Skocz do zawartości

Pojazd 3D: McLaren F1 na polskiej drodze :D


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem jakieś autko, co prawda ten model nie bardzo pasuje do polskich dróg, ale co tam, wirtualne możliwości są prawie nieograniczone ;)

No ale teraz troche techniki, zdjęcie wykonałem aparatem z 5mln matryca. Zeby nie było niejasności - wyrenderowane jest tylko auto i cień, drzewka, detale drogi to wszsytko foto (moja mordeczka tez została dostawiona już po renderze :P ). Auto wyrenderowałem za pomocą V-Ray'a. Jego skala jest odpowiednia do przejezdzających aut - jeśli ktoś niedowieża to służe adresem ulicy :D Niebo na zdjęciu nie wyszło za dobrze bo było zbyt jednolite, a niestety mój aparat nie radzi sobie za dobrze w takich sytuacjach (pojawiła sie pixeloza), wiec musiałem to jakoś przymaskować. Nie chciałm obcinac foty bo docelowym formatem jest A4. Kadr auta specjalnie tak dobrałem gdyż zauważyłem, że ogólnie pojawił się tręd wpychania samochodu pod sam obiektyw kamery, a tak zwiększył się realizm i wiarygodność efektu koncowego. I jeszcze kwestia odbić - są stłumione aby nie robić kolejnego, wypucowanego pudełeczka rodem z jakiegoś NFSpeeda. Moje auto jest utyrane brudem miasta :P

 

 

mclarenfieldorfaor0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ujęcie mogło by być lepsze, troche mdłe kolory ale i tak bardzo fajnie wyszło :) na przyszłość radze troche więcej Photoshopa, tu wyszło troche mdłe, brak kontrastu

 

lekka zabawa z Adobe Lightroom, jeśli zechcesz to usunę:

 

82df86ab203cf872m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ogniskowa kamery w maxie rożni sie od tej z jaka było robione zdjęcie tła, przez to samochód wygląda (jak ktoś już to wspomniał) troche "makietowo", ale ja sie tam nie znam :P

Model ładny, fajnie to wszystko wpasowałeś w tło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujęcie mogło by być lepsze, troche mdłe kolory ale i tak bardzo fajnie wyszło :) na przyszłość radze troche więcej Photoshopa, tu wyszło troche mdłe, brak kontrastu

 

lekka zabawa z Adobe Lightroom, jeśli zechcesz to usunę:

 

 

spx, z szopem sobie ujezdzam, tylko tu uznalem ze styknie juz,

nie musisz wywalac swojej wersji, podoba mi sie ;) jestem zawsze otwarty na sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Efekt końcowy bardzo mi sie podoba. Pytanko z innej beczki czy te autko nie pochodzi przypadkiem z tutka "Mclaren F1 Car modelling tutorial"?

 

 

nie, autko zrobione samodzielnie od podstaw, nawet nie widzialem zadnego tuta do mclarena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności