Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Edi -> jestem samoukiem, wiec nie pomoge ci za wiele z teoria. Co do barw - obserwujac otocznie sam pewnie odbierasz pewne rzeczy lepiej czy gorzej. Wiele doznan kojarzy sie z kolorem, bezposrednio badz posrednio, i w odwrotna strone. Myslisz kurczak -> cos slodkiego, futrzastego, delikatnego -> jezeli widziales choc raz w zyciu piskle od razu przychodzi ci na mysl takze zolty puch i cieplo.

Milosc czerwien, niebo blekit, laka zielen. Potem przychodza skojarzenia z samymi miejscami. Miejscami z dziecinstwa, z terazniejszosci. Siedza one gleboko pod skora kazdego z nas i w odpowiednich momentach daja o sobie znac. Jestesmy do siebie podobni - stad tez jezeli kierujesz prace do jakiegos odbiorcy moze sie spodziewac ze czern wywola ponury mroczny klimat, pomarancz zolty czerwien mile odczucie ciepla ...podobnie jak ty to odczuwasz.

 

Oczywiscie pewne rzeczy sa przypisane do okreslonych barw i tu juz liczy sie twoj zmysl obserwacji.

 

Z technicznej strony ( pragne tu zaznaczyc ze rysunek - choc chcialbym inaczej - jest dla mnie hobby to dosyc rzadko do niego powracam) - zaczynam od odcieni szarosci - tutaj mam ostre plecu z brushami wiec jedyna innowacja jaka jakis czas temu poczynilem to zabawa z mokrymi krawedziami, sam ksztalt wiele razy modyfikuje przy pomocy leveli, krzywych, contrastem... z warstw rzadko korzystam pracujeac na tym etapie. Kiedy uznam ze trzyma sie to w miare kupy robie kolejnego layera ktory juz odpowiada za zabarwienie - uzywam nakladki (overlaya). Potem jeszcze splaszczenie, lekkie wysotrznie i wsjo. To dosyc krotka filozofia.

 

Sam jestem ciekaw jak wielcy forumowi ;) wodzowie radza sobie z tym. W koncu narazie to co dla nas jest sufitem dla nich jest podloga.

 

pozdrawiam

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makbol

Witam

Z gory sorry ze sie wpycham w temat ale mam pytanie.

Ktory (ktorzy) z was rysuja na tablecie pentagrama ? (open xxl)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej mamie się podoba :)

 

Photoshop CS

 

attachment.php?attachmentid=13476

 

[edit]

 

brite [ post niżej ] :

yyy... nie ;)

Wzorowałem się na fotce petery (dosyć mocno) ale miejscami odbiega od niej znacząco. Więc jest to takie nie wiadomo co ;) W końcu to speed więc stwierdziłem że nie będę się specjalnie przejmować.

Interesowało mnie głównie światło. No i chciałem poćwiczyć malowanie w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuq - ja bym cię wywalił z forum za ten dowcip...byłbym szczęśliwszym człowiekiem go nie znając. a już prawie udało mi się go zapomnieć.

 

węgiel podciągnięty w paintshopie

 

clockworklow4cw.jpg

 

odd, jak to robisz że ci się te kolorki nie żrą ze sobą :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie macie jakiś namiarów na materiały mówiące o zastosowaniu kolorów, tak trochę od strony teoretycznej? Jak dobierać? Jak łączyć? Itp. Mam z tym duży problem...

 

Edi, polecam książeczke "Jak powstaje kolor" Jose M. Parramon .

Z tutoriali na sieci: http://www.ef.art.pl/index.php?p=8&a=6&id=47.

Szczegolnie warto zwrocic uwage na zagadnienie kolorow dopelniajacych. To pozwoli uciec od fotograficznych przeklaman i splaszczen koloru. Przyklady ciekawych kontrastow z wykorzystaniem kolorow dopelniajacych:

http://www.rafalwojtunik.com/illustrations/large_illustrations_141.jpg (żółty-niebieski)

http://www.photosight.ru/photo.php?photoid=399771&ref=author (zielony, czerwony. Ciekawa iluzja powstala przez mocną czerwien w tle, plecy kurtki,przynajmniej dla mnie, wydaja sie zielone, a w rzeczywistosci sa czerwone)

 

 

szybka reprodukcja ze zdjecia little-nindży. Mam nadzieje, ze mi wybaczy ingerencje w anatomie, ale zdjecie bylo niewyrazne ;)

 

255-ninja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności