Skocz do zawartości

Scena 3D: "Zasłużony"


Koniu_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dawna nic nie zrobiłem, ani nie udzielałem się na forum. Ostatnio dostalem motywkę i "wenę twórczą" (:D) i zamierzam ukończyć pierwszą pracę :) .

 

Tematyka: II Wojna Światowa

 

Założenie: Scena będzie przedstawiała na pierwszym planie wbity w piasek karabin Garand M1 z czasów II WŚ, na nim zaś zawieszony będzie amerykański hełm M1 i nieśmiertelnik. Obok leżał będzie plecak typu "Rothco". Na drugim planie będzie znajdowała się pustynia, na której w oddali jechać będą czołgi.

 

Referencje:

389.jpg

 

helm-m1.jpg

 

usm1-garand-l.jpg

 

Poniżej zamieszczam również to, co do tej pory zrobiłem:

 

http://www.slibe.com/image/1064d36f-M1-JPG/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kr3tz - dzięki :D

 

krzyhhh - niet. W tej pracy nie zamierzam modelować czołgów :)

 

BLADE - pomysł może i nie oryginalny, ale wszystko w głównej mierze zależy od wykonania. Ja liczę na to, że mi się uda zrobić :)

 

Dzięki za wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max- dzięki :* xD

 

Wiem, że narazie mam mało zrobione, ale staram się dawać jak najwięcej upów, aby nie robić błędów, zatem proszę o krytykę ;) Oto stan obecnej pracy (teraz linki powinny działać) :

 

Jak załączniki Wam nie działają, to moderator chyba mi przyblokował jakąś opcję...

 

PozdRo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez obrazki sie nie pokazały ale hełm wygląda bardzo nieźle zacnie...

Też o czyms takim myslalem tylko zamiast garabda, mauser a zamiast amerykańskiego, niemiecki helm:D

Również nie moge sie doczekać końca.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wrzuciłęm resztę do załączników, a teraz zamieszczam poniżej koncept "na szybko", bo się okazało, że mi skaner nie działa i musiałem "naszkicować" coś w paincie. Mniej więcej, tak jak mówiłem - na pierwszym planie jakieś roślinki i garand z hełmem + plecak, na drugim czołgi na pustyni. Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to masz racje krzyhhh'u, ale jak zakładałem WiP'a to pomyślałem, że będzie troszke pusto w scenie. Jednak zmienię koncept i zostanie garand, hełm i czołgi :) Główne założenie jest takie, abym przy tej pracy nauczył się modelować broń i oświetlać scenę. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncept nie był zły. przynajmniej plecak dawał do myślenia. ale jak tam chcesz . :)

abym przy tej pracy nauczył się modelować broń i oświetlać scenę. Pozdro.

hyhy a przypadkiem to nie plecak będzie większym problemem ? :) w moim przypadku organika jest cięższa . broń zrobisz z printów .. referencji... a taki plecak to już własne wyczucie bryły.. zagięć .. i potem otexturowanie tego. :]

 

a z resztą.. każdy ma lepszego skilla w czym innym.

pozdrawiam i czekam na upy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że tam gdzie są te metalowe obręcze utrzymujące wszystko w kupie ty usunąłeś po prostu drewno. ja bym zrobił w nim po prostu lekkie wgłębienie aby te obręcze się trzymały - oszczędność na siatce i potem nie masz kłopotów jakby się okazało, że widać dziury. robiłem podobną broń - M1 - (wbrew pozorom to nie to samo co M1 Garand ;P ) i jako referki miałem instrukcję rozkładania broni. tam były pokazane właśnie takie po prostu lekkie wgłębienia, żeby obręcze trzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze.

 

Arxis - serdeczne dzięki za tą podpowiedź, aczkolwiek zrobiłem już zbyt dużo i nie chce mi się robić teraz połowy od nowa i kombinować z siatką ;) Poza tym jest to mój pierwszy model. Szkoda, że tak późno to powiedziałeś :/ W każdym razie radę zapamiętam i przy następnej broni na pewno jej użyję.

 

Tutaj wrzucam małego upa (jako, że teraz zaczął się tydzień nie mam zbyt wiele czasu na modelowanie) - przechodzę do modelowania mniejszych części :) Pozdro ;)

 

Linki:

 

http://img377.imageshack.us/my.php?image=screen7ap6.jpg

 

http://img377.imageshack.us/my.php?image=screen8qd7.jpg

 

http://img377.imageshack.us/my.php?image=screen9gj4.jpg

 

PS. 1. W niektórych miejscach połączenie metalu z drewnem jest nierówne, ale broń będzie w takiej odległości od kamery, że nie będzie tego widać ;)

 

PS. 2. Arxis - nie masz może strony z referkami broni?

 

PS. 3. Jak linki nie działają, to pisać na prv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie. acz co do muszki - nie wiem czy te "skrzydełka" nie powinny być trochę bardziej wykrzywione. grałeś kiedyś w battlefielda, albo day of defeat? może to dziwne, ale to prawdziwa skarbnica referek do przyrządó celowniczych... ;)

sory, że za późno ostrzegłem cię o tych wgłębieniach, ale nie śledzę tematu od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności