Skocz do zawartości

Teczka 2D: DaRoZ-update


DaRoZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, długo zwlekałem z założeniem teczki na max3d, ale chyba trzeba zacząć nadrabiać powolutku zaległości :) są to prace nad którymi miałem/(mam jeszcze)

okazje popracować przez ostatnie 2 miesiące. Większość prac to speedy/ćwiczonka (by załapać kolorystyke, anatomie, zupełnie nowe jak dla mnie efekty "ala" wpadające do wnętrza widzianego z góry światło, krajobrazy itd). Postaram się w paru słowach przedstawić każdą z prac i jak to możliwe opisać ich techniczne strony(użyte pędzle, referki itd)

 

Może na początek praca wreszcie skończona, przy której bardzo mile mi się siedziało z doskoku w lipcu troszkę już w sierpniu :D tematyka bardzo w moim guście, a że miałem takową wizje to postanowiłem prace pociągnąć do końca jak tylko mogłem. Praktycznie brak referek, z wyjątkiem włosów, do których posłużyła mi fotka Alby :)

 

girllloryglfinalcz1.jpg

 

teraz już będę się starał jechać z pracami według tego jak powstawały. u góry najstarsze te najnowsze na dole :)

 

pierwsze cwiczenie jakie udało mi się wykonać tego lata:

podstawowy mój pędzel(wtedy?) okrągły bez referek. Jako, że było to pierwsze powiedziałem sobie, że jak będzie tak będzie :)

 

2. szybki szkic (20min)

 

cwiczonko141gm5.jpg

 

next step-szybkie wykończenie kolorem (~1h 20min)

 

cwiczonko14qf9.jpg

 

3. praca b.szybka, ćwiczonko przestrzeni czy jak to sie tam pisze :P

nadal okrągły brush ~40min

 

cwiczonko15il7.jpg

 

4. ćwiczonko z piekła rodem :D ~35min

brush okrągły + niestandardowy odpowiednio użyty dający mgłę i podobne efekty atmosferyczne :)

 

cwiczonko18qc4.jpg

 

5. pracą pierwszą w tym klimacie był pan po prawej, nie mogło zabraknąć kobiety więc prace praktycznie tak samo robione postanowiłem spiąć w jedność :) pierwsze ćwiczenie, w którym pomieszałem pare pędzli, dominującym stał się tym razem trójkątny(ostatnio równie często przeze mnie używany co okrągły)wraz z okrągłym + szczypta niestandardowych poszarpańców jak ja to mówie :D

 

cwiczonko2224qu3.jpg

 

6. 2 godzinne ćwiczenie gł. okrągłym brushem w oparciu o fotę poniżej

 

cwiczonko172vh2.jpg

i zdjęcie

tankkillerwn1.jpg

 

7. praca nieskończona i pewnie tak już zostanie :) ~1,5h

kombinacja okrągłego, trójkątnego i jakiegoś ze skalną texturą brushy.

 

cwiczonko29lx0.jpg

 

8. szybka 20 minutowa zabawa ze światłem

 

cwiczonko30gd4.jpg

 

9. przy tej pracy chciałem się pobawić texturkami i oczywiście jak najczęściej stosowanym już trójkątnym pędzlem. nie chciało mi się pracy dalej ciągnąć a jest tego trochę (twarz kobiety, kolorystyka itd) więc jest to ćwiczenie dość szybko zrealizowane, do którego nie wiem czemu ale mam sentyment. około 2h

 

cwiczonko31it8.jpg

 

10. pierwsza w życiu taka praca- wnętrze prawdopodobnie muzeum (dość biednego co wynika z jednego tylko okazu :D ale za to jakiego dużego:D)

z błyszczącą podłogą odbijającą wszystko co tylko powinna odbijać, wpadającymi nagle snopami światła. wszystko widziane z góry

1,5h trójkąt w przewadze :)

 

cwiczonko33ap6.jpg

 

11. 1,5 godzinne ćwiczonko ze światłem. skalny potwór nadawał się na takie klimaty idealnie a i cała wizja była chyba dobra do zagrania światłem. :)

 

cwiczonko32xw5.jpg

 

12. Znalazłem kiedyś na necie fotkę o ile się nie mylę Jennifer Aniston, ostatnio gdy przeglądałem zakurzone moje dokumenty natknąłem się na nią :D i powiedziałem sobie, że to jest to... wydawało mi się i nadal wydaje doskonałe zdjęcie do namalowania toteż podjąłem się realizacji takiej pracy w oparciu o fotę tej aktorki. bez żadnych textur ani zmyślnych brushy, głównie "okrąglak" i 5,5h dobrej zabawy :D

 

cwiczonko34glfinaljd8.jpg

 

13. luźne cwiczonko robione w większości trójkątnym pędzlem :) ~45min

 

cwiczonko36tc0.jpg

 

14. w te wakacje sobie (no łał w jeden dzień-czy oni nie mogą tych gier dłuższych robić ? :P) przeszedłem feara, gierka naprawde extra i jak inspiruje :D ten szkic to bardzo pierwotna wersja czekająca na wolne dni do skończenia mojego fanartu F.e.a.r.'a :D

 

fearsw8.jpg

 

15.i na koniec pozostawiam pracę, nad którą aktualnie pracuje i planuje na dniach wstawić gotową wersję, także co się nie podoba proszę wytykać odrazu :D

 

18qm7.jpg

 

Będę aktualnie aktualizował teczkę, mam nadzieje, że prac będzie ciągle przybywać :D.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

taki troche mlody omen2501 (nie pamietam tych liczb;p) podobna uroda panienek,podobne kolorki,podobnie nawet wykadrowane rysuneczki;] no pierwsza pani b/w no to jak z serii omena sadness czy jakos tak,reszta tez takie omenowe-no niewiem moze ja tylko odnosze takie wrazenie ale kurde tak jest chyba!;] a pracki moga byc,anatomia miejscami siada( sam teraz cwicze,tzn mam zamiar cwiczyc wiec moge sie mylic w tym temacie;p) no niewiem co wiecej- nie moj styl i tyle( ale luzik omen mimo iz warsztat ma w 100% chyba opanowany tez nie dokonca przekonuje mnie swoimi prackami;p)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziewoje bardzo podobne do siebie. Proponuję dać bardziej oryginalne twarze na przyszłość ;) Ogólnie malunki spoko, ale nie powalają klimatem (bo w końcu większość to ćwiczenia). W ostatniej pracy proponuję nie zakrywać gościa na koniu tym kijem, bo jakoś dziwnie to wygląda :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim-> dzieki man, no nic nie poradze ze taki styl strasznie lubie :D ciagle staram sie szukac nowych rozwiazan a za cel stawiam sobie ze moje prace maja byc jak najrealistyczniejsze. Ostatnio zeby wlasnie bylo roznorodnie robie speedy moze wyluska sie jakies szybsze robienie calosciowo prac w technice pol szybkiej pol dopicowanej...

 

speed 2h...

1079551.jpg

 

i przyklad troche z innej bajki:

 

ladacznicaglfinalbr0.jpg

 

W ostatniej pracy proponuję nie zakrywać gościa na koniu tym kijem, bo jakoś dziwnie to wygląda :) Pozdrawiam

tak tak wiem poprostu babka byla przesuwana i jakos ryjo sie zakryl :) bedzie poprawione w finale na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola hola Nicponim - czy ty sugerujesz ze Omen2501 jest juz stary?? Ze go jakis mlody zastepuje ???? :P

A powaznie to sam ze swoich pracek jestem srednio zadowolony wiec witaj w klubie ;]

 

A co do ciebie Daroz - zacznij zwiekszac palete kolorow, bo pod tym wzgledem wszystkie pracki sa strasznie nudne. Uzywasz zbyt wiele czarnego (tudziez jednego, innego, wybranego na caly rysunek koloru) do cieniowania (na co juz kilka razy ci ludzie zwracali uwage a ty swoje) co sprawia ze obrazki sa strasznie monochromatyczne (tez mialem ten problem i lunbie myslec ze jest juz za mna :P) A poza tym standardowo - kompozycja, perspektywa, anatomia - nad tym trzeba pracowac zawsze i wszedzie, ale kolory to przede wszytskim. Rob wiecej speedow z referek dla cwiczen

 

A i 2,3 rys podsunely mi pomysl na obrazek ktory moze kiedys zrobie, wiec z gory dzieki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do ciebie Daroz - zacznij zwiekszac palete kolorow, bo pod tym wzgledem wszystkie pracki sa strasznie nudne. Uzywasz zbyt wiele czarnego (tudziez jednego, innego, wybranego na caly rysunek koloru) do cieniowania (na co juz kilka razy ci ludzie zwracali uwage a ty swoje) co sprawia ze obrazki sa strasznie monochromatyczne (tez mialem ten problem i lunbie myslec ze jest juz za mna :P) A poza tym standardowo - kompozycja, perspektywa, anatomia - nad tym trzeba pracowac zawsze i wszedzie, ale kolory to przede wszytskim. Rob wiecej speedow z referek dla cwiczen

 

A i 2,3 rys podsunely mi pomysl na obrazek ktory moze kiedys zrobie, wiec z gory dzieki ;]

 

spoko dzialaj dzialaj, ja nie mam nic przeciwko ;) dzieki kurde, o takie porady wlasnie mi chodzi przeciez po to tutaj pokazuje prace by ktos sie ladnie wypowiedzial i pomogl, strasznie pomocnymi i cennymi uwagami dzieki ci za to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen-bez wazelinki powiem ze ciebie to raczej nikt nie zastapi;p no masz styl,masz warsztat ktorego inni nie maja- o daroza chodzi mi bardziej ze nasladuje(chociaz moze tak nie jest) twoje malowanie i to wszystko-czy cie zastapi? a ch*j go wie;p pozyjemy zobaczymy;] Narazie to takie bardziej nasladowanie( zreszta teraz na forum nasladowanie innych modne sie robi- mardiba tez nasladuja;])

 

pozdro!

 

Daroz- chcesz zeby prace byly realistyczne? to rzuc te ambitne projekty i machaj referki,cwicz anatomie, perpektywe,kolor- ja tez rzucilem swoje wymysly(chociaz kusi malowac je jak cholera) i wole opanowac w/w elementy a dopiero pozniej zaczac robic cos swojego....no niestety-jak to mowia-wiecej potu na traningu,mniej w walce,czy jakos tak=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicponim-> ty mnie masz za klonotworce jakiegos :P Omena sie nie zastapi a to nie jest moim celem (juz to wspominalem), narazie poprostu nie wiem jak sie za ten moj "niby realizm" zabrac wiec strzelam prace jak popadnie.A wracajac do tego co jest najwazniejsze->"Ś"wietnie, ze polecacie referki, od teraz zaczne je machac tak czesto jak sie da wrzucajac do teczki, moze sie cos wywinie :) dzieki panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to kolejne cwiczonko z referki(troche sie rozni wiekszy zoom na moim rys) wiecej juz robotki bylo. z kolorami to zrobilem jak mowil Omen wszystko na oko, ale bywaly momenty gdzie reka sama ciagnela do pipety by pobrac w paru miejscach kolory. jednak nie poddalem sie :D bez pipety, pare pedzli i 2h

cwiczonko40ak1.jpg

 

i referka http://img260.imageshack.us/img260/7606/zd1bs7.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala uwaga - widze ze masz tendencje (nie zawsze ale czesto) ze uzywasz jednego koloru do cieniowania roznych materialow. A prawie kazdy material cieniuje sie troche inaczej, inaczje zmienia kolor, inaczej rozklada cien. Widac to szczegolnie przy drzewkach gdzie tak samo cieniujesz i piasek i drzewo. "Thats a big no-no". Cien w sloneczny dzien jest podswietlony na niebiesko ale to wcale nie znaczy ze jest wszedzie niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znooowuuu toooo saaammooooo - cieniujesz jednym kolorem wszytskie materialy. I widze ze z kazdej bryly chesz wyciagnac pelna skale cieniowania (czyli od najjasniejszego do najciemniejszego) a tak sie nie robi, bo wlasnie to zezarlo ci pol twarzy tego rycerza. Znajdz sobie teraz referke podobnegoi kolesia w podobnym oswietlrniu i zobacz jak on na fotce wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmeN2501-> ciezko jest to sobie kurde wbic, jak myslisz o jednym a reka i tak robi swoje :P ale nic cwiczymy dalej :)thx za rady

Kseronarogu-> dobra dobra :P, dzieki

 

No to po dluzszym czasie updejcik, pomysl na prace zrodzil sie gdy obejrzalem pewna fote dokladnie ten sam kadr i w ogole, lecz kobitka miala polowe twarzy zakryta ogromnym kapeluszem... z wyjatkiem ust i kawalkiem nosa, inne wlosy itd. Kolory podpatrzone z paru referek brane na oko, widac ze duzo rzeczy mozna by jeszcze wypiescic ale nie mialoby to wiekszego sensu, ma byc cwiczonko bo chyba czeka mnie w tym miesiacu do zrobienia pare portrecikow. pozdrawiam i oczywiscie czekam na krytyke/sugestie co do pracy :)

 

cwiczonko47uf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko1987->oczko wlasnie krzywe jest-dopiero dzis zauwazylem rano :P, ale juz nie dlubne nic przy tym niech juz zostanie ;) dzieki

Ortheza-> thx, wiesz kciuk mial sie stykac tam w niewidocznym dla nas miejscu(takie ustawienie-zewnetrzna czesc kapelusza) z pozostalymi paluszkami jakby kobitka tak chciala gwaltownym ruchem przejechac cala reka po powierzchni kapelusza (taki odruch czasem na filmach mozna zobaczyc) :D

Omen2501-> dzieki ;) skora miejscami faktycznie jak przypalona wyszla. co do brushy taa czasem chce sobie rzeske czy cos strzelic to zostaje juz ten brush i zapominam se zmieniac tool presets mimo iz na wierzchu nie zawsze w uzyciu :D

pozdrawiam

 

dla odprezenia 45minutek bez referki :

 

speedartxu7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, planuje w najblizszym czasie stworzyc ilustracje, ktora ukazuje diabelskie podziemia-podziemia ukryte gleboko gleboko pod ziemia, ktore kryja wiele tajemniczych zjawisk, a w szczegolnosci przerazajacych istot. Swiatlo pada z gory a to znak ze Bogowie "smierci" czuwaja nad pracownikami ktorzy nie raz sie buntuja a ich ryki wychodza poza podziemia niedostepne dla ludzkiego gatunku... czemu swiatlo pada w to miejsce skoro jest tu tak gleboko?... otoz bogowie daja je robotnikom w postaci snopow swiatla prosto z niebios-gora, i od dolu sypia troche ognia by brutalne stworzenia pracujac widzialy swoja prace i nie mylily sie w jej wykonywaniu.... swiatlo Bogow oczywsicie jest przez sztucznie wytwarzane bo gdzie tam naturalne swiatlo w piekle :P kazdy z brutalow a jest ich mnostwo ma swoja oddzielona cele, otoczone dookola to skalami (cale cele sa poprostu wyrzezbionymi dziurami do ktorych sa wrzucane istoty pracujace). Ich robota jest przerozna-od rozlupywania kamieni ktore nastepnie sa wykorzystywane do rozbudowy podziemia po roznego rodzaju wyrabianie narzedzi, broni itd.... taka mysl mnie wlasnie dzis naszla-mozna by porownywac to wszystko do mitologicznego tartaru :D

 

1.szkic- mdlo, kolorki jeszcze nie takie, chcialem glownie sie skupic na ogolnej koncepcji obrazka niz na kolorach czy swietle.

tartar11pw8.jpg

 

2.no tutaj juz chcialem, wyciagnac jakies kolorki, poszerzyc palete o dodatkowe i przede wszystkim jakos te swiatlo rozlozyc na obiektach....

 

\tartar2yx8.jpg

 

W tym miejscu bede wrzucal nastepne wiec Sugestie/ Krytyka, ktora moze mi pomoc w skonczneniu pracy jak najmilej widziane. pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakóbm-dokladnie, tyle ze ja przy szkicach tez uzywam duzo other dynamics-przy 100% opacity co i tak przy delikatnym nacisku daje delikatny odcien i poprostu czasem za delikatnie daje nacisk przez co nie ma tego ostrego podkreslenia w szkicu i wyglada wszystko na rozmiekczone, ciagle staram sie by to bylo na odwrot. Juz mi sie zmienia koncepcja i dzis pod wieczor prawdopodbnie wrzuce odmieniona wresje moze z zupelnie innym ustawieniem i designem potworka :D dzieki no i oczywiscie czekam na wiecej uwag bo one sa nader cenne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) ostatnio troche mniej czasu ale jakos tam jest zawsze chwilka by cos maznac ;)

moze zaczne od szybkiej ilustracji Vorda postaci dla Mystery of Albesila :

 

vordglfy6.jpg

 

speed na Cgtalk daily sketch- Firefighter (~58min bez referki)

 

firefighterglaf1.jpg

 

bardzo szybka ponad 50minutowa praca tak zeby odpoczac

 

cwiczonko55bl1.jpg

 

szkic na Cgdaily sketch- Queen(aktualnie pracuje nad ta prace jako pelna ilustracja)

 

queenglma7.jpg

 

ostatnio dosc intensywnie walcze z kolorem ot taki wczorajszy 1,5 godzinny speed z nowej serii jaka sobie planuje opracowac.

 

cwiczonko56lq8.jpg

 

Wszelkie pomocne uwagi, krytyka co do pracek, kolorow itd mile widziane ;)

pozdrawiam, Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i drugi fajny, nie mam krytycznych uwag.

trzeci - źle zdefiniowana przestrzeń i podział na plany - gdybyś chciał to wykańczać detalami nie uratowałbyś pracy.

Portret - początek dobry, ale ta korona miss piękności Alabama jakoś słabo mi się widzi.

Ostatnia postać - bawiłeś się kolorami i renderowaniem a totalnie zgubiłeś bryłę. Np ręka wyrasta z boku cycka.

Generalnie widać postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morbid Karbid-> dziekowa za cenne rady, taa tego robota to mnie powialo z kolorami i wogole wszystko lacznie z kadrem i anatomia sie zwalilo :D w portrecie planuje inna wogole korone o ile wogole ja dam, wspomne ze wlosy nie beda proste lecz dosc mocno krecone ;)

tymko-> dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Tomku, no na pewno mi sie cos by przydalo :)

..............

Witam

dzisiejsza szybka ilustracja, z procesem tworzenia wlasnie takiego artu, pierwszy raz mi sie udalo bo zawsze o tym zapominalem by zapisywac krok po kroku :P

Taki portrecik luzny, kolorki troche z foty troche moje, koncepcja wyszukana...

cwiczonko595nz7.jpg

 

i 2godzinna droga...

zestawpr0.jpg

 

i szybkie 3 updejty pracki na CAB na digarcie, nad ktora wlasnie pracuje...

undeadjb9.jpg

 

undead2cg8.jpg

 

undead3tv5.jpg

jak zawsze pomocne rady mile widziane

 

pozdrawiam, Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porttretu to może przydałoby się wygładzić przejścia między wartościami, taki styl bardziej pasuje do faceta ale tylko prywatna opinia :)

 

Zombii zapowiada się bardzo bardzo bardzo dobrze, i już walić to, że ci wychodzi ilustracja a nie koncept :) Małe uwagi to: może przydałoby się przesunąć kadr bardziej w prawo.. pokombinuj z różnymi ustawieniami... dwa: wszystkie fałdy na szacie są identyczne jak na razie (kierunkiem i wielkością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepogadasz, zgnilak świetnie się zapowiada, niezły ma wyraz tważy, dołączam się do fałd, uważaj żeby nie były mechanichne. He, ja bym tą kulę ognia w łapie zrobił taką spiralną, czaisz kręcącą się w miejscu, mogłoby fajnie podkreśliś kompozycje i wygięcie zombiaka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzU-> thx, rady nader cenne przydadza sie ;)

ortheza->no nie musi byc ale jezeli chodzi o umarlaka to raczej powinien sie on jakos prezentowac, co do babeczki to nie bylo jednej jako takiej referki, poprostu troche podpatrywalem tu troche tam i cos sie jeszcze w glowie znalazlo :D

masz)rum->bede uwazal i pamietal, dzieki ;)

janko-dzieki dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czasu nadal nie za duzo i nie wiem czesto za co sie wziasc no ale coz takie zycie :P

 

Zaczynam od zmarlaka ktory jest w dalszej juz fazie, zmienilem troszke koncepcje ogolna, to tez chcialem sie dowiedziec czy i wy uwazacie ze jest lepiej niz w standardowym ustawieniu..

 

undead7rv4.jpg

 

nastepnie ilustracja do gry fabularnej-Pływ

moze przedstawie poczatkowy opis:

"Przystojny, starszy patrycjusz (wygląd trochę jak Jeremy Irons) siedzi na krześle, opierając czoło na dłoni – boli go głowa; za nim stoi niewolnica w luźnym chitonie (ramiona odsłonięte, włosy upięte wysoko), stoi prosto, lecz spogląda w dół, z troską, na siedzącego"

jak widac troche odszedlem od opisu ale ponoc wyszlo to na dobre i ostatecznie sie przyjelo, przy tej pracy chyba robilem najwiecej w zyciu korekt i po prostu nie moge na nia patrzec, ponadto technika i kolorystyka oraz sposob ilustrowania mam juz narzucony przez klienta i jakos nie moge rozwinac skrzydel...

 

prokuratorprowincjigllg5.jpg

 

i cos przyjemniejszego tez speed do Pływu ale to mi sie juz z wieksza lekkoscia robilo :P

jest jednak duzo do poprawy m.in ta dlon z ktora chyba bez referki sie nie poradze :/

 

rozbojnikglll9.jpg

 

no i w odpoczynku miedzy pracą nad Queen-niedlugo moze wreszcie skoncze, a zmarlakiem zrobilem sobie taki speedzik, nie wiem jakiegos mam swira ze te babki w kapelusze ubieram:P

cos ala to http://img64.imageshack.us/img64/472/cwiczonko47uf3.jpg

tylko ze tu umiescilem moja znajoma ktora byla inspiracja do tego artu, niestety nie mialem jej zdjecia i wsio poszlo z dynki.

 

cwiczonko61qy6.jpg

 

wszelkie uwagi, krytyka i sugestie jak zwykle mile widziane;) pozdrawiam, Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności