Skocz do zawartości

[wip] Pojazd 3d: Pabieda


Ardeni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Na pytania "dlaczego nie warszawa, przecież to to samo..." odpowiadam, autka różnią sie paroma szczegółami.

W planach jest buda, wnętrze, silnik i detale, wszystko na modelu lub ewentualnie normalkach.

Limitu postanowiłem sobie nie żałować i wynosi on cos koło 30k (wartosć przybliżona).

Jeśli wystartuje minibitwa to raczej nie wezmę w niej udziału, nie uniose 2ch modeli a nie chcę odkładać ten "na potem".

Siatka będzie jeszcze zagęszczana lub optymalizowana.

Ok wiec przejdźmy do sedna sprawy (czyt. modelu)

Siatki:

08112006115201nf7.th.jpg08112006115346wy6.th.jpg

Renderki:

f9d4621ab113f0e4m.jpgbde163cae5999d69m.jpg

 

Nie zapowiadam częstych update'ów ponieważ zajęty pracą troszke jestem i autko robie "po godzinach"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widze ze forum game artowre zamienia sie powoli w forum nextgenowo samochodowe :D

A moze poprostu to co kiedyś było nextgenem teraz staje się standardowym Game Artem :)

// Ok nie chce rozpoczynać sporu o limity :P

 

Jestem teraz w fazie szukania fotek z silnikiem, jeśli ma ktoś z Was dostęp do książki serwisowej warszawy lub pabiedy to byłbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bro przeciez zawsze mozesz zaczac bez bitwy ;)

no moge ale bez presji czasowej to pewnie skonczylbym za rok :)

 

co do wawy - masz jakis pomysl na koncowy model? bedzie stala z otwarta maska? bo nie ma co przesadzac z detalami ktorych nie bedzie widac :)

 

pozdro i czekam na updaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajesz, ja juz wymiękłem podczas kabiny, bo też chcialem detalalem chociaz troche dorównać, ale zanim ja bym to zrobil to juz poraszek by mial 2 pojazdy z takim detalem :D i olałem to krótko mówiąc ;) Bo mi sie go juz nie chcialo robic.

łapaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Warszawa_210_inside.jpg

takie sobie zdjecie ale szukam w momentach zmeczenia.

 

ps:aazero jeszcze żyje?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot - Nie ma sprawy :*

1nS - zdjęć, jak najbardziej zdjęć. update za jakiś czas, narazie staram sie zrobić całą i w miare dobrze wygladającą bude.

`Ibanez - To chyba nie jest jenak silnik od tego auta, nie pasuje mi kilka elementów na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj stalem na swiatlach obok audi R8.

To co na fotkach to jest nic, musicie uslyszec jak ten samochod jedzie, to jest cudo a i to slowo to za malo. Stal swierzutki prosto z salonu jeszcze bez przykreconych blach ... jak sie zapalilo zielone to moglem stwierdzic ze bardzo ladnie tylnie migacze wygladaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah bardzo slicznie ta wawa wyglada, fajna by tez byla wersja z obnizonym dachem lekko opuszczonym tyłem, szerokich kapciach z ładnymi chromami i rurami wydechowymi po bokach, czarna z z zolto czerwonymi polominiami na masce i blotnikach, to taka mzonka ;) kiedys mialem plan zeby zrobic wlasnie taką wawkę ale nigdy mi sie niechcialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, siatka wymaga jeszcze optymalizacji, pobawie sie w to, dzięki :)

edycja:

ah bardzo slicznie ta wawa wyglada, fajna by tez byla wersja z obnizonym dachem lekko opuszczonym tyłem, szerokich kapciach z ładnymi chromami i rurami wydechowymi po bokach, czarna z z zolto czerwonymi polominiami na masce i blotnikach, to taka mzonka ;) kiedys mialem plan zeby zrobic wlasnie taką wawkę ale nigdy mi sie niechcialo

Aleś sie rozpędził :P :P

malutki update:

08142007160331ij9.th.jpg08142007160533ng4.th.jpg08142007161410sh1.th.jpg

 

 

08142007161912bx8.th.jpg08142007161802hd9.th.jpg08142007161643ji5.th.jpg

 

9142 trójkąty wiec jeszcze moge zaszaleć.

Te przekłamania we viewporcie to wina mojej grafiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pomysle jeszcze :P btw jak tu zrobić texturke warszawy w dobrym stanie? czy to nie bedzie poprostu jednokolory diff i zabrudzenia? przeciez nie zrobie kolejnego pordzewiałego i dziurawego samochodu?

W jaki sposób zrobic taki lakier? przeciez teraz silniki od gier zazwyczaj mają jakies tam shadery które imitują lakier, nie wiem jak sie do tego wszystkiego zabrać, a jeszcze nawet modelu dokończonego nie mam i połowy limitu trójkątów nie wykorzystalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak najnowsze gry, ale ja bym zrobil difa z lekkimi cieniami tzn cos jak AO, plus leciutki zabrudzenia czy cos i na to dopiero polysk, sam polysk to za malo autko wtedy wyglda zbyt strylnie, tak mi sie wydaje i takie mam doswiadczneia po obcowaniu z gta i modami do tej gry oraz z np flatoutami, fajnie by sie ta Twoja warszawka\pobieda prezentowala w mafii : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no i swietnie ale migacze moze moglby by byc mniej kanciate jesli reszta wozu tak wypasiona, zreszta nie wiem;), poza tym dawaj reszte skriny a nie "zeby mi se tu wątek nie zakopał" : ), pewnie zes juz tam nastukał całą fure komplit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no i git dawaj dalej bo i Ciebie zima zastanie :P, widzialem ze na cgtalku sie doczepili do nadkoli, fakt faktem ze reflection w tym miescu moze dziwnie wygladac moze warto poprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donMario - Właśnie - o co chodzi z tymi nadkolami? nie mogą być tak trójkąty poukładane? Jak to jest?

No robie go robie, w swoim tempie :P tak 2h dziennie max ;)

SoAd - Obrałem sobie za limit liczbę 30 000 trójkatów, ale nie wiem czy dojadę do tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

we flatoucikach z tego co pamietam to cos kolo 10k trisów bylo na auto, z tymi nadkolami i nie tylko to jest tak ze tam gdzie masz nierownomiernie rozlozone lub nietypow trójkąty to reflcetion wyswielta sie tak byle jak, jest porozjezdzane w stosunku do miesc gdzie wszsytko jest równomiernie poukładane, oglnie brzydko wygladja pozniej te miejsca z polyskiem, zrob sobie testa wrzuc w reflection jaks mape pyknij rendera i oblukasz gdzie co jak wyglada, nie wszedzie chyba da sie zrobic tak zeby bylo idealnie tzn ten połysk, tzn moze i by sie dało ale to znowu kosztem dodawania polygonow, lopow itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taki test tego nadkola - widać bugi którymi będę siemusiał jutro zająć (dzisiaj jade się pobawić i dopiero jutro po południu bedę na chodzie)

Screen:

09072007180333ad9.th.jpg

edit:

Coś mi sie wydaje , że to bedzie mój najdłuższy wip :p ale jednocześnie taki przy którym się najwięcej nauczyłem/nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

zrob jeszcze testa innymi mapami, jakimis BW , kolistymi jak hdra itp , bo ten połysk połyskowi nie równy w zaleznosci od mapy moze byś swietny albo kaszana, wiesz wszsytkimi bugami to nie ma sie co przejmowac bo zawsze gdzies tam cos tam wygladac bedzie nie tak jak treba, grunt to zeby sie to tak nie zucalo w oczy, wiesz z tymi nadkolami to gdyby to bylo do gry nie wymagajcej reflectiona tylko sam kolor to nie trzeba by sie certoilć, nie wiem moze w koncu ktos tu zaiwta majacy wiecej wiedzy teoretycznej na ten temat i cos wiecej powie, bo ja to jedynie z własnego doswiadcznia jak wrzucałem swoje autka do gry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało bo mało ale podwozie elagncko wygłąda , ja nigdy nie mam mocy do tych szczegółow, lubie jedynie zrobić bude z kółkami : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny render, dlaczego maiłbyc polec na texturach? jak sobie je rozpalnujsz dobrze to pujdzie jak po masle, zrob sobie na bude osobną, na wnętrze osobną, na silnik i podwozie osobną i na koło osobną i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności