Skocz do zawartości

Książka 3ds Max 8 Biblia wyd. Helion wreszcie dostępna!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie - masz Internet - książka zbędna. Zwłaszcza, gdy nie masz kasy. :)

 

no ale mi lepiej pracuje się z książką z heliona niz z tutorialami. bo w tutkach może być cos niedokładnie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby helion sie postarał i spróbował przetłumaczyć jakieś księgi na temat animacji o Maya i XSI to byłbym wniebowzięty a tak jak ktoś się chce czegoś nauczyć to trzeba słuchać tutków zza wielkiej wody, a wolałbym otworzyć sobie książeczkę na balkonie i poczytać o różnych sposobach animowania postaci z ostatnich lat a nie z 99roku(Czarna księga animatora do maxa), a sprowadzanie książek jest to naprawdę duży wydatek dla człowieka, który jeszcze nie pracuję:/

 

P.S. jezyk po prostu zrezygnuj np. z nowych ciuchów, wypadu w wakacje czy wydawania kasy na pierdoly czy czegoś innego tylko wydaj to na książkę. Twój wybór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy, kto pisze, ze tutoriale wystarcza chyba nigdy w zyciu nie mial ksiazki w rekach.

 

Piastol, nauka animacji z ksiazki? To tak, jak nauka gry na pianinie z ksiazki.

 

Jasne, musisz poznac zasady (Animators Survival Kit), ale pozniej to juz tylko praktyka i obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piastol napisał:

P.S. jezyk po prostu zrezygnuj np. z nowych ciuchów, wypadu w wakacje czy wydawania kasy na pierdoly czy czegoś innego tylko wydaj to na książkę. Twój wybór:)

******************************************************************************************

po 1 czerwca moge sobie kupić ta ksiazke ale jest jedna baaaaardzo duuużżżaaaa przeszkoda.Moi rodzice sa pesymistycznie nastawieni co do tej grafiki, pytaja sie poco?, co z tego bedziesz miał. niedociera do nich że sporo kasy można na tym wyciągnąć. Niewiem czy ją kupie. poczekam,poczytam opinie tych którzy juz ją kupili.... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy, kto pisze, ze tutoriale wystarcza chyba nigdy w zyciu nie mial ksiazki w rekach.

 

Piastol, nauka animacji z ksiazki? To tak, jak nauka gry na pianinie z ksiazki.

 

Jasne, musisz poznac zasady (Animators Survival Kit), ale pozniej to juz tylko praktyka i obserwacja.

 

Dla mnie nauka animacji z książki to poznanie gdzie, co i jak a jak to wykorzystywać to już zupełnie co innego wiem, a z książek do pianina można się nauczyć jaki klawisz wydaje jaki dzwięk przecież nie pisze że można się nauczyć z książki profesjonalnych technik animacji:) Co się bede rozpisywal przeciez jestes pro w tym dziale prawda.

 

P.S. jezyk jak ty podchodzisz w wieku 15 lat "uczę się grafiki bo można z tego niezle zarabiać" to daleko chyba nie pociągniesz bo przekonasz się jak dużo w to trzeba wkładać pracy i czasu(musisz sie po prostu tym pasjonować rozumiesz?). Ja tam na początku tez o tym myślałem wkońcu w rodzinie mam grafika i zarabia dużą kase ale po miesiącu zacząłęm sie tym pasjonowac a już mija 5 miesiąc i nie potrafię sobie wyobrazic abym robił w życiu cokolwiek innego niż właśnie to.

Moi starzy sie cieszą jak widzą, że czytam książki typu Władca P. czy książkę z helionu co ma 1078 stron:) bo jak wszyscy wiemy czytanie jakichkolwiek książek wssrod mlodziezy zanika ale jak czytam HP to się raczej nie cieszą ale mi to wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piastol uwiesz mi, ja tez pasjonuje sie grafiką bardzo lubie cos robić ale niesą to jakies cuda. o pieniadzach wspomniałem bo to jest jakby wynik tej pasji. nieukrywam że chciałbym byc grafikiem komputerowym i jak kazdy człowiek zarabiac przyzwoite pieniadze ale to za kilka lat będe powaznie myslał nad pracą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w EMPiKu i okazuje się, ze ta sieć ma na stanie zbyt wiele książek Helionu i dopóki te, które mają na stanie, nie zejdą, żadnych nowości z Helionu nie zamówią...

 

Jak widać, nie tylko Nasze Kochane Władze hamują rozwój ospodarczy...

 

Jerzyk, daj mi telefon do rodziców, to im wytlumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezyk: takie mała offtopicowa rada: jeśli nadal rodzice będą się upierać przy swoim pokaż im Shreka czy Ice Age. W ostateczności jakieś dobre vizki z naszego forum czy po prostu prace z user gallery na Evermotion. wtedy powiedz im (ale spokojnie i rzeczowo, patrząc im prosto w oczy): jestem w stanie coś takiego za kilka lat zrobić. jestem w stanie na tym zarabiać pieniądze.

Bardzo ważny jest tutaj spokój. Jeśli Twoi rodzice zobaczą,że nie jest to jednodniowy zryw tylko powaznie podchodzi do tematu, dadzą ci spokój i będziesz mógł zajmować się grafiką.

 

Pozdrawiam i EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. starczy na pięć lizaków. :P

 

Masz na myśli takie lizaki, co to mają 18 - 25 lat, idealne kształty i opłacony miesięczny karnet na ich usługi?

 

Jak się dobrze chłopak nauczy i potem zakręci, to go będzie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tia jasne. A ja obstawiam, że za parę lat stawki ciągle będą takie same albo i mniejsze. Żeby stawki w jakimś zawodzie były wysokie musiałby być brak chętnych do pracy. Wątpię aby coś takiego czekało grafikę. Raczej sądząc po wszelakich wpisach ludzi tutaj na forum o ich planach związania się z grafiką sądzę, że będzie na odwrót. Więc na ich miejscu nastawił bym się na przeciętne wynagrodzenie i na perspektywę, że będzie ich stać na 0,3 m2 za swoją miesięczną pensję. Ale przynajmniej praca jest przyjemna, więc jest jakiś plus ;) Pozdrawiam.

 

ps. jeśli chodzi o wyjazdy, to nie sądzę aby na zachodzie pojawił się nagle jakiś popyt na 50 tys. utalentowanych grafików z Polski, raczej ewentualnie na 5. Ale kto wie, co będzie za parę lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że sie nieudzielałem. byłem na klasowej wycieczce:p dzięki bardzo z a rade w sprawie moich rodziców, chyba wezme ich na rozmowe :p. a co do dostepnosci książki tpo byłem w dwuch księgarniach i empiku i niebyło. w empiku mówili ze mogą zamówic.....

 

*******************************************************************************************

przed chwilą sprawdziłem swoją poczte:

Witamy w księgarni helion.pl,

 

Oto kupon rabatowy o wartości 10 zł, który wykorzystasz

w księgarni informatycznej helion.pl. Warunkiem jego

realizacji jest złożenie zamówienia do 4 czerwca. Dodatkowo

w tym czasie pokryjemy koszty transportu książek, które

wyślemy do Ciebie pocztą priorytetową.

 

Twój numer kuponu to:

 

taaa chciało by sie. hehehe

 

 

to juz dycha mniej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie ksiązki, na stronie heliona nie jest opisane dokładnie o co mi chodzi, a w empiku ich nie ma. Czy w tej książce są opiane wszystkie opcje, chodzi mi dokładnie o opcje rendereru, material edytor itp. Poprostu, czy jest opisana każda opcja, jak działa i jaki będzie efekt gdy przesuniemy suwak. Sprawdzanie tyle opcji samodzielnie, i czekanie na gotowy render jest zbyt czsochłonne więc lepiej dostać opis po nos. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie ksiązki, na stronie heliona nie jest opisane dokładnie o co mi chodzi, a w empiku ich nie ma. Czy w tej książce są opiane wszystkie opcje, chodzi mi dokładnie o opcje rendereru, material edytor itp. Poprostu, czy jest opisana każda opcja, jak działa i jaki będzie efekt gdy przesuniemy suwak. Sprawdzanie tyle opcji samodzielnie, i czekanie na gotowy render jest zbyt czsochłonne więc lepiej dostać opis po nos. Pozdrawiam.

 

Ja kupiłem tę książkę ze względu na rozdziały o animacji i renderowaniu i raczej nie ejstem zawiedziony. Autor stara się opisywac w najmniejszych szczegółach każdą funkcję(czasami to jest zgroza przy modelowaniu znienawidziłem część 3 po kilku stronach), nie będziesz zawiedziony bo na polskim rynku książkowym albo "tutorialowym" chyba nie znajdziesz bardziej wyczerpujących materiałów o renderowaniu scen w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności