Skocz do zawartości

Scena 3D: 'stylowe' wnętrze


routee

Rekomendowane odpowiedzi

wczesny wip, póki co powstał koncept zarysu wnętrza plus pewne szczegóły dotyczące materiałów które tu użyje. Póki co zamieszczam poglądowy kadr wnętrza i pierwsze próby ręcznie 'dzierganej' bisazzy na posadzce... mam nadzieję że można liczyć na wasze uwagi i opinie

{EDIT}

69a81f28ded5cf60.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sry widze że źle się wyraziłem przez dzierganie miałem na myśli że textura mozaiki jest self made .... modeling takiej posadzki (kafelek 20x20mm) chyba mija się z celem - bump akurat tutaj daje rade...

(jeśli zdążę to wrzucę wersję bez wire`a)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłeś tą wypukłośc na siedzisku ??? wczoraj modelowałem podobne cos i w momencie kiedy nakładałem modyfikator FFD... wyskakiwał mi bug podobny do tego co masz na tym krześle - tylko że uciebie to zamieżone a ja nie chce takiego :)

 

a i wczesniej fajniejsze to światełko było w scenie teraz chyba troche za mocno daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piun chodzi ci o te promieniście rozchodzące się jakby fale czy o fałdę na kancie ?

 

[updejt ]

 

wersja myślę finalna krzesła:

ec2e2306ed668eb4.jpg

6404914ff6769e1f.jpg

co do tekstur - biały lakier połysk + biała skóra, bity (ćwieki czy ... jak to nazwać stare złoto) i ew displace na siedzisko dodatkowo.... ale to jak już wszystko bedzię pozamiatane.... :D

 

ps.. jak żałuję że zbrush to dla mnie czarna magia... ;(

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaker byłem nie raz ale chyba faktycznie będzie trzeba się na tym przełamać bo aż kusi miejscami porzeźbić jakieś krzaki na nogach itp.......

 

stolik na szybko (on chyba będzie pierwszą moją ofiarą w zbrushu):

d1410ce4feb6c2cb.jpg

teraz czas na jakąś lampę w 'stylu' (może ma ktoś coś podchodzącego chętnie zobaczę- referki rzecz jasna)..... [póki co ten 'pan' wygrywa -> click

 

dziękuje za komenty i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

routee moze wnetrze i jest pustawe, ale mnie sie strasznie to swiatlo podoba!

Niestety zbrush dla mnie tez jest zagadka... a szkoda... kilka razy siadlem i myslalem ze... cos ze mna nie tak, ze moze mi komorek mozgowych ubylo czy cos,,, ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, przykładasz się;) Wcześniej pojawiło się pytanie, domyślam się, że o te fałdy na siedzisku z tyłu przy oparciu. To displace?

Co do żyrandola, świetna rzecz, opuść jednak trochę tą obręcz, aby jej górna krawędź bardziej pokrywała się z ostatnim rzędem kulek w najszerszej części. Ciekawe jak zawalczysz z wesją nocną, żeby ten żyrandol ożył?;) Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pojawiło się pytanie, domyślam się, że o te fałdy na siedzisku z tyłu przy oparciu. To displace?(...) Ciekawe jak zawalczysz z wesją nocną, żeby ten żyrandol ożył?;)

ten fałd to błąd siatki jak widać wyeliminowany :) , wersja nocna będzie jedyna więc co się wyginać. Póki co updejtów nie ma bo walczę z materiałem piłeczek pingpongowych z których zbudowany jest żyrandol i materiałami krzesła....

 

Arxis też kusiły mnie żyrandole w tym stylu 'patrz' (typ VENEZIANO S) ale stwierdziłem że jeżeli sss na piłki żyrandola się uda pomieszczenie zyska ciekawszy klimat niż z paru zwykłych żarówek..

bb soon

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

jak dla mnie bomba ta posadzka na pierwszym renderze, oczywiście reszta równierz, a tak nawiasem mówiąc mam pytanko. Jak uzyskać taką posadzke, chodzi mi o ustawienia materiału, jeśli mógłbyś rzucic ustawienia, byłbym bardzo wdzięczny.

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mi chodziło o to, żeby po prostu zamiast kulek dać takie kryształki jak na tej stronie co dałem. tak jak w... kurde no nie wiem. byłeś kiedyś z wycieczką w jakibś barokowym pałacu, albo cuś w ten deseń? tam są takie właśnie fajoskie żyrandole z kryształów. chodzi o to, że po prostu tam w środku, czy gdzieś, są świeczki, a kryształy rozszczepiają ich światło i jest bardzo ładnie. xD nie wiem, rób jak chcesz. to była tylko moja rada, ale trzymaj sie swoich konceptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie popatrzyłem sobie na datę :) Jak widać nic dobrego z tego nie wyszło :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności