Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] loft WIP


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest fenomenalne po prostu... ;) Sans, orientujesz się ile taki loft kosztuje?

 

 

6500-8500 pln/m2 , ale od dawna już wszystkie sprzedane...

 

projekt na renderach wygląda jak prawdziwy loft. przestronny , surowy... szkoda że w rzeczywisości to malutkie pomieszczenia... gdyby został w tych bielach byłby genialny. ale pewnie troche materiałów jeszcze dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba.. Koncepcja!! Ja bym jeszcze dął białe kotary..Taki zapychacz dekoracyjny niż użyteczny, no, ale co ja tam wiem, jak na typowe lofty to okna ciut małe jak do tej wysokości pomieszczeń, albo okłamanie takie po prostu wyszło na obrazku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh kamery mają dzikie patrzenie, te kąty są strasznie nie naturalne nic mnie tak nie rozprasza jak to do tego stopnia że reszty nie widziałem

 

A jakie kąty są naturalne?

Ludzkie oko ma zakres poziomy powyżej 180 stopni. Pionowy trochę mniejszy, ale oczy zazwyczaj występują parami i nie są nieruchome.

W efekcie to co widzisz trudno porównywać z fotografią, chyba że potrafisz sobie wyobrazić efekt sprzężenia dwóch okiektywów fisheye 180 z korekcją perspektywy wykonywaną w locie.

Skalę najlepiej odczytywać z rzutów i kładów 2D, choć jest to zupełnie nienaturalne :)

 

Jest to wizualizacja wstępnej koncepcji, przygotowana na podstawie projektu budowlanego do zmian lokatorskich dla developera. Dlatego brakuje tu detali.

Sprzęt RTV będzie w pobliżu TV. Wyspa ma ponad 3m długości. Wysokość użytkowa na antresoli to max. 190cm. Kontrowersyjne, ale życzeniem inwestora była antresola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept świetny sam w sobie - chętnie zobaczył bym takie cos w żywcu - z wykonaniem gorzej, bo i rozmyte, i za duzy szum, i tekstury nie teges - ale wiem ze nie o to chodzi w tym przypadku więc to pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kąty są naturalne?

60 stopni - kąt dobrego widzenia z tego co pamiętam :)

 

ps:

Rys94.gif

 

Rys96.gif

Zmiana centralnego pola widzenia w zależności od:

 

przyjętej pozycji ciała: a) siedzącej, b) stojącej;

płaszczyzn obserwacji: c) pionowej, d) poziomej;

zasięgów pola widzenia: 1) optymalny, 2) maksymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 stopni - kąt dobrego widzenia z tego co pamiętam...

 

I co ma konstrukcja oka do wrażenia jakie pozostaje Ci po pobycie w małym pomieszczeniu? Czy swojej wizualne wspomnienia z tego pobytu porównałbyś bardziej do wąskich pojedynczych kadrów ledwo obejmujących detale, ujęć robionych obiektywem szerokokątnym fisheye z pozaginaną perspektywą, czy raczej do tego co ja pokazuję? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem tylko o naturalnych kątach.

wiadomo jak jest :)

 

btw. wcześniej to mi sie obrywało od Ciebie za nienaturalne ustawienia kamery a sam walisz w kiblu żabią perspektywę ze zbiegami jak na Manhattanie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności