Skocz do zawartości

Szklo w mental ray`u


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Tak jak w temacie, potrzebuje wykonac material szkla w 3ds maxie w mental rayu. Probowalem juz wielu metod, szukalem tutoriali(ktorych to za duzo nie ma) i szklo mi po prostu nie wychodzi. Najlepszy efekt daje wykorzystanie materialu mental ray`owego Glass, ale rendering prostych rzeczy jest naprawde spory.

Bardzo prosze o pomoc w postaci tutoriali lub nawet jakiegos gotowca.

 

Pozdrawiam

Egahen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dzieki za odpowiedz. Tylko... Gdzie zastosowac ten shader? I juz z tego co poeksperymontowalem jest bardzo wolny, chociaz byc moze to wynika ze zlegoo zastosowania.

A tak troche z innej beczki, co by nie zadawac kazdego glupiego pytania forumowiczom to moze znasz Piotrek lub ktos inny jakies dobre tutoriale odnosnie tego tematu? Przerobilem calkiem fajny polski ( http://www.forum3d.kom-net.pl/f3dwork.php?id=22 ) ale po dziale teoretycznym zgubilem sie kilka razy. W innych zazwyczaj jest tylko kilka slow na ten temat. Chwilami mam wrazenie ze ktos specjalnie ukrywa tutoriale odnosnie mental ray`a, tak zwyklymi jak i dotyczacymi szkla.

Raz jeszcze prosze o pomoc. :)

 

Pozdrawiam

Egahen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ladnie to wyglada i szybciuchne jest. Z tym ze jak wlaczam GI wyskakuje cos takiego. Scena najprostsza z mozliwych prawie nic nie zmienialem:

my.php?image=pulpitaw1.gif

Nie rozumiem tego "no fotons stored after emitting"? Moze faktycznie by mi sie przydal jakis porzodniejszy tutorial bo za bardzo nie wiem co robie :)

 

 

O tak, spiskowa teoria dziejów - to mi się podoba :)

 

Ja bym powiedzial ze jesli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniadze. Bo znalezc darmowy i ogolnie dostepny a przede wszystkim wyjasaniajacy wiecej niz obecne tutoriale, tutoriala jest chyba niemozliwe. No przynajmniej dla mnie. :)

 

 

Pozdrawiam

Egahen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze widzialem na 3d Total. Drugie przegladalem jak mialem pierwsza faze zainteresiwania Mental Ray`em, fakt ze teraz zapomnialem o tym zbiorze. Wielkie dzieki za przypomnienie:) O to mi chodzilo.

 

Pozdrawiam serdecznie

Egahen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności