Skocz do zawartości

[Video tutorial] Riggowanie w MAYA 28.12.2006


FaNTOMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zacznę może małym słowem wstępu; Przedstawiam wam video tutoriale o riggowaniu w maya. Będę one podzielone na części, mam zamiar w nich ukazać kilka ciekawych sposobów riggowania i setup-u postaci, robotów, pojazdów itp. Wszystko jest w częściach dlatego, że nie wiem czy kursy wam przypadną do gustu, jeżeli nie to lepiej zawczasu je przerwać. Kursy nie są, dla ludzi którzy na co dzień riggują postacie w maya, raczej dla początkujących i to takich bardzo. Kursy są z moim głosem :). Przepraszam za jakość i kompresję.

 

KURSY:

1. Prosty szkielet dla postaci

2. Prosty setup stopy

3. Prosty setup stopy ciąg dalszy

4. Prosty setup stopy - zakończenie

5. Przednia kinematyka dla dłoni (nowy)

 

Koleje kursy będę poprostu doawał do pierwszego postu, a w nazwie tematu będę zmieniał kiedy był ostatnio update.

 

Druga ważna sprawa, już napewno w trzecim kursie widzicie że szkielet się dziwnie przemieścił, nie porawiłem tego w tym kursie, poprawie w następnym kursy tworzę na żywo dlatego że chce rozwiązywać jakieś napotkane problemy tzn. poto żeby jak ktoś kiedyś napotka podoby to żeby go umiał rozwiązać.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Dzięki za wszystkie komentarze i plusy. Skoro wam się podoba ;) to kontynuujemy sagę. Dodałem kolejny kurs, jest w pierwszym poście jak wspominałem, jest to dokończenie tego setup-u stopy wraz z poprawieniem błędu przemieszczenia szkieletu. W przyszłości może wrzucę kurs o riggowaniu pojazdu z kilkoma fajnymi skryptami. Ale najpierw skończymy to :-).

 

Mam bojowe pytanie do administratorów, czemu nie dacie linku do tego wątku w tutorialach na głównej stronie? Macie tak mało o MAYA, tylko 3ds i 3ds

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FaNTOMAS- zgłosiłem dyrekcji Twoją propozycję dodania tego do oficjalnych tutoriali o Majce.

pozdrawiam i brawo za inicjatywę

p.s. obejrzałem wszystkie i ogólnie jest fajnie choć w kilku miejscach mógłbyś poprawić komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przepraszam za te moje komentarze, nagrywam to na żywo że tak powiem i czasem ktoś mi przeszkodzi, albo zamieszam się, bo tu robię w maya a tu mówię :-] ale mam nadzieję, że to aż tak bardzo wam to nie przeszkadza, nie chce nagrywać na próby, ponieważ zajmie mi to za dużo czasu i kursów będzie mniej a z drugiej strony widzicie jakie mnie problemy spotykają :-).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem jakie to jest niekomfortowe - ale dobrą metodą jest nagranie później poprawionego komentarza do gotowego filmu i podmianka go. Można wtedy na spokojnie i bardziej rzeczowo omówić niektóre kwestie bo wiesz, taki tutek później zostaje na długie lata i służy wielu pokoleniom animatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności