Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] łazienka


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zastanawiam się nad ramą lustra. nawet jeśli zastosujesz idealne warunki odprowadzające wilgoć to jednak zawsze można pochlapać tą ramę wodą. A jeśli się ją pochlapie wodą to zapewne spaczeje i popęka wraz z upływem czasu.

 

to jakaś specjalna konstrukcja? może nie z drewna tylko z PCV lub innego syntetyku? może to jakiś specjalny impregnat, lub jakiś uszczelniacz styków krawędzi łączenia listew?

 

projekt fajny ale ciasno tam jak cholera i nawet nie ma gdzie ręcznika powiesić ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch515, szafka w ścianie jest bardzo funkcjonalna. Nie chciałem z niej robić agresywnego elementu wizualnego bo nie pasował mi do resztu układanki. Dlatego pojawil się pomysł na malowanie w kolorze płytek. Koszt, 10-20k, To dopiero wstępna koncepcja.

 

tweety, łazienka ma prawie 6m2, na ręczniki jest duży grzejnik i pojawią się małe wieszaki przy wannie, z laniem wody na lustro przesadzasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł ze stojącym, a nie wiszącym lustrem, ale jak ktoś zauważył, to lustro powinno być w miejscy okna, a okno w miejscu lustra i mimo Twojego upodobania dla minimalizmu, zdecydowałbym się jednak na raczej obły kibelek, ten 'kanciak' strasznie przyciąga uwagę i trochę mi tu nie pasuje.

Ta 'roleta' jest lowpoly? Świetnie wygląda.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie tak jak mój ojciec i mamuśka - sami zaprojektowali sobie łazienkę :)

 

Co do projektu, to strasznie ale to strasznie przyciąga wzrok ta szafka i ten kanciasty kibelek pod nią, kibelek nawiązujący do krągłości umywalki i szafka o tak zmiennym kolorze jak...to coś na ścianie i imho było by ciekawiej :)

 

Świetny projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, okrągła umywalka zlewa się z białym blatem i jest praktycznie niezauważalna jej owalność (odstająca od kanciastej formy ogólnej), tym bardziej, że jesteśmy przyzwyczajeni do pozaokrąglanych umywalek. Kibelek jest biały na ciemniejszym tle, rzuca się w oczy, gdyby był okrąglejszy wkurzałby imo.

Filozofuję, chyba potrzebuję jakiegoś tygodniowego bana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wam wszystkim ten kibel tak przeszkadza - dla mnie wlasnie jest super...

 

co do szafki - moze i funkcjonalna ale jkaos tak nie trzyma sie 'porzadku - troche nad blatem juz troche nad kibelkiem.. no i ten chromowany przycisk do splukiwania - nie dosc ze jkais taki nieco obły, to w dodatku z polyskiem :/ ... zaraz bedzie odciski palcow na nim widac

żaluzja niczego sobie - wrazenie ciezkosci pognieconego papieru celowe?

zlew dla praworecznych - co za dyskryminacja ! ; )

 

 

poza tym, poziom widze trzymasz na stałym poziomie!

pozdrawiam, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi choć jeden przykład inwestora.który idąc do architekta ma tylko kasę na projekt i wc do przyszłej łazienki.

 

tak ale w polsce architekt wnetrz jest raczej traktowany jako luksus a nie jako standard ihmo 0.5% ludzi stac na pozadny projekt w co wliczam realizacjie

co do projektu to jedynie spuczka i wbudowana szafka mi nie pasuja ale zapewne jedno i drugie musi byc ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, okrągła umywalka zlewa się z białym blatem i jest praktycznie niezauważalna jej owalność (odstająca od kanciastej formy ogólnej),

 

Kanciastą formę ogólną można by przełamać, owalnością podzespołów sanitarnych :) A to ze sie zlewa to chyba nie jest wina jej kształtu, imho pozaokrąglany sedesik by pasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szafka jest niaładna. Duże skrzydła drzwi, jakos tak wstawiona niecentralnie. Poza tym jest juz sporo szafek pod blatem a ta w scianie na prawde nie zdobi wnetrza. Lustro jest tez jakby za duze na taką klitkę - chociaz pomysl postawienia fajny.

 

Ładna kolorystyka - calkiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podaj mi choć jeden przykład inwestora.który idąc do architekta ma tylko kasę na projekt i wc do przyszłej łazienki.

większość potencjalnych klientów wysyłających do mnie zapytania ma budżet na inwestycję mniejszy niż koszt ewentualnego projektu ;)

 

Użyłeś plane light w oknach czy tylko sun?

tylko plane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazienka bardzo przyjemna i minimalistyczna, mam zapytanie odnosnie blatu, jaki to materiał nio i jaka jest przyblizona cena czegos takiego? pozdrawiam...

wstępnie blat kerrock, z komorą kerrock. około 4500pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba kolorystyka i ogólny wygląd. Moooze troszeczke psuje wyglad szafka na scianie, choc jest ona wygodnia i potrzebna. Powiedz dlaczego umywalka nie jest na przeciwko lustra? To co prawda, megastandartowe rozwiazanie ale troche upierdliwe byłoby np. golenie sie w takim miejscu. Dlaczego tak przyjąłeś? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dlaczego umywalka nie jest na przeciwko lustra? To co prawda, megastandartowe rozwiazanie ale troche upierdliwe byłoby np. golenie sie w takim miejscu. Dlaczego tak przyjąłeś? Pozdrawiam:)

bo fajnie jest wyglądać przez okno myjąc zęby :)

ale faktycznie nie pomyślałem o golących się na mokro. polecam maszynki elektryczne, tańsze, wygodniejsze i mniej bolesne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

PRECZ Z MASZYNKAMI ELEKTRYCZNYMI ! ! !

Raz użyłem tego ścierwa,i wolę chyba nieogolony chodzić...;)

 

architekt musi znać się na wszystkim więc...

skóra przyzwyczaja się do nowego sposobu golenia około 2 tygodnie. przy wrażliwej skórze dobrze jest zastosować "olejek PRZED goleniem". ja przy bardzo wrażliwej skórze stosuję krem nawilżający PRZED goleniem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzekla mnie Twoja historia ;>

Przy prezentacji projektu Twojego mieszkania możemy skręcić dyskusję panelową o potrzebach funkcjonalnych i estetycznych małych mieszkań dla kawalerów żyjących z kotami ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jesien

Piękna łazienka... Coś czego szukam... I ten patent z oknem :D cieszę się że nei tylko ja miałam taką fanaberię by umywalkę dać pod okno... Rano zapsanej gęby nie chcę oglądać a za to sarny i zające mogą się pokazać w polu widzenia....

 

Pytanko.... Jakiego materiału można użyć na płytki? I czy te szafeczki też może gdzieś są? Szukam ale nie widzę.,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności