Skocz do zawartości

Pojazd3d : Pawe Hawk


Jim mee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ol .

 

Postanowiłem powciskać Wam trochę moich wypocinek z projektu trwającego coś koło roku. Tak ... taki jestem cienias że to co wam pokaże tyle mi zajęło :] .

Wielki ukłon do Bro za jego model PAVE HAWKA który jest nieomal idealny no i pojawił się przed moim. Leje z cytatu w wątku Bro :" jak używałeś normali to ich nie widać , jak nie , to powinieneś " hahah :D

Mój kopterek jest ni to low poly ni to mid range. Plan jest taki żeby był na tyle "lekki" żebym mógł potem się pobawić z copositingiem i polatać nim po Poznaniu ;>. Ewentualnie pójda MS'y. Model powstaje z instrukcji i plastikowego modelu 1:48. W referki z google się nie bawię. A oto i le śmigłowiEc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obiecujący początek. Bardzo ładna siatka. Low poly nakłada pewne ograniczenia, więc trzeba na to brać poprawkę, ale porządnymi podkładami bym nie gardził. Instrukcje do modeli to bardzo mało wierygodne źródło informacji. Nawet do tych dobrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrys , na zawsze zapamiętam sugestię o podpieraniu się dobrymi referkami. Długo się przed tym broniłem , ale o niebo ciekawiej im sie pracuje z refami. No i łatwiej. Średnio mi idzie prowadzenie wątku :] , ale za to postęp taki trochę widoczny . Zaczynam wchodzić w detale itp. Oto screen , a wkrótce postaram się o coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... ten z CG talku to masakrator. Nie dalej jak 2a dni temu się na niego naciąłem i przekonał mnie do zajrzenia w referki.... jednak sam plasticzek i obrazek z pudełka nie oddaje potencjału modelu hehe:)).

 

Skoro się podoba to świetnie. Teraz z kolei szukam rady. Wczoraj przyszło mi coś do głowy i zastanawiałem się jak PH wygładzić. I pytanko do znawców tematu jak by potraktowali taką bryłę.

 

-pobawić się chamferami i całego dać na MS ?

-dać grupy wygładzania i tak zostawić ?

-dać grupy wyg ładzania i MS by smoothing groups ? pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:O Chveti ten helikopter znlazłem w galerii i zajrzalem do linka co mi dałes , ale jak zobaczyłem ze to ten sam render , zamknąłem go . Teraz zajrzałem jeszcze raz i straciłem polowe sympatii do swojego kopterka. TEN NA CG JEST MEEEEEEEEEGA !!!!!! :O:O:O:O:O:O:O palpitacja / szok wzokowy. MASAKRA !!

 

Ale dobra :] nie o to w moim chodzi . Użyje go w filmie więc musi dać się nim coś robić. A nie czekać po kilka minut na rotate we viewporcie ;].

 

Ale masakra normalnie.

ok , lecę nar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za motywowanie mnie ;)

 

Ciężko nie jest z tym modelem , choć kilka krzywizn ostro przyprawia mnie o skurcze. Jeśli uporam się z wywijasami przy silniku ; potweakuje trochę istniejące detale , dodam kilka ważnych nowych i zabiorę się za UVki. To by znaczyło rychło koniec :].

 

Coś na oko i dobranoc All.

 

Hmmm , nie można podłączać fotek ... ok , jutro zatem wrzucę.

 

+No dobra to zobaczymy jak z tymi attachmentami. Grrr ! Cały czas wyskakuje mi mały text - Błąd podczas wysyłania. Spróbuje jeszcze później. Miłego dnia ;)

 

+Kolejna próba załączenia JPGSA. Ok siedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , to trochę do przodu poszło dziś ... narobiłem detali i od razu nabrał jakiegoś ciężaru. Trochę ponaginam niektóre rzeczy do kadłuba , może kilka pierdułek dojdzie , ale generalnie wszystko zbliża się do mapowania. Wiadomo jeszcze muszę rozwiązać problem wygładzania kadłuba , ale raczej dam rade ; ].

 

Tak poza tym to dobrze Ci idzie Jim . lol ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy PH z smoothing grupami. Małe GI na prośbę Swingera. Widze ze brakuje miejscami kilku podziałów trochę , obiekty są wymodelowane i skończone w 92%. Teraz kolejny up będzie z checkerem a potem zobaczymy :] ... ile czasu zajęło by Wam zrobienie takiego kopterka mniej więcej od A do Z ? powiedzmy przez 3h dziennie. Bo wydaje mi się , że jestem troche slow. W jaki sposób można trenować "speed" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo!Dziękuję!:) Ładnie to to idzie!Nawet bardzo ładnie! Ale mam pewne wątpliwości co do nosa-wydaje mi się że jest zbyt szpiczasty, powinien być chyba nieco bardziej owalny ...przynajmniej tak wygląda na refkach... Co do czasu modelowania to chyba nie to się liczy tylko że idziesz na przód!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panowie :D za miłe commenty !!

 

Swinger , mi tez od poczatku jak go wymodelowałem wydaje się, że ten nos zadziera dużo za ostro do przodu. Ale Blueprinty mam z taniego modelu jakiegoś i tak pokazują. Za referki wziąłem się dość późno , ale może jeszcze poprawie.

 

Jonasz :))) , militaria w zasadzie są super .. ja też nie modelowałem militarii heheh , bo specjalnie nie robię mu karabinów i rakiet po bokach bo ma być amilitarnym helikopterem ,... kiedyś myślałem o medicopterze , ale w animce dziko by wyglądał z czeronym krzyżem. Wątek oczywiście znam ;) 50% moich referek lol , a browarek ;] no wiesz .. słowo się rzekło ;) jeszcze troche i czas wznieść toast jakimiś freee browarem :D.

 

Krzyhhh, masz to jak w banku że będzie wkomponowany w jakies videło ;).

 

jeszcze raz dzięki za comenty :] i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności