Skocz do zawartości

Włatcy móch


adek

Rekomendowane odpowiedzi

"Włatcy móch" to serial animowany emitowany w TV4. Mało osób jednak wie, iż serial ten wykonany jest w całości w 3D. Film powstaje w studiu RMG sp z o.o. z Wrocławia, w tempie 20-to minutowego odcinka na tydzień na zlecenie TV4. Opowiada o przygodach czterech ośmiolatków z 2B, ich zderzeniach z rzeczywistością i sposobie pojmowania świata. Film dość szybko został nazwany "polskim South Parkiem" z czym jednak nie zgadzają się twórcy, o czym możemy przeczytać na oficjalnym blogu filmu. Serial emitowany jest dwa razy w tygodniu we wtorek i środę o 23:10, oraz w niedzielę (powtórki o godz. 20 i 21 w wersji "light"). Ze swojej strony mogę dodać, iż w powstawanie filmu zaangażowane są osoby udzielające się na naszym forum. Po więcej informacji odsyłam na oficjalny blog filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zrobiony calkiem w porzadku jak takie tempo i uszlo by to jak wyglada, jednak objerzalem jeden odcinek i juz do tego nie wroce, przykro mi, ..w ogole chyba ogladalem wersje lajt i jezeli jedynym atutem tego filmu maja byc przeklenstwa to nie dla mnie takie kino, bo w wersji 'dla dzieci' elegancko widac, ze film jest bez pomyslu kompletnie, marne nasladowanie south parka, zenujacy poziom humoru oscylujacy wogol miodowych lat, , gdzie to w ogole do piet south parkowi dorasta,to jest gelboko pod ziemia jeszcze, ale coz targetem chyba tu sa gimnazjalisci i to raczej ci od gwalcenia dziewczynek na lekcjach ;) bo chyba tylko oni uwazaja, ze rzucenie k***ą rekompensuje brak oryginalnosci i brak dobrych zartow. ... Heh tak to zawsze bywa z polskimi odpowiednikami dobrych rzeczy, tak bylo z polo cocta, z poslkim tarantino czyli bogusiem linda i czasem surferow i tak jest z polskim south parkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booze jak widze takie zeczy to wstydze sie ze w moim rodzimym kraju rodza sie takie bzdury...20 min na tydzien ? widac....odjąłbym jeszcze 10 min na wymyślanie gagów...nie no nie moge takiej tandety naprawde daawno nie widziałem, a najgorsze jest to ze ktoś tym ludziom za to płaci...lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Na wysokim poziomie technicznym ma być też zrealizowany serial dla TV4. Postacie, które narysował Tomek Przydatek, i scenografia po części będą animowane tradycyjną metodą „kreskową”, a po części w technice 2D, rzadko stosowanej w Polsce. Dlaczego nie w nowocześniejszej 3D? „To bardzo droga technika i, co dla nas ważne, niesłychanie czasochłonna. Nie moglibyśmy sobie na to pozwolić – tłumaczy Pewny." Taki cytat znalazłem. Jest on zaprzeczeniem opisu w newsie. Czy aby na pewno wszystko jest zrobione w 3d ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem a było to kilka sekund to jest beznadziejnie glupie , a poziom dowcipów na poziomie lumpów i żuli .

Nie macie co nawet porównywać do south parka bo ogladam i mi sie nie nudzi a to po chwili wylaczylem , Włatcy Much jest po prostu powielony south park tylko xero slabe i tworcy jeszcze dodatkowo zepsuli na koniec !

Ps prosze was jak robicie cos xerujac to chociaz nie zespsujcie tego bo znowu Polski odpowiednik skojarzy mi sie z jakas gorsza wersja !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oczywiscie, ktoss zrobil cos z animacja, gdzies sie pokazala to od razu narzekania, wynajdywanie bledow i cholera wie co

 

widac ze nie oplaca sie nic robic jak ma sie czlowiek na taka krytyke wystawic

moze postawcie na granicy znak "polska przeprasza za..."

 

to ze dostali sie do tv i ze im ktos placi (o ile!) to zle? mieli pomysl, mieli sposob zeby to wydac i dla mnie jest ok

 

mnie to ani grzeeje ani ziebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie jest na rynku luka w którą ten film trafia ? wcale bym się nie zdziwił :) a poza tym mówię o marketingowych działaniach (KASA!) - czy np. film "Kiepscy" można zaliczyć do wysoce pro-refleksyjnych ??? a jest na antenie już od kilku ładnych lat i choćbyśmy się zesrali to będzie tak długo jak długo będzie miał oglądalność :) ( chyba że już jest zdjęty ale tego nie wiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm nie wyborazam sobie poprostu gorszego jezyka w polskiej stacji poprostu rydzyk by ekskomunikowal te stacje wiec wiecie mi sie osoboscie nawet podobało no chyba jestem na załosnym poziomie intelektualnym hehe

 

nie ma co marzyc ze bedzie tak jak w amaryce hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Klicus, wszyscy wiemy na jakim jestes poziomie - zastanawia mnie to, ze oni tam .... hmmm ...obrażają ... murzynów .... co jak wiadomo dzisiaj nie jest dobrze widziane - dlatego mnie zastanawia fakt że to nie zostało ściągnięte w dzisiejszych realiach

ps. south park nie jest z USA ale z Canady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale south park jest tak ostry w/g mnie ze szok, oni sa prawie tak samo zepsuci jak ja hehe ;)

 

Ameryka to jest taki kraj gdzie mozna puscic o 20 program gdzie kobiety dochodza hehe ;)

 

W polsce puscil bys south park o 22 to bys zostal zlinczowany ukamieniowany i ukrzyżowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...wiedzialem, ze predzej czy pozniej zacznie sie o tym mowic na forum. Z przykroscia musze stwierdzic, ze moje nazwisko znajduje sie posrod tworcow.

Na swoje usprawiedliwienie tylko tyle, ze juz przy tym nie pracuje;)

 

Od poczatku uwazalem,ze kluczem do sukcesu tej produkcji jest udzwiekowienie i dialogi. Southpark ma muze na poziomie wysokobudzetowych produkcji. Tutaj jest to nieporozumienie...te tanie gitarowe riffy nie pasuja za cholere do obrazu.

No i slabiutki scenariusz,a raczej dialogi. Nie wystarczy poprawna konstrukcja zeby sie udalo niestety. Komedi nie tworzy historia, lecz gagi...

Oczywiscie mozna sie bronic, ale opinie na wszystkich filmowych serwisach,a takze w gazetach mowia same za siebie..to jest nokaut. Jesli jednak tv4 pozwoli ciagnac to dalej byc moze Bartek(scenarzysta,rezyser) wezmie sie w garsc i to podciagnie.

 

Tylko te gadki o ambitnym widzu?...teksty o brudnych podpaskach, wciaganie flakow zdechlych zab przez slomke oraz ulomna ortografia maja byc niby dla ambitnych?

Ja lubie chamski humor..ale blyskotliwy. A roznica miedzy SouthP a WlatcyM jest taka jak miedzy Kuba Wojewodzkim,a Ania Mucha;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze w wiekszosci momentow siaknie to centralnie wielkim kiczem - szczegolnie jak chodza te postacie i boczne ujecie kamery, wtedy widac ze jest to zrobione na planie 3d (lepiej pasowalo pozostac w prespektywie 2D) Mialem wrazenie oglajac kilka odcinkow, ze autorzy starali sie zrobic cokolwiek oby wypuscic odcinek, i wrazenie ze robia to jakies dzieci z podstawowki (ktore wlasnie poznaly ink paint)pod okiem rezysera-humor,animacja,wykonanie wlasnie na tym poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem wszystkich opini ale mi sie nie chciało, przeczytałem kilka początkowych, jak wszyscy narzekali, ja sie z nimi nie zgodze

na początku ta "bajka" wydawała sie głupia ale po pewnym czasie spodobała sie mi( i nie tylko mi, ogląda to kilka osób w mojej klasie, w technikum informatycznym) śmiech to zdrowie a są momenty że można sie pośmiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotfl , a ja przeczytałem wszystkie opinie i w 99% nie zgadam sie z moimi przedmówcami.

Tak poważnie , to chopaki i może jakas Chica , zjechaliście tą produkcje jakby wymierzona była w Was. ;| Nareszcie się pojawiła odważna produkcja , z MEGA DZWIĘKIEM , wyczuciem timingu i innych aspektów artystycznych. Robi to niewielki zespół ludzi. W galeryjnym tempie. South Park (śmieszne gówno co 5 odcinek) , Boski Family Guy , Futurama czy The Simpsons ... to są produkcje fuck ! Trudno żeby sztab ludzi od pisania I TYLKO PISANIA scenariuszy nie wymyślił jakiś smiesznych gagów niż załóżmy max 2 osobowa team od gagów , który pewnie w międzyczasie jest animatorem , render guyem i jeszcze załatwia faktury. Zręsztą w "WM" gagów jest sporo. Naprawdę nikt nie dostrzega geniuszu w kreowaniu postaci we Włatcach ?

Zresztą co by nie zrobić trudno nie być podpiętym pod xero innej produkcji . Tu jak najbardziej sytuacje są z Polskiej sceny lajfu i może to Was tak naprawdę boli.

I jeszcze jedna rzecz która zjechaliście , ... nie mówcie że od czasu do czasu jakaś mięsna kurwa tak głęboko dotyka Waszą estetykę odbioru .

Tymczasem pozdrawiam All , przyjedźcie kiedyś na pain-ball , pokaże Wam super produkcję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności