Skocz do zawartości

Concept Corner - sesja 4: Kharth'tahi - statek smierci


ortheza

Rekomendowane odpowiedzi

CC_logo.jpg

 

Temat: Kharth'tahi - statek śmierci

 

 

Kharth'tahi - to w języku Khaddaków znaczy Gniew Bogów. Taki właśnie przydomek przyległ do tajemniczego statku od setek lat nawiedzającego sektory Galaktyki Razziego. Nikomu nigdy nie udało sie nawiązać kontaktu z Kharth'tahi, nigdy nikomu nie udało sie go pokonać... ba, nawet uszkodzić. Do legend przeszła bitwa pod Serrtuda 244 gdzie cala pierwsza grupa uderzeniowa floty cesarskiej napotkała złowrogi spojazd na swojej drodze. Spośród 2 superlotniskowcolotniskowcow, 6 gwiezdnych krążowników, 12 planetarnych niszczycieli i blisko dwudziestu okrętów wsparcia ocalało ledwie kilka kapslu ratunkowych. Ci co przetrwali mówili ze nawet nie udało im sie zarysować poszycia statku przeciwnika

 

Opis:

 

Podluzny i smukly ksztalt kadluba z wyrastajymi na nim kopulami spedza sen z powiek kosmicznym pilotom. Po knajpach krążą opowieści o tajemniczych runach pokrywających kadłub Kharth'tahi, o licznych dronach statku wypelzajacych spod kopuł, niczym oslizgle gnumole z ula. Wreszcie mówi sie o tym ze nigdy nie bylo zadnego ostrzezenia, statek po prostu sie pojawiał, swoja majestatyczna sylwetką zapowiadając śmierć. Czy to na orbicie planety, czy przy stacji kosmicznej czy choćby ostatnio w pobliskim Punkcie Skoku, robił co mial zrobic i... znikał

 

 

START:29.08.2007

KONIEC:12.09.2007

Zasady:

 

* Od startu sesji jest 15 dni na skończenie pracy.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna ale 2d.

* Prace muszą spełniac wszystkie wymogi narzucone przez temat.

UWAGA!

* obowiazkowo minimum jeden dodatkowy rzut na obiekt.

* obowiazkowo przynjamniej jeden powiekszony detal/fragment z obiektu

 

* Pod pracką wskazany jest opis uzupełniający obrazek. (np. na czym się bardziej skupiliście, co z opsiu najbardziej wpłynęło na taką, a nie inną interpretację tematu)

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 800 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu.

* Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas trwania sondy 10 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu druga sesje (nie na następną)

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ortheza: Fajny rysunek. Podoba mi się teksturka na statku. Dziwny trochę kadr - ucina kawałek statku.

JakóbM: Dzięki.

Omen: Dzięki. Się szarpnąłem. Poprosiłbym tylko jakieś rady. Dopiero zaczynam jeśli chodzi o tablet.

pierwsze podejście:

 

okretmu5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widzę że ostro sobie poczynacie, więc i ja spróbuję . . . pierwszy motyw tego typu,

 

. . . mam nadzieję że przekaz będzie czytelny bo jedynie to udało się odtworzyć z czarnej skrzynki pancernika, który wpadł pod ostry ostrzał ze statku Kharth'tahi . . . o ile zdążę to postaram się jeszcze jakiś szkic zrobić ;), choć z bliska będzie trudno go uchwycić, bo wielki skubaniec z niego, ale o ile silnik będzie działał i osłony zwojów neuronowych nie puszczą jakie fotki z bliskiego spotkania 3 stopnia jeszcze wstawię . . .

 

Niech moc będzie z Wami.

 

cc001ef9.jpg

 

OK udało mi się zrobić małe zbliżenie nie wiele tego ale ;) . . .

cc001aor3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Miriam. Wytrzymasz te ażury do końca?

 

@ Mr Kostek. Te 3 koncepty z prawej na dole są ekstra!

 

@ Mruk. Te światełka- myślę- warto kłaść na końcu.

 

@ Zi_q. Bardzo dobra kreska, ale perspektywa leci.

 

@ Ortheza. Dajesz stary! Jeno ten statek wychodzący z kadru z prawej jest nie bardzo. Dodałbym margines z prawej, coby go tak nie ciąć. To złe miejsce na ucięcie kadru.

 

@ Masz)rum. Jest ok. Jeno teraz pobaw się walorami, aby ustawić przestrzeń w tej pogmatwanej konstrukcji. Nałóż światła i cienie.

 

@ Mruk. Trzymaj tak dalej ;) Szkice są cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzialem sobie do serducha wasze sugestie i domalowalem reszte kadluba :)

Aha

>Lacedemon - dokoncz swojego shipa labo wsadz nowego, bo jak na razie nie kwalifikuje sie do sondy. zerknijce na dwa pogrubione punkty w regulaminie

 

finalny final zobaczyc mozna tutaj

|

\|/

 

cc_starszipm2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, prawie bym o tym zapomniał ;D , oczywiście po drodze namieszałem, poprzerabiałem koncepcje w prawo i w lewo i zakotłowałem się w jednym miejscu. No ale jest.

 

Właściwie to tylko pół statku bo reszta kryje się za mgłą z gwiezdnego pyłu (tak tajemniczo ;]) przez co biorą się plotki że statek pojawia się znikąd.

2000015846924744864_rs.jpg

a jeszcze zoom z sondy ;]

2001818219207903906_rs.jpg

kurcze nie wiem tylko czy zdążę walnąć drugie ujęcie,

do 12tego znaczy do godziny 00.00 dnia 11tego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze wreszcie ta edycja CC wyglada tak jak powinna wygladac

Milo ze tylu sie was zglosilo.

Duzo ciekawych pracek :) i wreszcie mniej ilustracji a wiecej designu w tym.

 

Konczcie pracki, dzis o 24 zamykamy watek i startuje sonda

 

Omen, postaraj sie wymóżdżyć jeszcze jeden temat, wygrales poprzedni konkurs to dawaj temata, jak nie dasz, to sam cos wymysle i bedziecie sie meczyc ;-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja wersja finałowa:

 

- Witajcie na naradzie Połączonych Sztabów. Prezentujemy tu jedyne fotografie tzw. Statku Śmierci - Kharth'tahi. Pierwsza obrazuje cały statek wraz z rojami Dronów:

bitwa01oe7.jpg

 

Niestety jest to jedyne zdjęcie, którym dysponujemy. Żadnemu z naszych statków czy sond nie udało podejść bliżej.

 

Tutaj prezentujemy dwa rodzaje Dronów z sześciu. Pozostałe, no cóż, transmisja danych została przerwana:

bitwa02gs9.jpg

 

Na koniec, coś niespodziewanego. Na jednym z wykopalisk archeologicznych znaleziono szkic kadłuba tego statku. Nasi naukowcy pracują najszybciej by znaleźć coś jeszcze.To wszystko co mamy. Niestety.

Oto szkic:

bitwa0yd5.jpg

 

------

 

To tyle mam nadzieję, że się Wam spodoba mój debiut w Concept Corner.

Resztę szkiców Dronów wrzucę do teczki w przyszłym tygodniu. Ogólnie temacik ciekawy tylko trochę za późno sie za niego wziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie też koniec ;]

2000360944250717191_rs.jpg

Z badań imperium, wynika iż Kharth'tahi, inaczej zwany gniewem bogów, przemieszcza się pod osłoną mgły gwiezdnego pyłu, z daleka przypominając deszcz meteorytów, co dodatkowo uniemożliwia namierzenie statku, gdyż pył wytwarza silne pole magnetyczne. Kharth'tahi wynurza się z mgły tylko gdy zamierza zaatakować, tak więc nie znamy osoby która by go widziała i była w stanie o tym opowiedzieć. Jedyne co mamy to trzy shoty z

satelity GC143 stacjonującej dotychczas na orbicie Uthatona, niestety w chwile po transferze danych satelita została zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności