Skocz do zawartości

rendering duzej rozdzielczosci Mentalray 12kpix


fotoas

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

mam 3Gig ramu i scena jest prosta a jzu przy 6k pix mi sie wywala mental .

 

RC 0.2 error 081001: failed to create frame buffer 0: C:\DOCUME~1\adam\USTAWI~1\Temp/fb000.4.4072 (W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.)

IMG 0.2 error 101003: : can't create file

 

chcialbym policzyc 12k pix szerokosc..

nei wiecie jak to sie robi ?

 

pozdrowka

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

region odpada, dalej będzie wywalać, renderuj cropem, no i bez bitmap pagera może się nie obyć, jak renderowałem wizke na 19k piksli to właśnie tylko ta kombinacja poskutkowała, ale mam 2gb ramu mniej ;)

 

http://www.octavo.webd.pl/max3d/wiz_e/8_hi.jpg - tak wyglądał jeden fragmencik, więc kawałki cropa mogą okazać się bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, też się pierwszy raz dowiedziałem o tym jak musiałem takiego kolosa wyrenderować ;)

customize -> preferences -> rendering

 

Jak to ustawić, dokładnie Ci nie powiem, sam eksperymentowałem, musisz w helpie poczytać. Ważne żebyś miał dużo wolnego miejsca na dysku gdzie bitmap pager będzie składował cache renderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybka pomoc

cos liczy..ale dalej cos krzaczy

trudna sprawa... a maxwell zupelnie nie potrafi sobie z tym poradzic

temu siegam po mentala....

 

miejsca na dysku mam wuchte, ale on nadal mi poakzuje ze nie policzy

co za kretynstwo.

moze max9 ta jakos lepiej rozwiazal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wylaczyc frame buffer i renderowac do pliku ale to dosc ryzykowne. jednak wole widziec co mi sie rysuje :)

u mnie region dzialal ale renderowalem waskie paski ktore potem polaczylem w PS.

 

W tej chwili nie pamietam juz linka ale znalazlem wtedy skrypt ktory sam dzielil render na kawalki a potem skladal go w jedna calosc.

 

bitmap pager jest okej ale bardzo wolny, wolalem skladac recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

XizOr..dzieki. backburner to jest to. wszystko smiga ze az milo ! skozystalem z tutoriala dla przypomnienia

http://www.evermotion.org/tutorials/rendering/maxnet/

i wszystko pozamiatane... znaczy w mojej zakurzonej glowie, bo sobie ostatnio maxwellem zawalilem zwoje...

Big'u.. ale Cie dawno nie slyszalem.. milo :) klient chce bilbord i sie uparl 300dpi (1metr szerokosci) wiec 12000pix musi byc...12k pix podzielilem mu na 4 i tyle ma mi zaplacic za takei cudo, jak nie to spadowka !!:) niech sie ktos inny meczy :) Wczesniej to mi sie nawet kulka nie chciala liczyc w 8k..ehh

Robertus_ do pliku nie dalo rady...tak jak pisze, backburner wymiata. Podzielilem na 10 czesci i az milo patrzec. a w tle mi sie maxwell liiczy jeszcze wizka w 2k i nic sie nie wiesza:)

 

pozdroweczka panowie

i dzieki raz jeszcze

 

troszke zakurzony fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, kope lat:) 12k to jeszcze rozumiem bo sam wykonywałem, chociaż i to jest dziwne dla mnie ( ktoś widział ostrą fotę w 12k?) ale Vorkowe 19k to już musiało wisieć na księżycu. Po prawdzie to jak przychodzi mi do zrobienia render w takiej rozdziałce to robie trochę mniejszy, potem przeskalowanie w górę i trochę w dół i efekt jest więcej niż wystarczający, przynajmniej render nie jest nienaturalnie hiperostry. No ale ja nie od wizek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności