Jump to content

finished 2d: koncepty do projektu filmowego


Recommended Posts

witam, 4 koncepty powstałe na potrzeby projektu filmu fabularnego "Weekend"

reżyseria Cezary Pazura, produkcja Rafał Buks

© 2007 SPI International

 

Przy rysowaniu samochodów posiłkowałem się zdjęciami. Chociaż w żadnym przypadku nie wkleiłem żadnego "na żywca". Jak ujęcie mniej więcej pasowało to brałem brykę, za pomocą lassa ciąłem ją na przód i bok (lub tył i bok), zniekształcałem perspektywicznie i powstawało coś jak po wypadku. Potem malowałem po tym pędzlami, zmieniałem kolory i właściwie malowałem to od początku mając przekształcone zdjęcie tylko za punkty orientacyjne.

Nie mam żadnej wiedzy na temat samochodów, a tu jest paru maniaków tego tematu. Więc może darujcie sobie komentarze, że to BMW nie wygląda jak BMW, albo że powinno mieć napęd na przód (tego akurat nie wiem) :). To miały być po prostu JAKIEŚ samochody.

W odbiciu jednego z wieżowców użyłem tymczasowo jakiejś wizualizacji z tego forum. Miało być tylko na próbę, ale w jakimś momencie spłaszczyłem obrazek i już zostało.... Mam nadzieję, że autor się nie wścieknie ;)...

 

workshop_l.jpg

 

window_l.jpg

 

landing_l.jpg

 

chase_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzięki za komentarze.

Omen: w ostatnim obrazku parę razy bezczelnie zpipetowałem jakieś zdjęcie. Czas gonił a ja nie miałem ochoty "odkrywać" jak powstał ten ładny niebieski na asfalcie blisko horyzontu. Może teraz będziesz spokojniejszy :)

Ale sporo się nauczyłem przy tych konceptach, bo to chyba pierwsze "realistyczne" jakie robiłem.

Link to comment
Share on other sites

Uspokoiles ale tylko troche :P Bo naprawde swietnie sobie poradziles z tymi kolorkami - bardzo zywe i pasujace do siebie. Mi zawsze jakies zbite i przytlumione wychodza...

 

Powiem szczerzez ze nie za bardzo wiem co sie dzieje na 1 obrazku. Co to za akcja??

Link to comment
Share on other sites

Jedyne co mogę powiedzieć crying.gif i drunk.gif i idę po drugą flaszkę . . . ja też tak chcę . . .

 

a na poważnie to wygląda to super, pogratulować, i ewentualnie czekać na jakiś making off lub opowiastkę na temat jak się to robi :], dla filmu ;) . . .

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dzięki za pozytywy

jeśli chodzi o kolorki to dokładnie wiedziałem do czego dążę. Jest masę filmów, reklam i zdjęć w takiej tonacji. Nie zawsze udaje się trafić za pierwszym razem w te kolory. Korzystam wtedy z opcji Color Balance i w Shadows dodaje cyan i blue. Często trzeba zmniejszyć też saturację, bo nie zauważam jak bardzo jaskrawych kolorów używam. Dużo dał też pędzel, który tam używam. Te takie kropeczki. Świetnie nadają się do symulacji porowatej faktury takiej jak asfalt oraz do mieszania kolorów. Szkoda, że nie zachowałem żadnych obrazków w trakcie robienia, bo wtedy byście zauważyli jak bardzo dodało realizmu pacnięcie tu i ówdzie delikatnie tym pędzlem. Co ciekawe tekstura wogóle się nie sprawdzała i wypadała dużo gorzej niż ten pędzel. Chodzi zwłaszcza o miejsca gdzie światło odbija się na niebiesko na drodze.

 

a koncepty do filmu robi się tak samo jak dla siebie, tylko więcej osób przy tym ma coś do powiedzenia he ;)

 

Na pierwszym obrazku jest generalnie jakaś masakra, bo nikt dokładnie jeszcze nie wie, co tam ma się dziać. Są trzy postaci: koleś w podkoszulku torturujący jakimś elektrycznym gadżetem podpiętym do transformatora kolesia przypiętego do konstrukcji. A konstrukcję za pomocą haka kontroluje koleś w suwnicy. Potem coś mu się tam myli czy coś i wszystko spada, elektryzuje się i wogóle masakra. :) Pewnie jeszcze to dopracują hehe

Wiem, że to wygląda jakby Imperator ze Star Wars pomylił plany filmowe...

Link to comment
Share on other sites

Szkoda takich jedwabistych konceptów...bo film to pewnie i tak by schrzanili...

Z resztą jak zobaczą takie koncepty to pewnie dojdą do wniosku, że nie dadzą rady zrobić filmu tak wygladającego :P

A na takie czepialstwo to powiem, że spadający koleś chyba za duży :)

Link to comment
Share on other sites

noo bardzo fajne, cieszy oko ciekaw jestem efektu końcowego, dobra robota.

 

Mam nadzieję że twórca wizualizacji co miała być na chwilę w odbiciach wieżowców a została do końca, też dostał jakąś kasę za swoją robotę. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy