Skocz do zawartości

Nieuczciwi dostawcy NETu


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dostawca netu jest poprostu do bani (ale niestety w moim rejonie jest monopolista:/ bo Tpsy boje sie jak diabeł swięconej wody) i mimo, że mam pakiet o szybkości 1Mb czesto wszystko sie szlaja, że mozna szału dostać. Interesuje mnie czy wie może ktoś czy od strony prawnej można w takim przypadku np płacić mniej za sieć lub np iść z jakąś skargą do biura konsumentów i wymuc na takiej firmie albo poprawe jakości usług itp, itd...

 

POPROSTU WKURZA MNIE, ŻE ONI I TAK DAJA TAKI TRANSFER JAK IM SIE PODOBA A ICH KLIENT JEST POPROSTU BEZRADNY pewnie nie jestem sam w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem radiówkę u prywaciarza. 128 kb/s z umowy chyba nigdy nie wyciągnął. +\- 3 dni w miesiącu było przerwy w działaniu. Ale sfrustrowani użytkownicy mogli płacić mniej. Wystarczyło przy opłacaniu rachunku w placówce pokazać/powiedzieć jak dlugo i kiedy nie było neta

 

Teraz mam neo 1Mbps. Wszystko ładnie śmiga, tylko mi modem nieraz szaleje (wiadomo - zabawka za 1zł). Bark limitów, stabilne 128MB/s - więc mogę mieć włączony jakiś p2p, przeglądać www i słuchać radia bez przycinania ^^. I do tego pootwierane porty ;) Ogólnie jestem zadowolony. Nie ma się co TP bać

 

Przejrzyj jeszcze dokładnie umowę, bo 1 literka może całkiem zmienić przywileje ISP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak z tym "do 1Mb" może być troche zamieszania ale prawo konsumenckie w takich przypadkach nie jest chyba aż tak "sztywne" i być może da sie coś wywalczyć (np w sklepie moze być napisane "nie przyjmujemy zwrotów" ale to jest bez znaczenia bo przecież każdy ma zagwarantowane to że może oddac towar w jakimś tam czasie...)

A co do przerw w działaniu to to faktycznie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Wiem, że to dziwnie zabrzmi, ale polecam Tepsę.. :) Zmieniłem radio 512 na neo i odczuwam niesamowity komfort :) Za tą samą cenę mam 1,2 MBita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa nie ma to jak net od prywatnych dostawcow:/ te osiedlowe sieci to jedna wielka kicha, chodzi jak chce. W tp przynajmniej wszystko mam stabilne( no moze czasem sie rozlacza net, ale to drobiazg) Tp jakas tam jakosc swych uslug posiada, przynajmniej jesli chodzi o net:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac jak jeszcze daleko Polsce do zachodu pod tym wzgledem. Jestem obecnie w UK i siedze na 10cio megowym laczu [wyciaga do 1200Kb\s] W tym tygodniu dostalem pismo ze od maja zwiekszaja predkosc do 20mega, przy czym cena wzrosnie o 2 funty [niecale 12 zeta] i bedzie wynosila 29funtow/mc... [~180zl]. Znajomy ma neta z konkurencjii i zalil sie na transfery [ze niby mu tych 10mega nie wyciaga] wystarczyl jeden telefon do biura obslugi z sugestia ze zmieni dostawce. Kilka godzin pozniej net smigal jak powalony:). Pozostawiam to bez komentarza. Moze w naszym pieknym kraju ktos sie wreszcie stuknie w glupi leb i pouklada wszystko tak jak byc powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta z kablówki UPC i nie wiem czemu ale bardzo często jakby mi się zawiesza,że np. nie chodzą mi strony www a gadu normalnie działa albo po chwili całkiem przestaje chodzić a modem pokazuje,że net jest. No więc za każdym razem musze wyłączać puszeczkę z kontaktu na 15 sek i potem juz jest ok :/ Nie wiem czy to wina ich czy mi się po prostu pudełko zawiesza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu moi rodzice spotkali przedstawiciela z SFERI, jest to lokalny dostawca netu drogą radiową. Nabijali ich w butelke ze jest super ekstra fajnie, podpisali umowe ... (net 2 mb) ale po sciągniecu ok. 300 mb spada do 512 kb/s a po ok. 1 gb do 128 kb/s porażka ... Na szczescie umowe udało sie rozwiązac i założylem neo 1 mb i jestem bardzo zadowolony, obsługa telefoniczna na wysokim poziomie, tak samo jak i działanie netu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy - to chyba nie kwestia podlizywania sie i chwalenia tp, a raczej obiektywne stwierdzanie faktow:) Kiedys mozna bylo "z zasady" nie lubic tp, microsoftu itp. Teraz ludzie wybieraja po prostu to co jest lepsze/lepiej spelnia swoje funkcje. Ja sie ciesze ze ludzie w koncu zaczynaja racjonalnie myslec:D hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;520504']illy - to chyba nie kwestia podlizywania sie i chwalenia tp' date=' a raczej obiektywne stwierdzanie faktow:) Kiedys mozna bylo "z zasady" nie lubic tp, microsoftu itp. Teraz ludzie wybieraja po prostu to co jest lepsze/lepiej spelnia swoje funkcje. Ja sie ciesze ze ludzie w koncu zaczynaja racjonalnie myslec:D hehe:)[/quote']

 

Zgadzam się-nie kierujmy się stereotypami tylko tym co dobre. A jak jest z tepsą nie wiem dokładnie ale ktoś mi na nią narzekał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolornet [osiedlowy net za 45zł /miech] transfery duże ,tak średnio 300kb/s :)

ale było gorzej..jakiś rok temu i wcześniej użo słabsze transfery i net padał co jakiś czas..

tak więc z osiedlówkami to różnie bywa:P

kiedyś miałem chello ale to stare czasy i nie fajny net:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak voyager przesiadłem sie z radiówki 128 na neo 1mb i jestem zadowolony ale i tak chciałbym żeby z neostrady zrobili normalnego DSL'a :P

ps: neo samo sie rozłancza po 24 godzinach żeby nastąpiła zmiana adresu IP (bo jeszcze ktoś wpadnie na pomysł żeby sobie serwer założyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności