Skocz do zawartości

Prośba o wypowiedź na temat dostępu do internetu (Neostrada, Netia, Tele2)


Hubi

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

 

Stoję właśnie przed koniecznością wyboru nowego dostępu do internetu. Aktualnie siedzę w sieci osiedlowej a wiadomo jak to się na sieciach wychodzi... chciałbym się wreszcie odłączyć i pójść na swoje.

 

W związku z tym chciałbym się zwrócić do Was z ogromną prośbą o napisanie opinii na temat dostępu do internetu przez Tele2, Netię i Neostradę. Chciałbym abyście napisali mi które z tych jest najstabilniejsze, czy rzeczywiście prędkość usługi jest zawsze zgodna z ofertą za którą płacimy. Bardzo mile widziane będą osobiste doświadczenia z w/w operatorami.

 

Dodam jeszcze tylko że przymierzam się do łącza 1mb i w tej chwili najkorzystniejszą ofertę posiada Tele 2 (o (zero) zł przez pierwsze 15 miesiecy i 49zł przez następne przy umowie na 36 miesięcy). Dlatego też w tym momencie opinie na temat tele 2 będą najcenniejsze bo promocja niedługo się kończy. Aczkolwiek nie skreślam odrazu innych.

 

Niestety tylko te opcje dostępne są w mojej mieścinie (Siedlce).

 

I jeszcze pytanko, czy może orientuje się ktoś czy można posiadać neostradę, tele 2 czy netię (wszystkie kożystają z łączy tp) i zrezygnować z telefonu stacjonarnego TP? czy coś się za to płaci itp?

 

Z góry baardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Neostradę od razu olej...

 

mam bardzo przykre doświadczenia z telekomuną, podłączyli mi 512 nie sprawdzając czy moje łącze tel. to wytrzyma - nie dało rady i zostałem na jakieś 3 tyg bez internetu :/ W końcu zrezygnowałem z ich usług i podłączyłem sobie chello i jestem z tego bardzo zadowolony - net chodzi jak marzenie, nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Z innymi operatorami niestety nie mam żadnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam neo 1mb. chodzi dobrze właściwie nie mam żadnych zastrzeżeń pozatym że raz na dzień/dwa dni się samo rozłącza :|

a umowy na tak długi okres bym nie polecał. Miałem wcześniej umowę na 2 lata i uwierz mi że wszystko idzie do przodu a Ty dalej stoisz.... ;P za 2 lata 2-3 mega to będzie standard (przynajmniej taką mam nadzieję) a Ty dalej będziesz trwać w swoim jednym mega. To denerwuje, wiem z własnego doświadczenia.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekreślałbym neostrady miałem 3 razy, nie było problemów a transfer zawsze był większy niż opłacony, modem po uszkodzeniu wymieniono w ciągu 3 godzin

Teraz mam Dialog 1Mega i gdyby nie cena (90 pln z telefonem) to bym nie narzekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia, 100 pln miesiecznie, telefon, net, tv. Telefon to wiekszosc darmowe rozmowy (nie wiem jak oni z tego zarabiaja). Net moze nie dzialal raz od hmmmm 3 lat?

 

Ale jak nie masz mozliwosci to nic nie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telekomune to ja kompletnie odradzam, ta firma to kompleta porażka...

 

raczej TeleKomuna nie pozwoli ci na niezależność, swoje musisz odprowadzić, były nawet takie przypadki że ludziom rachunki przychodziły nawet jak zrezygnowali z TP.

 

Ogólnie firma nie jest zorganizowana, mówią o pełnej cyfryzacji, a ludzie jeszcze nie wszędzie mogą neta założyć... powodów i przykładów napisać można wiele, więc odradzam...

 

z Tele2 jest podobnie, obie firmy nie szanują stałego klienta, twarda polityka...

 

Netia jest ok.

 

Najlepsze chello.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illy jezeli uzywasz tylko netu do przegladania stron to teraz jest promoacja w mm.pl jak masz tv i telefon to net za free ;P 1 mb ;) (i 1gb miesiecznego transferu wiec wiesz do stron ok.)

 

A najlepszy jest AsterCity ale jest w kilku miastach pingi w grach do ~10 ;), a czello podobno lossuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi chłopaki namieszaliście... teraz to już kompletnie nie wiem :P Chorela najgorsze jest to że chyba w netii jednak nie będę mógł bo nie wiadomo dlaczego nie można u nich wziąć internetu jeżeli ktoś ma cyfrowe łącze tp.. a ja mam. No nic z dwojga złego chyba będę zmuszony wybrać Neostradę (nie znam nikogo kto by miał tele 2 i powiedział jak naprawdę tam jest.. a jeżeli jeszcze gorzej niż z neostradą :().. i najprawdopodobniej wezmę umowę na 12 miesięcy, najwyżej za rok zmieni się na coś innego jeżeli ta nie będzie mnie satysfakcjonowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

tepsy nie lubie . wręcz nienawidze. Pomimo tego, nie moge nic złego powiedzieć na NEO. Wiele róznych internetów widziałem , ale NEO działa dobrze - i nie ma problemów z tym. PRzez 4 Lata była jedna lub diwe chwilowe przerwy. JAk komuś siada net, to proponuje kompa przeczyścic/przeinstalować. Fakt, że umowy są niefajnie skonstruowane - ale net działa jak należy.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tepsa 6 LAT zakładała telefon, juz nawet kolesie wiercili dziury w ścianach w chacie i sie okazalo ze nie bedzie działać, nawet rachunki przychodzily i komornikiem straszyli a telefonu nie było :D , Ale w końcu założyli. Kabel wisi nad drogą tak, że można go ręką złapać...

Ale net działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepszy jest AsterCity ale jest w kilku miastach pingi w grach do ~10

 

miałem to jak jeszcze w krakowie zwało się Autocom (aster ich wykupil o ile sie nie myle) piknie działało, w Enemy Territory rzeczywiscie mialem czasem pingi w rodzaju 10ms :) a teraz siedze na jakimś dzielonym DSLu tepsy i jak mam pinga 200ms to sie ciesze ;)

 

Co do chello to mają moji znajomi i nie nazekają, chociaz obluga klienta jest tam taka sobie, to znaczy jak dzwonisz ze masz problem to pierw ci wciskają że to pewnie przez twoj system, komputer i kota co siadl na klawiaturze, dopiero jak opierdolisz to zaczną coś robić.

 

A jako ciekawostka, ostatnio odwiedziłem szwecje, na ulicach reklamy 8Mbit za 100 koron, czyli cos kolo 40 zł miesięcznie... oczywiscie z zastrzezeniem, ze musi byc roczna umowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach w Polsce wciąż net jest najdroższy w Europie, w stosunku do jakości to katastrofa, Telekomuna nie radzi sobie z modernizacją, organizacja tam jest katastrofa...

 

A co nie jest drogie w tym Państwie, trzeba brać co jest i walczyć z obsługą...

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Neo- nie narzekam ale bardziej niż od dostawcy wszystko może zależeć od tego "co masz w ulicy", jaka jest infrastruktura także na Twoim miejscu popytałbym sąsiadów po dzielnicy co i jak- to że np. Neo u mnie jest ok wcale nie znaczy że w innej dzielnicy Łodzi jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Neo zrobiła w balona, po zakupie modemu net wywalał się co 15min...po wielu telefonach i zgłoszeniach awarii,po wielu prośbach i kłutniach zdecydowali się wymienić (po mniej więcej 2miesiącach)...teraz jest w porzo, ale gdyby nie mój fart, to straciłabym tamtejszą robotę, przez tą dziadowską NEOzdradę...

Rzeczywiście też wiele rzeczy zależy od...no położenia geograficznego;P

np: u mnie na osiedlu w ogóle Aster nie jest dociągnięta...jestem zkazana na Neo...

 

co do teleKomuny to znajomy pracuje w Asterze, jako telefonista (i chyba coś jeszcze tam robi...), mówił,że większość telefonistów i obsługi to w ogóle się na tym wszstkim nie zna, dostają karteczkę z wytycznymi, może jakieś minimalne przeszkolenie, ale to wszystko, często obsługa tak na dobrą sprawę, nie wie więcej od klienta z problemem-tylko że oni mają wytyczne : "zielony kabelek, do prawego gniazdka, etc..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

 

Neo - jedemu dobrze działa drugi narzeka itp. zalerzy jak trafisz itp. generalnie nie polecam :)

 

Tele2: nie mialem z nim zadnego doswiadczenia ale narzekan od uzytkownikow nie słyszałem, jest tam najtaniej przy umowie na 3lata która to wcale ale to wcale nie bedzie sie opłacac, za rok 1mega to bedzie przerzytek i bedzie kosztował z 30zł a ty bedziesz siedział jeszcze 2lata za 50zł, w dzisiajszych czasach uwama na 1rok to maximum

 

Netia: aktualnie ją posiadam, na łaczach TP, cóż moge powiedziec, miła i sprawda obsługa klijęta, przy zamowieniu modem spuznil mi sie o tydzień bo cos tam.... razem z modemem dostałem przeprosiny oraz umozenie abonamentu na kolejny miesiac i to mi sie spodobało - docenienie klijęta. Jak chodzi? Tak jak jest na umowie, 1mega i tyle jest, netie mam od kwietnia i jeszcze nie zdarzyło mi się jakiekolwiek rozłaczenie lub brak neta co naprawde świadczy o bardzo wielkiej stablilnosci bo nawet w ameryce zdarza sie rozłaczenie sieci :P

 

Aktualnie nie wiem, ale jeszcze niedawno na 1rok najtaniej było w Netii, która to naprawde polecam (oraz kazdy kto ją ma, jeszcze nikt nie narzekał)

 

Co do usunięcia telefonu stacjonarnego, bedziesz płacił 30zł/miesiacznie wiecej ze to ze net idzie po ich kablach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności