Skocz do zawartości

WIP 2d: Wyrok


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie.

 

Pracuje aktualnie nad ilustracją w dośc nie typowym rozmiarze (efekt jest taki ze plik psd waży w tym monencie ponad 600 MB). ma to być coś na wzór apokalipsy przeprowadzanej na ludzkości przez bliżej nieokreślone monstra. Robota jest przerąbana i pierońsko czasochłonna

 

Obecnie prezentuje się tak:

 

kodex5pix600xtw6.jpg

 

 

mam jeszcze do przerobienia postacie po prawej, całą przepaść i detale w całości.

 

Wszelkie uwagi itp. mile widziane

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miejscami to te ludzie jak potwory wygladaja;/ moze te wielkie wez poznieksztalcaj troche(inny kolor, moze zeby byly bardziej do zwierzat podobne niz do ludzi),,zeby wiekszy kontrast byl co potwor co ludz-teraz to tylko wielkoscia sie roznia. Dziwna pracka, jednak wielkosc pracy i ilosc tych wszystkich pierdulek powala. Zycze wytrwalosci i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niezle to wychodzi..

mysle ze powinienes skupic sie bardziej na tych ludziach z przodu,bardziej je urozmaicic dac troszq innego koloru,a te z tyłu stonowac.

jak sie przsunie kursorem w prawo mozna zobaczyc zarabisty widoczek tej przepasci..bardzo mi sie podoba heh .

heh podziwia twoja przeogromna cierpliwosc ..

jesli to praca na zlecenie ciekawy jestem ile za nia dostaniesz :D

pozdrawiam

zycze sukcesów no i wytrwałosći

obrazek the best :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow nic dodać nic ująć. Świetne, tylko czekać na ostateczny wygląd. Coś mi jednak nieodpowiada. Jest to apokalipsa ,a wszystkie postacie(głównie chodzi mi o pierwszy plan gdzie nie ingerują monstra) idą odwrócone plecami. Jakby same prosiły się o zagładę.

 

Gratuluję pomysłu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;507900']Jest to apokalipsa ,a wszystkie postacie(głównie chodzi mi o pierwszy plan gdzie nie ingerują monstra) idą odwrócone plecami. Jakby same prosiły się o zagładę.*

 

**Gratuluję pomysłu:)

 

* - zwroć uwagę, że oni proboją atakować te monstra - dalszy plan ...

 

** - pomysł nie jest mój...

 

jesli to praca na zlecenie ciekawy jestem ile za nia dostaniesz :D***
*** - ale mi się spodobał i wziołem zlecenie :)

 

Wczoraj posiedziałem, ufff..

kodex6600ne5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..powiedzmy ze potwory stoja....

ludzie sa wielkosci dłoni a siegaja im do pasa i wyzej ,czyzby potwory miały nogi wielkosci dłoni??

a moze potwory sa do pasa utopione w ludziach.. hmm o tym raczej nie moze byc mowy powiewaz na skraju przepasci widac ewidentnie ze nie..

mysle ze jesli dalej bedziesz malowac tak ze ludzie beda do pasa to powinienes usypac wyrazne wieksze górki ludzi :P

moja propozycja jest taka zebys zrobił te olbrzymy na wzor orków z władcy pierscieni z ogromnymu garbami tak zeby mogły prezentowac sie w całosci i troszq zróznicowac postacie..

hmm a moze olbrzymom przydały by sie jakies zbroje rowniez w stylu władcy pierscieni..

pomysl o tym

 

pozdrawiam

heh a ile dokładnie dostaniesz za to zlecenie (w zł ) hhe :D ???

mimo to wszystko prezentuje sie okazale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze olbrzymom przydały by sie jakies zbroje rowniez w stylu władcy pierscieni..

pomysl o tym *

 

pozdrawiam

heh a ile dokładnie dostaniesz za to zlecenie (w zł **) hhe :D ???

mimo to wszystko prezentuje sie okazale :D

 

* - kipalol, nawet ogólny szkic nie jest mój, tzn zrobiłem go wspólnie ze zleceniobiorcą (nie pokaże go tutaj raczej ;) ) wszystko co robię ,konsultuję.

 

** - jeśli wszystko pyknie jak trzeba, to może się pochwale (narazie strzelajcie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl - az mi szkoda ze sam go nie robie :P

Ja tylko zwroce uwage na monotonie kolortsryczna tej fali ludzkiej. Nie dosc ze kolor swinkowaty bardzo :P nie dosc ze nie ma roznicowania odcieni skory (ktora ma rozne odciene na roznych czesciach ciala) to w dodatku wszytkie ludki sa w tym samym kolorze... srednio to wyglada :/

Przepasc fajosko wyszla (beda ludziki spadac z krawedzi i nadziewac sie na pale wbite dokola lavy prawda? :D) ale uwazaj na roznice w kontrascie tlumu ludzikow i samej krawedzi (ludziki sa jasniejsze i mniej kontrastowe)

 

No i juz zupelnie na koniec pamietaj o perpektywie przestrzennej - im dalej tym bardziej kolory blakna, a poniewaz masz jasny horyzont powinno byc tez troche jasniej bo w tej chwili czern na pierwszym i ostatnim planie masz taka sama

 

powodzenia - bede zagladal ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl - az mi szkoda ze sam go nie robie :P*

...Nie dosc ze kolor swinkowaty bardzo :P** nie dosc ze nie ma roznicowania odcieni skory (ktora ma rozne odciene na roznych czesciach ciala) to w dodatku wszytkie ludki sa w tym samym kolorze... srednio to wyglada :/

 

No i juz zupelnie na koniec pamietaj o perpektywie przestrzennej - im dalej tym bardziej kolory blakna, a poniewaz masz jasny horyzont powinno byc tez troche jasniej bo w tej chwili czern na pierwszym i ostatnim planie masz taka sama***

 

powodzenia - bede zagladal ;]****

 

* - :D

 

** - świnkowaty kolor był umyslny (chciałem nawiązać nim do trzody chlewnej :) ), kiepski pomysł mowisz?

 

*** - wieeem, chciałem to wczoraj przerobić, ale było już po 1:00 AM :( zdążyłem tylko chmurki po prawej.

 

**** - zapraszam, rady niektórych są dla mnie szczególnie cenne :)

 

P.S.: mój volito 2 doprowadza mnie do łez :( no i ten mini rozmiar :( chciałbym spróbować sił na intuosie żeby się jeszcze bardziej przekonać, że pora na przesiadkę na inny tablet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli swinkowaty umyslnie to i moze zostac ale tak czy inaczej podstawowy kolor musisz roznicowac w obrebie palety, bo inaczej wyglada to dosyc nienaturalnie i plasko - szczegolnie na skorze. No i wsrod takiego tlumu powinno byc troche roznych bazowych odcieni tego swinkowatego, przelamie to ta monotonie kolorystyczna ktora teraz masz

 

A jak budzet nie pozwala na Intuosa A4 to przesiadka na graphite A5 tez jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Duzo ludzi nie widzi roznicy ;)

 

ps: wprowadzenie jakiegos zroznicowanego owlosnienia cielesnego tez pomoze w urozmaiceniu i podniesie realizm pracy, ponadto mozesz dodawac ludzi grubych, chudych, starych itp itd bo na razie widze kosisz samych umiensnionych dwudziestoletnich skinheadow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaówazyłem potwor blizej jest mniejszy od tego dalej i to o sporo ..a te całkiem dalej sa takiej samej wielkosci jak ten blizejj mimo ze dzieli ich duza odlegołosc..moim zdaniem to nie jest dobre,,

moze dałbys z przodu jakiegos giganta a kolejne beda juz mniejszych gabaretow..

przemysl to

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipalol -> a jeśli on jest młodszy? taki kocur, harpagan? ma zupełnie inną budowę..

 

Wrzucam update, podłubałem troszkę okolice horyzontu, kilkanaście (:] ) postaci, przepaść. Zastanawiam się czy ten tłum w oddali jeszcze moncniej przesycić kolorem nieba..

 

kodex8600pixkd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnych kształtów nabiera ta praca - chociaz przyznam ze bylem sceptycznie nastawiony ;P Mysle ze spokojnie moglbys jeszcze bardziej przesycic postacie z tylu kolorem nieba - tak zeby na horyzoncie sie niemal zlewaly, teraz przez to ze sie odcinaja sprawiaja wrazenie blizszych niz by sugerowala ich skala. Poza tym musisz jeszcze solidnie powalczyc z postaciami na 1 planie - tak zeby nie wypadaly malo ciekawie w porownaniu z mocno "wypracowaną" przepascią. No i lekkie zroznicowanie kolorystyczne ozywiloby prace i uczynilo ja jeszcze ciekawsza - czasem dodanie jakiegos odcienia z pozoru zupelnie "od czapy" (np zieleni czy niebieskiego) daje fajne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No i lekkie zroznicowanie kolorystyczne ozywiloby prace i uczynilo ja jeszcze ciekawsza - czasem dodanie jakiegos odcienia z pozoru zupelnie "od czapy" (np zieleni czy niebieskiego) daje fajne efekty.

 

planuję to, tzn. niebo po lewej stronie myslę zrobić nie tak mocno czerwone, tak żeby przechodziło w czerwień z niebieskiego/granatowego w miarę przechodzenia w prawo. Postacie tym samym po lewej sronie -> poświata niebieskawo/zielona, po prawej pomarańcz/czerwień.

 

Dzięki za konstruktywną krytykę i porady :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy z tym koksem ;P

 

Pojawiło sie kilka spadających osób, popracowałem troszkę nad kolorkiem, ale nadal wiele rzeczy jest do poprawienia, lub ewentualnie do dopieszczenia.

 

Dodatkowo zaznaczę, że docelowo ilustracja ma być wydrukowana w formacie 12x57 cm - czyli nie wiem jak bardzo wczuwać się w detal w poszczególnych planach.

 

jak zwykle czekam na opinie i krytykę.

 

kodex9600maxpo8.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żepierwszy plan mógł kolorystycznie pozostać zbliżony do pierwszych wersji. Za toLinia choryzontu i przepaść wyglądają już naprawdę super. Z niecierpliwością czekam na kolejne etapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pelen podziwu ze chcialo Ci sie rysowac tyle tych lepkow itp, mnie by trafil szlak chyba :), jak wydruk bedzie 12x56 (ksizeczka dolaczana do cd :)? :) to straaasznie wielkie to robisz 600 dpi max ale ty chyba masz wicej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności