Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Syrena Sport


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a także pierwsza moja praca jaką zdecydowałem się pokazać (w przyszłości mam nadzieję będzie ich więcej).

Wybór padł na Syrenę Sport, nie wszystkim znany klasyk polskiej motoryzacji.

Prawdopodobnie część z Was miała okazję zetknąć się z tym wyjątkowym samochodem (który niestety nie doczekał się produkcji). Niektórzy mogą widzieć Syrenę Sport po raz pierwszy.

 

 

Bazą wyjściową dla mojego modelu była wersja przeznaczona do gry Midotown Madness 2, a konkretniej do modyfikacji o nazwie Classic Madness.

Pozwoliłem sobie na dodanie elementów, których samochód oryginalnie nie miał, np. lusterko boczne, troszkę zmienione wnętrze.

Nieorgyinalne są także tylne światła (nie udało mi się ustalić ułożenia szkieł na podstawie zdjęć), tak więc są one moją własną interperetacją.

 

Dopiero stawiam pierwsze kroki w Mental Ray'u więc w niektórych miejscach kuleje sampling i shadery.

 

Tyle tytułem wstępu. Zachęcam do oglądania galerii i liczę na konstruktywną krytykę (która pozwoli uniknąć mi błędów w kolejnych pracach).

 

 

sys_01_mini.jpg sys_02_mini.jpg sys_03_mini.jpg sys_04_mini.jpg sys_05_mini.jpg

sys_06_mini.jpg sys_07_mini.jpg sys_08_mini.jpg sys_09_mini.jpg sys_10_mini.jpg

sys_11_mini.jpg sys_12_mini.jpg sys_13_mini.jpg sys_14_mini.jpg

 

W poźniejszym czasie dodam rendery w kolorze i siatkę.

 

Aktualnie pracuje także nad inną scenerią dla Syreny, jak tylko skończę na pewno zamieszczę w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Raffaello

no! fajna syrenka, kawał historii!

jest trochę bugów w modelu (pokrzywiona blacha) ale całokształt oki, no i na niektórych renderkach syrenka sport lewituje w powietrzu ;-)))

za mało realny materiał szyb (może to takie odbicia od otoczenia?)

czekam na renderki w kolorze i w innej scenerii.

pozdrowionka no i witam na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre auto wybrales to od tego trzeba zaczac model fajny ale tlo nie za bardzo...napewno byloby lepiej gdybys nalozyl material a nie tak wszystko surowo w porownaniu do pojazdu wyglada...ogolem przyjemnie sie oglada ale mozna by bylo przy tym jeszcze posiedziec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Model bardzo ładny, nie widać jakichś dużych bugów :)

Ten "parking" (bo chyba to jest parking?? :)) bardzo mi się podoba :)

Lakier troszke można by jeszcze dopracować, bo wydaje mi się, że miał wyjść czarny, a wszedł ciemny szary :)

Daję 8/10 :)

PS ten glow w oknach to glare (lume) ??

PS 2 mogłeś dać większy promień fotonów, bo widać bugi na łączeniu podłogi ze ścianami

PS 3 mógłbyś pokazać screen z viewportu z góry i z boku tego parkingu (wireframe) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Lakier troszke można by jeszcze dopracować, bo wydaje mi się, że miał wyjść czarny, a wszedł ciemny szary :)

Daję 8/10 :)

Syrena oryginalnie była pomalowana na czerwono z czarnym dachem. Ta szarość to zamierzony efekt uzyskany w innym programie.

 

PS ten glow w oknach to glare (lume) ??

Oczywiście.

 

PS 2 mogłeś dać większy promień fotonów, bo widać bugi na łączeniu podłogi ze ścianami

Tak wiem, wspominałem w pierwszym poście, że sampling troche kuleje, z tego powodu też może sie wydwać, że Syrena lewituje.

 

PS 3 mógłbyś pokazać screen z viewportu z góry i z boku tego parkingu (wireframe) ??

Dodam jeszcze dzisiaj (troszke później) wraz z renderami w kolorze i siatką.

 

fajnie tylko syrenka lewituje na każdym renderze:( a tak to nawet nawet;PPP

Jak już pisałem wyżej kwestia ustawienia samplingu w Mental Ray'u. Postaram się to poprawić w najbliższym czasie i dodam jakieś nowe rendery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna praca,lakier fajny ,render też.MOdel tez wydaje sie byc oki.te studio mogło byc lepsze.mogłeś dodać detali troche w studiu i textury.Ile Ci sie renderowało(v ray?)

Pracka Ląduje u mnie na pulpicie;d

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HummFred - dobrze, że nie dałeś na początku czerwonego lakieru, bo faktycznie gorzej wygląda niż czarny :)

Siatka jakaś dziwna... chyba w rzeczywistości nie ma tam samych trójkątów??

PS Yaro16 - napisał w pierwszym poście, że to mental :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cpt. Sparky

Cześć, HummFred

Jestem DJem i redaktorem składanki z polską muzyką funk z lat 70. Wydaliśmy ostatnio pierwszą część tej składanki w legendarnych Polskich Nagraniach. Na okładce umieściliśmy skuter osa, bo naszym założeniem jest promocja fajnej ale nie dokońca znanej polskiej muzyki i polskich fajnych rzeczy. Skuter Osa jest fajnym gadżetem ale naszym pierwszym pomysłem była Syrena Sport. Niestety nie mieliśmy dobrej jakości zdjęć.

Przeglądając interent trafiłem ostatnio na twój zajebisty render tego auta. Mam pytanie czy nie zechciał byś nam go udostępnić na drugą część płyty, która zostanie wydana jeszcze w tym roku na winylu i CD (tak jak zresztą i pierwsza część).

Finansów ci nie możemy zoferować żadnych bo sami to też robimy dla fanu ale na okładce możemy cię podać i możesz dostać gratisowy winyl autorski.

Jeśli możesz prosze odpisz na mojego maila na adres:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dość długiej przerwie. Dzisiaj prezentuję ostatni render zwiazany z Syreną Sport. Tym samym projekt zamykam, nie mam już sił i chęci na poprawki. Teraz skupiam się na kolejnym projekcie, efekty pokażę już niedługo.

Niektórym może nie podobać się to jak obraz jest skomponowany, ale takie było założenie.

Render: Mental Ray'u

Filtry, efekty: Photoshop

sys_29_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności