Skocz do zawartości

Dział 2D: propozycje zmian :)


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

KLICEK wystartował z GameArtem więc czas rozruszać też dział 2D.

 

Pora zabrać sie za porządki :)

 

W tym wątku możecie umieszczać wszelkie sugestie dotyczące tego działu.

Macie pomysł na to, jak zorganizować pracę? Macie pomysł jak usprawnić postowanie, lub jak rozwiazać kwestie minibitew?

 

Piszcie tutaj :]

 

Razem na pewno pójdzie sprawniej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... hehe, a właśnie PM'kę smaliłem w tej kwestii . . .

 

No to Gratuluję również odwagi, może w końcu się cosik poruszy.

 

1. Kwestia miniBitewek: może dać to jako wątek/przyklejony coś na kształt bitwy, gdzie każdy ma własne konto.

A.) Jakieś "oznaczenie" dla zwycięzców miniBitewek, w postaci mini - czegoś przy userze.

2. System wyboru do złotej galeryi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do minibitew to Klicek ma dobry pomysł, żeby organizowac szybkie ale częste minibitwy. zrobienie podforum jako minibitwy jest do zrobienia :)

 

co do odznaczania przy avatarkach to póki co zostaje jak jest aczkolwiek to dobry pomysł wart dalszej dyskusji.

 

System wyboru do GG jest w przygotowaniu. Póki co propozycje prac do GG możecie słać na mój adres mailowy: [email protected]

Po powiedzmy miesiącu zorganizuje się sondę i trzy jajlepsze prace przedstawię kolektywowi moderatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja właśnie o tym napisałem :P ... może wart by gdzieś umieślić info o systemie gwiazdek (ocenianiu posta - co i jak, lub za ile)...

może niezbyt jasno się wyraziłem za co przepraszam :|, chodzi mi oto że po ilu głosach takowa gwiazdka się pokazuje ;)

 

Sorks' i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak na pierwszej stronie stworzyć jeszcze jedną galerię (srebrną) i tam wrzucać prace 3D i 2D może mniej zasługujące na złoto ale jakieś sreberko czy brąz. Tak ciężko odszukać ciekawe prace, które ktoś kiedyś zrobił, a nie trafiły do złotej galerii. Posegregować by można było na działy itd. Wybierać prace dnia, miesiąca, roku, (potem do złotej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mam prawo głosu bo rzadko tu jestem, ale te szare napisy "2d speed painting" , "2d inspiracje" itd. zmieniłabym znowu na obrazki, żeby był każdy inny, wtedy się szybciej znajdywało wątek i milej to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mam prawo głosu bo rzadko tu jestem, ale te szare napisy "2d speed painting" , "2d inspiracje" itd. zmieniłabym znowu na obrazki, żeby był każdy inny, wtedy się szybciej znajdywało wątek i milej to wyglądało.

 

przyłączam się do Ani

pzdr

 

I ja również, Więcej barw by się przydało ;). . . samo życie i pogota i tak szare są.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups...jednak ktoś to zauważył :D

 

obrazki będa inne to pewne. na pewno będą bardziej łączyły się z działem 2D.

 

co do wyraźniejszej kolorystyki... raczej wątpię czy to dobry pomysł. obecnie każdy może wstawić sobie miniaturkę przy swoim wątku i z reguły każda jest super kolorowa. ideą ikonek dla watkó przyklejonych jest ich wyróznienie nie zaś wtopienie w różnokolorowy tłum.

 

jesli macie jakieś propozycje co do wyglądu tych ikonek to piszcie śmiało tutaj :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje concepty, stronki z conceptami itd itp.....to troche egoistyczne..ale wlasnie jestem w trakcie szukania jakis konceptow do modeli ....wiec wpadlem na taki pomysl działu!:)

 

Tylko, żeby wykorzystać taki koncept, to powinieneś mieć jeszcze zgode autora... więc koncepty raczej lepiej jest robić samemu - lub poprostu poprosic o ich zrobienie znajomych, którzy zajmują się konceptami (jeśli się takowych ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby wykorzystać taki koncept, to powinieneś mieć jeszcze zgode autora... więc koncepty raczej lepiej jest robić samemu - lub poprostu poprosic o ich zrobienie znajomych, którzy zajmują się konceptami (jeśli się takowych ma).

 

od kiedy? pomyslu nie mozna "zastrzec".....przeceiz konceptu bym nie wykozysztywal...tylko rozwiazania!:P

 

tweetywybacz za oftop!!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł a raczej miał go misiekhc - może by tak wprowadzić medale np. z ziemniaka dla prac które na niego zasługują. Myśle tu o pracach jakiś nieudolnych, nieciekawych. Albo medal z buraka czerwonego lub papryki za najbardziej okrutną, brutalną i krwawą pracę.

Mogą też być nagradzani medalem (np. zgnitym jajem) ci którzy najwięcej mają wody sodowej w głowie albo wyżej du.. mają niż sra.. ( he he –może bym się załapał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymko: zdecydowanie nie. to nie jest dobry pomysł. kiepskie prace powinny być konstruktywnie krytykowane, tak aby każda następna praca była lepsza od poprzedniej.

 

wyśmiewanie się czy "nagradzanie" za głupotę lub brak umiejętności nie jest metodą na poprawę warsztatu czy wybicie z głowy idiotycznych myśli.

 

forum istnieje po to aby uczyć a nie po to aby tworzyć nagrody dla ludzi nie mających co pokazać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety cieszę się że to napisałeś. Też tak uważam. Zastanawiam się tylko co to znaczy że praca jest „lepsza” od drugiej czy poprzedniej. Czy lepsza to ta brutalniejsza gdzie dużo krwi, czy lepsza to ta w której jest więcej dopracowanych szczegółów, albo postacie mają większe mięśnie.

 

W ocenie pracy powinno się brać jakieś kryteria, zastanawiam się jakie tutaj są na tym forum. Każdy ma swój gust i to nim się kierujemy w ocenach ale czy wtedy nie jest tak że jak większości się podoba dużo krwi to czy właśnie to kryterium nie jest najważniejsze?

 

Zastanawiam się też czy to „poprawianie” warsztatu nie idzie w kierunku modnych rozwiązań, popularnej kreski. Kiedy modna jest twarda kreska, żywiołowa, wszyscy chcą ją używać. Jeśli modny jest taki czy inny efekt zaraz inni też stosują.

Czy to nie zmierza do zahamowania rozwoju wrażliwości u młodych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca lepsza czy gorsza... faktycznie zależne jest to od punktu widzenia obserwatora. przykładowo mi siępodoba kolor czarny ale juzkomuś innemu raczej nie. liczy się zbiorowe pojęcie "lepszości" lub "gorszości" jesli 8/10 osób powie, że praca jest ok znaczy że gremialnie ludziom się to podoba.

oczywiście nie należy też zapominać o tych dwóch osobach które wyraziły swoje małe "ale".

 

co do kryteriów oceny... nie ma czegoś takiego. forum to nie konkurs. tutaj nie współzawodniczymy ale dyskutujemy o grafice.

wyjątkiem są bitwy. wtedy albo zwracamy się do specjalnie wybranego Jury: grupy fachowców znanych i cenionych za wkład artystyczny i umiejętności albo oddaje się głos w ręce publiki. wtedy każdy może wybrać czy praca mu się podoba czy nie a większość głosów decyduje tak jak to napisałem trochę wyżej.

 

nie można sugerować się tylko własnymi odczuciami. wyjątek staowią osoby które znają się na rzeczy i potrafią obiektywnie spojrzeć na prace.

 

a skąd wogóle takie rozważania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jednej,ważnej dla mnie zmiany. Poukładania wszystkich artykułów, a mianowicie: zaniedłgo tych przyklejonych tematów będzie z

20 cm suwaka w dół. Jak bedę chciał się dostać do nowych postów będzie trzeba duużo przesuwać. Może by tak zrobić coś małego w forum, aby te przyklejenia zmienić na dogodniejsze. A co jeszcze ważniejsze poukładać w wielu tematach, np w "Domowym przedzszkolu", między komentarzami użytwkoników błąkają się jakieś mini tutorki. Masakra. A jak temat osiągnie z 30 stron? Wątpie czy ktośby chciał stronkę po strone przeszukiwać.

To są moje propozycje. Komentujcie i pracujcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jednej,ważnej dla mnie zmiany. Poukładania wszystkich artykułów, a mianowicie: zaniedłgo tych przyklejonych tematów będzie z

20 cm suwaka w dół. Jak bedę chciał się dostać do nowych postów będzie trzeba duużo przesuwać. Może by tak zrobić coś małego w forum, aby te przyklejenia zmienić na dogodniejsze. A co jeszcze ważniejsze poukładać w wielu tematach, np w "Domowym przedzszkolu", między komentarzami użytwkoników błąkają się jakieś mini tutorki. Masakra. A jak temat osiągnie z 30 stron? Wątpie czy ktośby chciał stronkę po strone przeszukiwać.

To są moje propozycje. Komentujcie i pracujcie :D

 

 

Postaram się "zapanować" jakoś nad domowym przedszkolem ;D

Myślę że zebrane tematy pomału trzeba będzie poprzenosik na jakieś odnośniki, pomyślę nad tym i popytam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności