Skocz do zawartości

Czy umiecie rysować w realu?


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niby tak, malowanie ... kiedy widze tutka ze ktos z kilku plam wyczarowuje obraz rzucajacy na kolana to sie zastanawiam czy nie jestem kulawy umyslowo lub zupelnym beztaleciem ;) chyba pozostane przy szkicowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez: ja znam chyba największego maste Polaka, używającego Mayi, którego wiele osób zna z CGtalku. pracował w największy firmach i z największymi (mn. ludźmi z ILM, WETA itp.) i on też nie umie rysować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1: nieprawda. Przykladow wiele, ale nie wychodzac z naszego podworka wystarczy wymienic Kaszubasa ;)

Dobra, Dobra...tak sobie troche czasami przesadzam ;)

 

"Jeżeli na normalnym papierze nie umiesz nic ładnego narysować, to nie bierz się za grafike bo z czasem zauwarzysz ze nic Ci nie wychodzi, zatrzymasz się na podstawach na zawsze. Do tego poprostu trzeba mieć rękę, to nie programowanie"

 

Swoją droga...Kto takie stwierdzenie wysunał? Pewnie ktoś z ASP :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ludziska, jak ma się zdolnosci manualne i poczucie estetyki połaczone z rzetelną wiedzą o kanonach i historii sztuki, oraz jest się gotowym poznać warsztat pracy w jakiejś cdziedzinie, to można tworzyć wszystko i we wszystkim, niezaleznie, czy dłoń spocznie na pedzlu, czy myszce...

 

 

...Eeee... Ekhm... Czy to zabrzmiało dwuznacznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: Jeśli nie potrafisz rysować - i tak zrobisz dobry model, ale poświęcisz na niego masę czasu.

Inaczej rysuje się myszką, inaczej ołówkiem. Osobiście nie mam talentu, ale zwykle robię szkice zanim zacznę modelować, wrzucam do skanera i mam ułatwione zadanie zarówno podczas modelowania jak i robienia tekstur.

Trafiłem kiedyś na książkę "Podstawy rysunku dla żółtodziobów" (Frank Fradella), jeśli nie potrafisz rysować - polecam. Poświęcisz jej ok 10h (licząc rysowanie), ale w przyszłości łatwiej Ci będzie tworzyć innego rodzaju grafikę (również 3d).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwarzam by malowanie było niezbędne przy modelowaniu arch i automotive, lecz przy organice się przydaje - jak powiedział Reanimator

 

Organiki nie potrafie, a rysować/malować umiem więc...

Wafer kto ci takie bzdury nagadał że malowanie to podstawa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, przedstawię na moim przykładzie. Mogę na maxie tworzyć roboty, maszyny, części, wizualizacje architektoniczne, jednym słowem wszystko oprócz organiki. Niestety leży ona całkowicie poza moimi możliwościami, no chyba że posiadam bardzo dobry blueprint to wtedy potrafię coś wyłuskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moim zdaniem bardzo interesujące dlaczego ktoś potrafi, ma ciągotki i to coś co pozwala mu estetycznie roznosic bryły, komponowac obraz, szkicowac, retuszowac bez większego wysiłku, a inny pozostaje niemal na zawsze w ciemie bity w te klocki. Ale moje zdanie jest takie, że malowania/rysowanie wymaga od nas bardzo rozległej i chłonnej percepcji zarówno kolorów, barw, wariacji wizualnych, korespondencji między właściwościami materii, jak analitycznej obserwacji nie tylko rzeczywistości zewnętrznej, ale szlaków jakimi wiedzie nas nasz umysł, gdy tworzymy. Nie umie rysowac tylko ten, kto nie rozumie, to co teraz napisałem. Samokontrola jest równie ważna co obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności