnych do Max'a oczywiście tak. Wszędzie tam gdzie jest zabawa z grafiką. Natomiast w grach będzie wyraźny spadek wydajności. Jak juz wspomniałem obie te karty realizują grafikę w zupełnie inny sposób. Stąd też różnice wydajności w poszczególnych zastosowaniach.

Pytanie tylko, że chcesz wydać tak dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności