Skocz do zawartości

Teczka 2D - Siegmar (duży update)


Siegmar

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie zesztywniałem jeśli chodzi o digital painting. Zresztą widząc to, co dzieje się w tym dziale zaczynam łapać niemałe kompleksy, w związku z czym podjąłem decyzję. Trzeba odkurzyć tablet i trochę rozruszać nadgarstek. Teczkę potraktuję jako eksperyment, ale mam nadzieję, że zmobilizuje mnie do pracy i trochę powrzucam.

 

Na początek próba matte paintingu. Czas pracy - około 4 godzin.

 

MOJA PRZERÓBKA:

ec233b44d5d1f933.jpg

 

ORYGINAŁ:

39fd1c11c3805946.jpg

 

Nie jestem pewien ustawień swojego monitora. Nie jest za ciemno!?

Edytowane przez Siegmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Płotek się prosi o wykończenie (imo mocno ściemnij, skoro jest pod światło to masz pretekst a dzięki temu wyskocża plany ) Trawa w sztucznym żółtym świetle nie musi i chyba nie powinna być zielona. "ozielenienie" jej powinno wystarczyć do do zniwelowania wrażenia przyciemnionej dziennej foty zamiast nocy/wczesnego świtu. Klimacik bardzo miły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale shizowe śpiewaki, co do płotu to się zgodzę że przyciemnić by się zdało, jak byś tak zrobił i machnął do tego prostymi liniami jasną krawędź od strony światła to myśle że byłby git ;]

ps: może zapodasz coś kolorowego bardziej?? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie ... Właśnie zupełnie nie mam doświadczenia w finalizowaniu prac! Gdyby nie rada kolegi skończyłbym dużo wcześniej, ze znacznie gorszym efektem, z pracą niedoświetloną i taką mętną kolorystycznie.

 

@mant-raz - Mógłbyś rozwinąć temat przyteksturowania!? Masz na myśli narzucenie jakichś tekstur w warstwie, czy może dłubać brushem głębiej!? Będę wdzięczny za każdą radę i przykład :)

 

EDIT: Wszedłem bardziej w szczegóły i dodałem parę rzeczy ... Pewnie w sobotę wieczór, wrzucę poprawioną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poprawiłem co mogłem. Kompozycyjnie nie dużo się zmieniło, ale dodałem parę rzeczy, dopracowałem szczegóły i wyciągnąłem ciut levele (ale brushami). Zmęczyłem się tą pracką, więc raczej na 100% już do niej nie siądę. Całość zajęła mi około 12-14 godzin. Wszystko robione było na jednej photoshopowej warstwie (2124x2136) przy użyciu w sumie jednego trójkątnego brusha o miękkich krawędziach, za wyjątkiem mgły, "wolumetryków" i księżyca.

 

domekwiedzmynormalpa9.jpg

 

Dla tych, którzy chcieliby looknąć na większą rozdziałkę (1200x1207) zapraszam pod ten adres - lepiej widać:

 

http://img442.imageshack.us/img442/3844/domekwiedzmyduzywn6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie bardzo smaczna pracka

jesli chodzi o szczegoliki :

na kominie za wczesnie pojawia sie highlight (poczatek zrobilbym bardziej w cieniu )

niektore detale odstają od systetycznej/kartoonowej stylistyki ( te "rysy" po lewej od drzwi), sam komin tez jakos bym zniekształcił bo jest jakis taki za prosty/idealny w stosunku do np. świetnie zrobionych drzwi

 

jakas przestrzen w oddali by sie przydala , malowana samym swiatlem ksiezyca

(w ogole to troche brakuje swiatla ksiezycowego na ziemi na 1 planie i ostrego cienia drzewa - to dosc charakterystyczne cechy dla nocy z ksiezycem w pelni )

 

co tam jeszcze - cala reszta obiektow nie wystawiona bezposrednio na dzialanie swiatla ksiezyca oswietlona by była słabym niebieskim swiatlem nieba (mowa o tych wszystkich czarnych dziurach na pracy )

 

co do bruszy i tekstur

brusze pomagaja kontrastowac ze soba poszczegolne obszary pracy takze nie powinno sie ich powtarzac

- napewno przez umiejetne zastosowanie praca bedzie ciekawsza i zyska na lekkości (zamiast malowac detal zrobisz go 1 machnieciem odpowiedniego pedzla - przynajmniej tak to powinno wygladac)

 

a'propos niedawno ogladalem na planete czy viasat dokument o Michale Aniele

byla tam mowa m in o tym ze czesto zrywal on swiezo namalowane freski nie dlatego ze

byly jakies niedorobione tylko dlatego ze brakowalo im lekkosci . Uważał że prawdziwe dzieła geniuszu poznac mozna po tym, ze wygladają jakby zostały stworzone bez wysiłku kilkoma pociągnieciami pedzla, tak jakby malowanie było zabawą a nie pracą.

W sumie to sie z nim zgadzam

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh ... no to zrobił się WIP z pracy, którą uznałem parę wersji temu za skończoną :)

 

Cenne rady Łukasz - dziękuję za wnikliwą obserwację. Finał wypowiedzi też dał mi sporo do myślenia ;) Spróbuję zastosować się do wskazówek. Update, mam nadzieję wkrótce. Ciekawy jestem tej niebieskiej poświaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kluchy na pierwszym planie faktycznie nieciekawe, ale jak masz sie dalej meczyc to faktycznie zakoncz i zacznij inny. Na jednym obrazku nie mozna sie wszystkiego nauczyc. Wyszedl ok i dobrze rokuje na przyszlosc. No chyba, ze znajdziesz jeszcze sile i swieze spojrzenie :) U mnie zazwyczaj w takich momentach zaczyna sie "męczenie buły" i albo rezygnuje z dalszych prób naprawienia obrazka albo czekam kilka dni i szukam motywacji :) (to tak a propos mojego ostatniego obrazka na forum rowniez;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie to świecące drzewo, trochę bajkowe klimaty

jedyne co bym zmienił to komin który wybija sie na za plan i za bardzo sie świeci , powinien być bardziej w cieniu no i dodał bym jakieś kujące zielska na pierwszy plan

ale gdybym ja to robił

to sowę bym nabił na pal a kota powiesił na drzewie :D

ale nie jest tak źle

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Sieg, jak to się można wspólnie ponakręcać ;) Cholera, jak wpadłeś na pomysł tej texturki i gradienciku?

Walnij jakieś światło od spodu, szczególnie przyda się na wardze i kończynie, doda to fajnej bryłowatości i odetnie od tła, jak pisał Miriam. Ogólnie nadaj masy temu ... temu .... towarzyszowi. Saluty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni portret fajny pod względem kolorów i światła, czuć atmosferę jakiegoś koncertu czy coś ;] "Towarzysz" śmieszny i przyjemny, ładna texturke wrzuciłeś, bogato jest w tle. Tak jak koledzy pisali można by go odciąć do przodu, gdzieniegdzie ciemny szkicowy kontur można zastąpić jasnym, ze dwa bliki światła, jakąś głębie w oczach bo ma taki wzrok pusty teraz ;] no i tułowia mu poskąpiłeś ;] Ogólnie jak sie tak patrzy to on wygląda jak by opierał się łokciem o bar i wyrywał lachona ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za zainteresowanie!

 

Fajny szkicor ;] można by go trochę bardziej odciąć od tła.

 

Dzięki ... Zgadzam się z tym odcięciem od tła.

 

Widzisz Sieg, jak to się można wspólnie ponakręcać ;) Cholera, jak wpadłeś na pomysł tej texturki i gradienciku?

Walnij jakieś światło od spodu, szczególnie przyda się na wardze i kończynie, doda to fajnej bryłowatości i odetnie od tła, jak pisał Miriam. Ogólnie nadaj masy temu ... temu .... towarzyszowi. Saluty.

 

No! No! Nakręcanie się jest dobre! Co do gradientu to >>hehehehe... i oczywiście polecany przez Ciebie Templesmith. Teksturka jakaś na dysku była (jedna jedyna), chyba z linków ze strony Biglebowskiego (jakiś stock darmowy). Tak średnio chce mi się wchodzić w szczegóły tej pracki, bo w ogóle nie była przemyślana. Takie mazanie po prostu...

 

Ostatni portret fajny pod względem kolorów i światła, czuć atmosferę jakiegoś koncertu czy coś ;] "Towarzysz" śmieszny i przyjemny, ładna texturke wrzuciłeś, bogato jest w tle. Tak jak koledzy pisali można by go odciąć do przodu, gdzieniegdzie ciemny szkicowy kontur można zastąpić jasnym, ze dwa bliki światła, jakąś głębie w oczach bo ma taki wzrok pusty teraz ;] no i tułowia mu poskąpiłeś ;] Ogólnie jak sie tak patrzy to on wygląda jak by opierał się łokciem o bar i wyrywał lachona ;]

 

Łohoho! Dobry koncept na scenkę, ta historią z lachonem :D

 

Portret z koncertu :) ... Zgadzam się z wszystkim co piszesz, że można by było poprawić. Może przysiądę, ale ta praca tak na szybko dla odstresowania była robiona, nie wiem czy warto się jeszcze w niej grzebać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pora na większy upload :)

 

Jeden staroć i jedna poprawiona rzecz + parę nowych :)

 

1. Poprawiona rzecz (dodane drzewiaste rzeczy) - matte painting

 

Przed

6644a2d40ea87c2f.jpg

większe: http://images26.fotosik.pl/222/3b9188187beb6848.jpg

 

Po

48bda5048674fddb.jpg

większe:http://images34.fotosik.pl/270/d0fbbe33492d6380.jpg

 

2. Nowa pracka - Próba przetworzenia miasta za dania na widok nocny (trochę roboty było) - matte painting

 

Przed

edd8f7d59f1c243e.jpg

większe: http://images26.fotosik.pl/222/4a680576e0092e49.jpg

 

Po

1d8659b8a1e49605.jpg

większe: http://images26.fotosik.pl/222/a452a254748f5b78.jpg

 

3. Stara pracka, którą tutaj kiedyś postowałem (parę lat temu), ale nadal mi się podoba:

 

76219bb9f47276cc.jpg

większe: http://images30.fotosik.pl/222/74bad4a1bd090f40.jpg

 

4. Jakiś przepalony wojownik :)

 

ab3027126d373e6a.jpg

 

5. Babcia

 

ffe6a625b314a9ec.jpg

 

6. Próba karykatury prokuratora genralnego :D ... Ale nieudana jak cholera :D

 

7e440e331e4ad6b4.jpg

 

7. Kamienne mordy

 

4b1a99196b76f487.jpg

większe: http://images34.fotosik.pl/270/4b1a99196b76f487.jpg

8. Kartoflany osmarkany dziadyga

 

51fe71b580b8a52f.jpg

większe: http://images25.fotosik.pl/221/59896bdbab399f5d.jpg

 

9. Koncept stworka podróżnika

 

9d45c8024897ab05.jpg

większe: http://images24.fotosik.pl/222/5f526bfc7d3b0629.jpg

 

10. Morda wredna

 

b4c8212a8d4639fa.jpg

 

11. Morda goblińska, ale na wesoło

 

0b974decc2cd5f32.jpg

 

12. Ostatnia pracka z dzisiejszego dnia - Strasznie zainspirowana, stylem kolegaalka - dziś ją namalowałem po obejrzeniu ostatniego update'a w wątku szalonego Alka!

 

99f8f35b9616c4a0.jpg

Edytowane przez Siegmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehe świetne i niektóre śmieszne pracki :) szczególnie podobają mi sie "karykatura" i miasto.... choć w tym drugim przydała by sie jakaś dewastacja rodem "Day After Tomorrow" :)

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze prace w tej teczce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 Ten płot jeszcze trochę gumowiasty ale ogulnie już jest lepiej.

#2 Matte bardzo udany, nic się nie odcina i wygląda dalej jak foto ;] może trochę kolory można by wzbogacić i parę neonów dodać ale i tak ma już fajny efekt.

#3 Fajny klimat ale ten czarodziej średnio mi tam pasuje ;P

#4,5,8 Świetne teksturowanie tła, można by babci tez twarz potekstórować i jekieś tłuste parchy wlepić ;]

#6 może karykatura nieudana ale podobieństwo jest

 

Ogólnie zrobiłeś postęp spory ale z cieniami masz jeszcze problemy, radziłbym na jakiś czas zupełnie wywalić kolor czarny a wyjdzie ci to na pewno na dobre. Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi i komentarze :)

 

masz)rum - fakt, może cienie za mocne, ale chyba nie używałem czarnego - muszę zapanowac w takim razie nad postprodukcja, bo pewnie sie przy adjustmentach poprzestawialo

 

Łukasz - pewnie! bardzo chętnie ... jak tylko z pracy wrócę, to zarzucę motyw do overa :) - bo w końcu mam normalną robotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności