Skocz do zawartości

Pojazd 3D: PZL P.1


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy finisz - nie mam pojęcia :) Będę dłubał aż będę zadowolony. Co do scen to planuję kilka w powietrzu i dwie - trzy na ziemi, z trawiastym lotniskiem i drewnianymi budynkami lotniskowymi, wzorowanymi na fotografii. Jeżeli zapału starczy to może nawet pilota wsiadającego do samolotu spreparuję... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_
Jak na razie to nie widziałem bardziej szczegółowego modelu niż ten.

Mistrzostwo Świata.

Pozdrawiam

 

zgadzam sie, coś niesamowitego, wielki szacun za dbałość o szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem modelowanie wnętrza kabiny. Nie jest zbyt mocno zdetalowana, ale po pierwsze praktycznie poza słabym szkicem i fotografią ni ema innych materiałów dokumantacyjnych a po drugie przy planowanych przeze mnie scenach i tak większości z tego co tu jest nie będzie widać. No i oczywiście jeszcze toto oteksturuję.

 

f0b6119578a974ac.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie.....wiesz jak wygladały zegary?:)

 

Wskazówki, cyferki i takie tam ;)

 

A tak serio, to nikt nie wie, ale wiem jak wyglądały zegary w PZL P.8 i PZL P.6/7. Ponieważ P.8 był budowany mniej więcej w tym samym okresie (1930 r.) jest możliwe, że poza silnikiem (który był prawie taki sam) odziedziczył on takze przyrzady pokładowe. Tak więc to, co tu widać to rekonstrukcja uzyskana drogą dedukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to model skończony. Wszystkie małe duperele są już na swoich miejscach, pilot ma gdzie siedzieć... Teraz można się zmagać z teksturowaniem.

 

d60451c6d15995d9.jpg

 

7357c54a6bc82046.jpgc20635c9e08db2eam.jpg

 

W tej chwili powstają zabrudzenia i mapy specular. Zdecydowałem się także obniżyć poziom odbić na powierzchniach. Wygladało to ciekawie, ale mało realistycznie. Powierzchnia powinny miec niewielki poziom odbić i sprawiac raczej wrażenie półmatowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ślicznie. Gratuluje modelu, nie ma sie do czego przyczepić od strony siatki. Naprawde aż przyjemnie się na to patrzy. Tylko jeszcze jakiś fajny render i po sprawie ;). Jedyne co bym zmienił to zegary - może przydałyby się szybki szklane o lekkiej wypukłaości, żeby ładnie odbicia złapać z otoczenia, bo teraz to bardzo "płasko" wygląda. No i materiał z którego jest wykonany stelarz fotela i wnętrze - na razie nie najlepszy. Jeżeli to ma być metalowe, to trzeba by więcej zblurowanych odbić dodać, reflecta przez teksture przeciągnąć i troszke to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co bym zmienił to zegary - może przydałyby się szybki szklane o lekkiej wypukłaości, żeby ładnie odbicia złapać z otoczenia, bo teraz to bardzo "płasko" wygląda. No i materiał z którego jest wykonany stelarz fotela i wnętrze - na razie nie najlepszy. Jeżeli to ma być metalowe, to trzeba by więcej zblurowanych odbić dodać, reflecta przez teksture przeciągnąć i troszke to poprawić.

 

W zasadzie szybki były płaskie (poza jedną), ale też myślałem o lekkim zafałszowaniu - wypukłe lepiej prezentuje "szklaność". Tekstury tarcz zegarowych są tymczasowe, więc tu się zmieni. Co do materiału wnętrza, to jest maksymalnie prosty/tymczasowy, ale szalał z nim nie będę. W praktyce (czyt. w planowanych ujęciach) i tak jedyne, co ewentualnie rzuci się w oczy to zegary i deska przyrządów. Aczkolwiek nie wykluczam zmian w przyszłości. Opracowując model zacząłem się zastanawiać poważnie nad wymodelowaniem jako osobną pracę kompletnej struktury wewnętrznej. Dokumentacja nie istnieje, ale sporo da się wywnioskować z "zewnętrza".

 

No i dzięki za miłe słowa:)

 

model śliczny, nity i modeling na zbliżeniu cudowny

cmok, cmok, cmok

 

Hmm... No to masz mój ulubiony kawałek:

 

4614f2af4337c7a2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją opinię znasz na temat tego modelu...jest na maxa odjechany!Ale proszę zwróć uwagę na to co napisałem o profilu na MM i na to co zaznaczyłem tutaj:)

4614f2af4337c7a2nz6.th.jpg

Zielone-chyba troszkę przesadziłeś z tym nakładaniem blach....

Niebieskie-babol na renderze....:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją opinię znasz na temat tego modelu...jest na maxa odjechany!Ale proszę zwróć uwagę na to co napisałem o profilu na MM i na to co zaznaczyłem tutaj:)

4614f2af4337c7a2nz6.th.jpg

Zielone-chyba troszkę przesadziłeś z tym nakładaniem blach....

Niebieskie-babol na renderze....:)

Pozdrawiam

 

Nie przesadziłem z nakładaniem blach. Tak to dokładnie wyglądało. Dopiero współczesne samoloty bywają naprawdę "gładkie".

 

Niebieski, nie babol, tylko dość specyficzne łączenie skóry z obrzeża otworu kabiny z blachą poszycia. Stosowane na samolotach tego okresu, chociaż nie zawsze.

 

Zjawiskowe.

Jak zrobiłeś nitowanie ręcznie czy skrypty ?

 

Aż mi głupio... to tylko bumpmapa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności