Skocz do zawartości

Zapotrzebowanie na Firme :D


Drakon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie :) ... mam zapytanie do wszystkich ... Chcialbym zalozyc firme tylko niewiem jakiego kierunku :( .... Wiec moje pytanie brzmi : Jakie jest zapotrzebowanie na firmy ( na jakie typy firm )w Polsce a glownie w woj. Łodzkim ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie ma czegoś takiego jak zapotrzebowanie na firmę ;) Żeby się dowiedzieć na co jest popyt akurat w danej okolicy musisz przeprowadzić badania marketingowe rynku, mogą to być specjalistyczne badania zlecone dużej firmie, a może to być najzwyklejsza ankieta, nawet telefoniczna. Nikt z forum Ci nie powie że np. w danej chwili w Łodzi jest zapotrzebowanie na truskawki z bitą śmietaną i cebulą. Pewne jest tylko to że ludzie zawsze będą jeść, pić i chodzić do WC, więc może coś z tego wybierzesz jako pomysł na nowy biznes ;)

 

No i musisz sobie zadać jeszcze pytanie, co chcesz i co potrafisz robić, bo pomysł to jedno, ale trzeba go jeszcze wykonać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy --> a żebyś wiedział :), właśnie jestem na etapie poszukiwania sali weselnej w łodzi lub okolicy i po prostu tragedia. jak nie PRL'owski wystrój, to znów naburmuszony właścicel, który wszystko wie najlepiej. Generalnie cięzko cos znalezc na bardzo względnym poziomie takze Drakon masz juz pierwsza propozycje :D

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie :) ... mam zapytanie do wszystkich ... Chcialbym zalozyc firme tylko niewiem jakiego kierunku :( .... Wiec moje pytanie brzmi : Jakie jest zapotrzebowanie na firmy ( na jakie typy firm )w Polsce a glownie w woj. Łodzkim ...

 

Zapotrzebowanie moze nie konkretnie na firmy a na to co te firmy oferuja , uslugi produkty.... Proponuje ci sie wybrac do GUS'u przegladnac roczniki statystyczne z ubieglych lat :) zobaczysz jakie firmy sa najczesciej otweirane jakich brauje. Jest to troche pracochlonne ale przy dobrym opracowaniu danych i efektywna forma szukania patentu na firme. Druga rzecz to zapotrzebowanie rynku, znasz chyba swoje miasto, wojewodztwo jego + i - , mniej wiecej na tej podstawie mozna okreslic na co jest zapotrzebowanie co sie przyjmie a co nie.

Jak ktos wyzej pisal nikt przepisu na sukces ci nieda sam musisz go znalesc i zrealizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re:tadzio

 

po tym co promuje sie w polsce to chyba nie do konca masz racje ;) jak w 'chlopaki nie placza' : 'ojcze... ja od trzech lat codziennie sledze mtv'. poza

tym wystarczy miec kase, bo zawsze sobie znajdziesz kogos kto jej nie ma

a ma jakis dobry pomysl na interes, nie trzeba sie praktycznie na niczym znac

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to troche pozbawione sensu jest. nie wiesz co chcesz robić, ale na pewno wiesz, że chcesz założyć firme............mi się zawsze wydawało, że to w drugą strone działa, mianowicie najpierw pomysł, a potem możesz pomyśleć o założeniu firmy. może się okazać, że to co chcesz robić wcale nie wymaga zakładania firmy........

 

teraz to wygląda jak sztuka dla sztuki....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to troche pozbawione sensu jest. nie wiesz co chcesz robić, ale na pewno wiesz, że chcesz założyć firme............mi się zawsze wydawało, że to w drugą strone działa, mianowicie najpierw pomysł, a potem możesz pomyśleć o założeniu firmy. może się okazać, że to co chcesz robić wcale nie wymaga zakładania firmy........

 

teraz to wygląda jak sztuka dla sztuki....:rolleyes:

 

dobrze to ujoles ... dokladnie tak samo mysle :D . Czy czasem ktos z towich znajomych nie zaklada wlasnie firmy albo niezalozyl , wiem ze wystepuje tendencja do zakladania firmy bo znajomy zalozyl to ja tez musze chce ... itp :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś firma z branży kosmicznej. No wiesz... Stacje kosmiczne, tarcze antyrakietowe itp. :/

Zakładanie firmy dla samego jej założenia (bez pomysłu na konkretny biznes)to pewne wylądowanie na dnie. A jak już koniecznie chcesz firmę to szukasz niszy rynkowej. I to takiej, w której chociaż przez kilka miesięcy nie powinno być konkurencji. Do tego kasa na założenie firmy.

I najważniejsze-jak jesteś już szefem własnej firmy to w robocie jesteś 24 godziny na dobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to troche pozbawione sensu jest. nie wiesz co chcesz robić, ale na pewno wiesz, że chcesz założyć firme............mi się zawsze wydawało, że to w drugą strone działa, mianowicie najpierw pomysł, a potem możesz pomyśleć o założeniu firmy. może się okazać, że to co chcesz robić wcale nie wymaga zakładania firmy........

 

teraz to wygląda jak sztuka dla sztuki....:rolleyes:

 

chudy IT"S ALL ABOUT THE MONEY... ;)

 

 

Księży ostatnio mało.

 

eh e e he he he... dobre i trafne jak malo co;)

 

chcesz miec kase, fure, skore i komore? zostan ksiedzem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności