Skocz do zawartości

Scena 3D: TT-tka na ulicy


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni robię tą TT-tkę i mam nadzieję niedługo ją skończyć narazie wygląda to tak. Wszelkie artefakty na krawędziach to skutek zbyt małej liczby final gather points (mental ray) i kompresji obrazka .Być może niedługo dodam nowe rendery bo mam zamiar dorobić nowe elementy.Jak zwykle proszę o opinię pozdrawiam.

3c7b7eedc87c2acd.jpg

b3d42ae827baaa78.jpg

5c3b5ece6b4a70fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A to są pierwsze próbne rendery w mental ray-u oświetlenie hdri + skylight(rozjaśnione w photoshopie) i nadkole dla damusTo. To co się odbija w lakierze karoserii wiem że tam nie ma drzew koło samochodu ale finalna wersja będzie chyba stała na takiej cichej uliczce z drzewami więc chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądać.

aebe0a1e6fc501b0.jpg

14a5e5e766225c1a.jpg

4f2c076e8e6a00f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lakier troche za cukierkowy. I chrom na felgach - nie pasuje do AUDI, no chyba,ze stylizujesz to autko na bardziej amerykanskie. Ja jestem bardziej tradycyjny - alu felgi - styl europejski. Chrom nadaje sie tylko do klasykow. Takie jest moje zdanie.

 

Model ladny, czekam na finalne rendery.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do renderu to przyczepił bym się do zbyt ciemnych opon i te rejestracje wyglądają trochę dziwnie:/, no jeszcze ten materiał na feldze trochę nie teges ale to może przez te opony:), tak pozatem to wszystko jak najbardziej yyyyy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nic przy TT-tce nie robiłem więc czas nadrobić. Pamiętacie jak pisałem że chcę żeby scenka końcowa przedstawiała samochód na takiej cichej ulicy w tym update-cie skupiłem się na stworzeniu takiej właśnie miejscówki. Render który wrzucam jest MAKSYMALNIE DZIADOWSKI ale chciałem pokazać jak to ma wyglądać mniej więcej. Nie użyłem jakiegoś zaawansowanego światła a renderowało mi się 2,5 godz. to strasznie zniechęca bo żeby podejrzeć rezultaty pracy trzeba się sporo naczekać. Do sceny nie wstawiłem wszystkiego co bym chciał bo by jeszcze komp wybuchł przy renderowaniu. Asfalt nie jest otexturowany (tylko normal i bump dla chropowatości) ale texturka się robi. Wszystkie materiały użyte w scenie są mojej produkcji mówię tu głównie o tych chaszczach z tyłu i drzewa też są wymodelowane. Samochód jest jeszcze na starych felgach ale zrobiłem nowe na styl europejski. Błagam podpowiedzcie jakiego oświetlenia użyć żeby to jakoś wyglądało i renderowało się w rozsądnym czasie (renderuję w mentalu). Proszę o wszelkie sugestie co do ewentualnych zmian.Pozdrawiam.

2aadfc8e1a22e83d.jpg

41028091745dc1d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo bardzo fajnie, nareszcie jakaś konkretna scenka (w tym przypadku wybaczam że to TT ;) jak chcesz żeby było max realistycznie to musisz zmienić większość tekstur/materiałów zostawiłbym tylko lakier i tex drzewa, co do oświetlenia to dziwnie wyglądają dwa ostre cienie, jeśli już to jeden musi być taki bardzo miękki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pecet! Mam jeszcze taki mały problemik jak obracam kamerą w oknach widokowych to obiekty wyświetlane są jako boxy wireframe a normalnie tryb wyświetlania to smooth + highlights jak to wyłączyć bo nie mogę znaleźć tego w ustawieniach viewportów. Mam jeszcze takie jedno pytanie parę razy zdarzyło mi się podczas pracy w photoshopie że komputer mi się nagle resetuje (podkreślam że zdarza się to tylko w photoshopie) najczęściej podczas malowania pędzlem (no ale może to dlatego że to najczęściej robię). Kiedyś po takiej akcji zniknęła mi partycja na której miałem photoshopa. Miałem ten problem w cs i teraz zaczął się pojawiaś w cs2. Jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem albo wie czym to może być spowodowane to BARDZO proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ReflectVision działa! A co do tego photoshopa to podzespoły najbardziej nagrzewają sie podczas maksymalnego obciążenia procka a nigdy nie miałem takich akcji np przy kilku godzinnym renderowaniu które obciąża procek niesamowicie. Czasami po kilku minutach pracy w photoshopie zdarzały się resety kompa. Raz, na sekundę przed resetem wyskoczył komunikat o błędzie dlatego myślę że to coś z tym programem bez którego przecież się nie obejdzie dlatego tak mi zależy na rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak wyszło ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w renderowaniu. Myślałem że jak dam jakieś lepsze światło to wniesie ono coś do sceny ale tak naprawdę niewiele się zmieniło chociaż cienie są lepsze bo zastosowałem światło typu area i liście które są wysoko rzucają lekko rozmyty cień. Myślę że dalsze eksperymenty z oświetleniem niewiele tu zmienią dlatego dam sobie spokój z tą pracką chyba nic co mogę zrobić już jej nie pomoże. No cóż próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko, że... pozostaje jakis taki niedosyt. Może to wina przedstawienia auta, ale co gorsze, nie mam pomysłu co doradzić :/ Według mnie, jeśli ktoś chce przedstawić samochod tak jak tu to lakier koniecznie koloru srebrnego/czarnego :) A i gryzie mnie to drzewo tam dalej:P

Cisnij dalej, zaj*** Ci to idzie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie nie poddawaj sie!! Kombinuz z ustawieniami. Ja bym poprawil textury cegiel i lakier, reszta juz mi sie podoba, choc te drzewa za ogrodzeniem troche cienko wygladaja :/ Ale badz dzielny jestes juz blisko ladnego finalnego efektu!!

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło naprawdę jest denne a ulica nudna. Dzięki za komentarze rzeczywiście dużo jest jeszcze do zrobienia- właśnie zauważyłem że coś dziwnego dzieje się z zacienioną stroną tego drugiego drzewa (jakieś zielone plamy tam są) ale photoshop mi się co chwila wiesza resetując kompa a ten obrazek renderował się 13 godz. 43 min. i nie prędko skuszę się na kolejny render (pentium4 2,53 GHz 512mega ramu jakby się kto pytał nie wiem dlaczego tak długo). Więc na razie dam sobie spokój jak by co to wątek można usunąć. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzizas a co to :) - kurcze - wez pierwsza lepsza fote TT z tlwm i poroownaj - cos mi ie wydaje ze juz sama TT nie bedzie az tak podobna- nie czasje za bardzo ze mozna modelowac nie ogladajac fotek samochodu w rzeczywistosci- sorka ale albo ja dzis za duzo pivv przyjalem albo to nie TT - choc podobne- ehh ta linianad przednim nadkolem... co do tla to chyba pojechales ze skala - msz ewidentnie za maly samochod - ogolnie jakies proporcje wlementow pojechane - patrze na ta kratke od deszczoowy i kojarze ja z kolami samochodu to nie pasuje mi to jakos bardzo- brakje mi jakos konsekwencji -chciales TT -masz cos podobnego - chciales parkowanie przy krawezniku i tez masz tylko cos podobnego- widac ze rade dajesz ze scenami i modelami ale brakuje poroonywania z rzeczywistoscia - a to w tym wypadku referencja najlepsza i najprostsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco tt-tka jest robiona według blueprintów co do milimetra więc albo miałem złe blueprinty albo jestem ślepy na co nic nie poradzę(a zdjęć tego samochodu widziałem od za... mój kumpel ma tt-tkę dlatego ją robiłem bo osobiście samochód mi się nie podoba). A co do reszty sceny to wszystko było robione z uwzględnieniem skali brama i ten płot wszystko jest wymierzone i zgodne ze swoim odpowiednikiem w realu na którym się wzorowałem kratkę kanalizacyjną mierzyłem jak głupek na ulicy miarką, krawężniki znalazłem wymiary i kształty w google grafika (sprawdź). Drzewko to już moje widzimisię ale co do reszty mogę Cię zapewnić że jak najbardziej trzyma skalę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności