Skocz do zawartości

Speed Animating - sesja 1


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Waldx > ruch nieźle zblokowany.. timing też nienajgorszy.. jednak brakuje uczucia wagi. Gdy postać biegnie, można odnieść wrażenie, że jest mistycznym elfem, sunącym leciutko po powierzchni niczym calineczka.. leciutka jak motylek. A to w końcu ciężkie bydle. U ciebie sprawa się rozwaliła już na początku przy pracy bioder. Raz, że brakuje ruchu góra/dół, a dwa, że płynie jednostajnie do przodu.. a przecież bieg to nieustanne skoki do przodu.. rozpędzanie i lekkie zwalnianie. To taka pierwsza, lekka korekta. Może niepotrzebnie rzucałeś się od razu na postać. Animując postać niestety trzeba mieć sporo rzeczy na uwadze.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, błędy są widoczne u każdego a szczególnie u mnie :D (chociaż jak by mi się udało zwolnić tempo biegu to nie byłoby tak źle, ale niestety plik z pracą przepadł jak kamień w wodę :/).

Ale jestem pewien że z tematu na temat tych błędów będzie u każdego co raz mniej :-)

A tak do rzeczy to kolejny wątek proponowałbym ogłosić jako dwutygodniowy, bo jednak mięsiąc to szmat czasu :-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano wyjeżdżam i wracam 5 marca... wtedy podsumujemy tą sesję speeda i weźmiemy się za następną :)

 

Podrzucam link do mojego speeda (masa bugów ale też spore tempo. Całość powstała w jakieś dwa wieczory).

 

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam link do mojego speeda (masa bugów ale też spore tempo. Całość powstała w jakieś dwa wieczory).

 

Kris - rewelacja... nie dosc ze Neverhood, to jeszcze sam final animki. Zaczalem brechtac jak glupek do monitora o 2:30 w nocy :) Ten bezwlad i walniecie w ziemie - 100% :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak a'propos niczego -

czy 'dalo by sie',

zeby wszyscy uploadowali video w nastepnych edycjach tylko i wylacznie na youtube

(ew. googlevideo, albo metacafe, itd.) ?

chodzi o to, zeby nie sciagac plikow na dysk,

odpalac je i ogladac, tylko 'po prostu' klikac i ogladac.

wiadomo o co chodzi.

ot, takie przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowałem to w regulaminie 'Speed Animating' ale nie mogę niczego narzucać... zciągnięcie pliku nie stanowi aż tak dużego wyzwania a niektóre osoby widocznie wolą serwery ftp itp. Jednak przychylam się do Twojej sugestii Aef... i jeśli nie będzie to stanowiło problemu to faktycznie tak będzie łatwiej. Wrzucajta ludziska na youtube,googlevideo,metacafe,itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo inny pomysl:

gdyby wszystkie pracki byly wysylane na jeden e-mail/wrzucane na serwer, a jedna osoba (zwyciezca ; ) ) by to wszystko sciagnal, przerenderowal razem Premierem, lub czymkolwiek, i wrzucic jedynie na youtube gotowy plik, gdzie wszyscy by byli ladnie podpisani (trzeba by wprowadzic dodatkowy wymog podpisania jakims widocznym sposobem pracy, zeby ten skladajacy mial mniej roboty.

w sumie to jakies 30-60 min roboty by bylo, a duzo, duzo wygodniej dla glosujacych - i wszyscy maja pewnosc, ze ich prace zostana obejzane - bo, tak jak np. ja, nie moglem obejzec jednej pracy, bo byla na serwerze, z ktorego nie moge sciagac z dziwnych przyczyn.

watpie tez, zeby wszyscy ktorzy wchodza, przegladali WSZYSTKIE propozycje przed zaglosowaniem (na Krisa ; ) ).

co myslicie o takim rozwiazaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł Aef, to jednak jest może dodatkowa godzina roboty, ale jak by tak zobaczyć ile czasu oszczędzimy głosującym, którzy nie muszą po kolei oglądać wszystkiego z osobna to naprawdę jest to opłacalne. To teraz moje trzy grosze :) : co do podpisywania prac to można dodać taki wymóg, aby każdy z uczestników dodawał przed swoją animacją (wstawiał tytuł) ze swoim nickiem napisanym czytelną czcionką (podejrzewam że większość jak nie wszyscy posiadają przynajmniej Windows Movie Maker aby taki tytuł wstawić?).

A cały "zbiór animacji" mógłby rozpoczynać się od jakiegoś ładnie zrobionego tytułu który byłby gotowcem wklejanym do każdej sesji (który by zachęcał do obejrzenia całego filmu) np. "Max3d.pl Speed Animating Sesja 1 Temat: Skok przez płot" z tym że elementy zaznaczone na czerwono byłyby edytowane przez kogoś po rozpoczęciu nowej sesji a na koniec dostawiane do zbioru animacji sklejonego przez zwycięzce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał zioło: tylko po co ?
To rozwiązuje wiele problemów, np. nie działające linki, mamy jeden link a nie dwadzieścia, a najważniejszy powód podał Aef, czyli:

 

Napisał Aef: ...watpie tez, zeby wszyscy ktorzy wchodza, przegladali WSZYSTKIE propozycje przed zaglosowaniem (na Krisa ; ) ).
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie, ze jest poparcie i ludzie (czlowiek?) chetni do pomocy.

jesli by sie wszyscy zorganizowali z opisywaniem pracy ("wyrazna czcionka, chociazby w Windows Movie Maker") wyslali to w jedno miejsce,

dajmy na to - albo uploadowac na jakis jeden ustalony serwer (np. mi rapidshare'y nie chodza obydwa, ale wyslijto.pl np. bez problemu.)

moglbym sie tego podjac - z tym ze, moge robic to tylko na uczelni, bo u mnie to by zajelo nie godzine a osiem. totez tylko od poniedzialku do czwartku mozna by robic termin nadsylania prac, zebym najpozniej w piatek siadl, zlozyl, wyrenderowal, i na wieczor wrzucil na youtube. koniec akapitu.

.

niech wypowie sie wiecej osob na ten temat.

.

mysle tez, ze moznaby po prostu zrobic 'team organizatorski' czyli kilka badz tez pare osob (2, 3, 4) ktore by sie po prostu tym zajmowaly - czyt. oglaszanie battle, oglaszanie zwyciezcow, robienie topic'u z ankieta (sonda), czy tez to co omawiane bylo wyzej - wrzucanie wszystkiego do jednego pliku, a sam plik na youtube - slowem cala 'techniczna' strona.

(ta grupa ludzi by tez prowadzila wspolne konto e-mail na ktoro mozna by nadsylac prace/linki do nich - chyba ze ktos na forum na PW woli - oraz prowadzeniem konta na youtube)

bardzo by mi nie odpowiadalo, gdyby czlonkowie ow teamu nie mogli wysylac prac, ale chyba nikt takiego paragrafu nie bedzie tutaj rzadal - bo przeciez oni nie maja absolutnego wplywu na wylonienie zwyciescy. zreszta, samo zwyciestwo nie jest tutaj najwazniejsze. o tym kiedy indziej.

.

jakoby 'przy okazji' doszedl pomysl na inna battle - na intro takiego wlasnie materialu, o ktorym pisal juz charlie. oczywiscie dluzszy time limit, i ogolnie taka 'oddzielna', na boku, zeby nie zaklucac porzadku 'obrad'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostaje wszystko tak jak jest... w trakcie przebudowy jest struktura dziau "Speed Animating" ... ten pierwszy watek byl testowy aby sprawdzic, czy to w ogole wypali i czy ludizom bedzie sie chcialo animowac. No i prosze! :) Wypalilo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rigowanie czasu nie mam, ale mam takie 3 gotowce - 3 postacie jedna znalazlem gdzies na necie, full rig i podstawowe morphy, druga no oczywiscie Daniela Martineza w ktorej usunalem wg mnie zbedne rzeczy i trzecia zrobiona na bipedzie. Jak ktos bedzie zainteresowany to potestuje, tak wiec moglibysmy zostac przy tych postaciach narazie. Pod mayke jest tego wiecej >> google :P

 

link >>>> http://home.autocom.pl/burnet/anim.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem wszystkie filmiki.

 

Trzeba to zorganizować jak minibitwe Game-art

 

1.Podforum Minibitwa:

 

W temacie sondy jakieś małe thumbnaile animacji(still) albo mało klatkowe gifowe animacje. I link do YouTube. Jak dlamnie najlepsze rozwiązanie można streamingująco oglądać. i powiększenie jest. Niewiem jak jest z wysyłaniem na youtube, ale paru osobom się udało:]

 

Trzeba too tylko zorganizować: PM do moderatorro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podforum, czy nie - zaczynajmy nowa bitwe, bo zdaje sie temat mial byc ogloszony juz wczoraj.

no, jest zapał.

.

z gif'em nie taki zly pomysl, a nawet dobry, bo to przeciez 10 minut roboty - zeby tylko kazdy porobil stille ze swoich pracek.

ja zrobie, ale ruszmy juz z kopyta.

no wio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności