Skocz do zawartości

Teczka 2D: dyb3k


dyb3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna zabarałem się za malowanie i w tym wątku chcę sie z wami podzielić moją wesołą twórczością:) Prosze o krytyke. Z upływem czasu będzie tutaj przybywać rysunków.

tutaj pare konceptów:

 

 

 

 

facio.jpg

 

 

punk.jpg

Edytowane przez dyb3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak dla mnie najlepsze są pierwsze trzy na tej stronie, nr.1 i 3 ze względu na krechę (widać że to cos twojego) i 2 z uwagi koloru i fajnego charakteru narzędzia ;] widać postęp ostatnio, dobrze że ćwiczysz portrety i postać, z reguły nie masz problemu z proporcjami, bryła na ostatnim portrecie już fajnie się buduje. Co do eliminatora to gubi się trochę, nie wiadomo na co patrzeć, siada kompozycja i ogólnie sprawia wrażenie powklejanych elementów, gościu na pierwszym planie wygląda trochę jak Bishop z Aliena 2 ;] Czekam na wiecej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz)rum - dzieki za opinie. mi tez sie najbardziej podobaja trzy pierwsze;) staram sie caly czas wypracowac swoj styl ale to nie jest takie łatwe. caly czas to nie jest to o co mi chodzi i moglbym byc w miare zadowolony:/ no nic bede cwiczyl dalej i czytal kolejne Wasze cenne opinie.

a tutaj zamieszczam taka krotka historyjke.

pozdrawiam

 

 

kara.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, stylowe te dwie ostatnie i widać progres. Pierwsza ma świetny klimat, a druga miałaby wypaśny :] radosny nastrój tylko nie potrzebnie ta przybrudzona lewa strona i można by podkręcić jeszcze trochę kolory, dopracować ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeez - dzieki za mile slowa;) sprawdzalem jakby to wygladalo jak pisales ale chyba jest gorzej. A tutaj nowy rysunek. kurcze nie wiem co jest z tym obrazkiem ale cos mi nie gra:/ prosze o ocene.

 

 

robin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pracki, ogólnie są jakieś emocje, smutek, sentyment... coś przekazują.

 

Co do ostatniej pracki - wszystko jest kompozycyjnie równoważne, nie ma punktu centralnego, a w tego typu ilustracjach aż się o niego prosi. Proponuję wpuścić w okolicach człowieka silniejsze światło tak, by była to najbardziej kontrastowa część obrazka. Lewą stronę z potworem wyciszyć.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Troszke lepiej, choc az tak tego nie widac. Chodzilo mi o bardziej widoczny kontrast..

 

Tu pozwolilem sobie na bardzo szybki overpaint ze zmiana natezenia oswietlenia (mam nadzieje, ze sie nie obrazisz ;) ). Na mniejszym obrazku lepiej widac ogolny rozklad kompozycji. Glowne uderzenie swiatla jest wlasnie w okolicach astronauty. W moim subiektywnym odczuciu jest lepiej (troche nawet przesadzilem z tym oswietleniem, ale chcialem pokazac o co chodzilo).

 

Pozdrawiam

 

overpaint2eo8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Wiem jeszcze duzo pracy przede mna. Ale fajnie, ze mozna sie w jakis sposob rozwijac pod okiem lepszych od siebie.

Serio - Dzieki za tego tutka.

A zna ktos moze jakas fajna ksiazke lub tutoriale o dobieraniu kolorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności