Skocz do zawartości

Postać 3D: Pani Waltraud - proby zbrusha


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Jak na pierwszy zbrushowy projekt to jest fajnie, podoba mi się. Ale żeby Ci jakoś pomóc a nie tylko oceniać, to napiszę tak: Po pierwsze, musiałbym zobaczyć koncept, ale po wstępnych poszukiwaniach podejrzewam, że korzystasz z tego:

 

http://www.conceptart.org/forums/attachment.php?attachmentid=101330&d=1180112706

 

Widzę, że troche improwizujesz chociażby z twarzą, nie wiem czy to zamierzone, ale dajmy sobie na razie z tym spokój.

Najpierw może dodam coś od siebie - jak robisz takie "wybrzuszenia" na twarzy to staraj się wygładzać smoothem tam gdzie one zanikają, np. te wory pod oczami są jednolite, spróbój zmniejszając intensywność i wygładzać je od dołu, żeby uzyskać łagodne przejście, to samo tyczy się poziomu, wyobraż sobie, że te wybrzuszenia to gradient, który np. po prawej stronie jest najbardziej intensywny a po lewej ledwo go widać, bo jest bardzo łagodny. Druga sprawa, kolejna do tych wybrzuszeń - widzę, że w niektórych miejscach robią Ci się takie "babole" :P, tam też staraj się to wygładzać kombinując z intensywnością i wielkością brusha.

Białym kolorem zaznaczyłem Ci przykłady w/w gradientu tj. tam gdzie powinien on zachodzić. Czarnym kolorem zaznaczyłem Ci przykład, gdzie powinnaś uzyskać łagodne pionowe przejście.

 

57761bebfce9aa87.jpg

 

Ok, trzy grosze od siebie już wykorzystałem, to może teraz polecę Ci zaznajomienie się z tym oto making offem:

 

http://www.highend3d.com/zbrush/tutorials/project_walkthroughs/How-to-create-a-digital-Picasso-18.html

 

Ktoś ostatnio wrzucił tego linka na forum, więc pomyślałem, że może Ci się przydać, jest tam opisane w kilku zdaniach wykorzystanie Inflata do robienia zmarszczek, uważam, że bardzo pomocne :).

 

Nie wiem czy to dobrze, że wszystko tu tak wyłożyłem, pewnie o większości spraw (np. z tym "gradientem") zdajesz sobie sprawę :). Dlatego, liczę na to, że o bardziej technicznych sprawach typu usta, pomoże Ci ktoś bardziej doświadczony ode mnie :).

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko, wymarzona kandydatka dla mojego Gołoty :-)

ja też zaczynam w Bruszaku, ale jak oglądam Twoją "Siren" to coś czuje, że sobie poradzisz... ja mogę się tylko w lustrze pooglądać, bo nic jeszcze nie zrobiłem sensownego ;)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności