Skocz do zawartości

Scena 3D: Artificial Life


Kronos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie,

(ciekawe czy ktos mnie wogole kojarzy...)

 

Stęskniłem sie za ostra krytyka w stylu max3d.pl wiec czas pokazać coś tutaj ;)

 

Moja wizja sceny na projekt CGSphere:

 

final.jpg

 

Software: Blender + yafray + Gimp

Komentarze jak zawsze mile widziane (zarówno tutaj jak i na CGSphere)

 

pozdrawiam

- Kronos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pierwsze co rzuciło mi się w oczy to background - scena wygląda jak rasowy test materiałów vraya albo maxwella - to odrazu minus.

 

Jeszcze jedna rzecz rzucająca się w oczy - czarny materiał - praktycznie jeden powtarzający się rodzaj.

 

To tak żeby było krytycznie jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co rzuciło mi się w oczy to background - scena wygląda jak rasowy test materiałów vraya albo maxwella - to odrazu minus.

 

Ale to jest pod CG sphere robione... Więc nie widze powodu aby uznać to za minus. A praca spoczko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze :)

 

pierwsze co rzuciło mi się w oczy to background - scena wygląda jak rasowy test materiałów vraya albo maxwella - to odrazu minus.

 

Niestety CGSphere wymaga aby nie ruszac "grida" wiec nie moglem zbytnio na to poradzic, ale uznam uwage za komplement bo yafray'owi do V-ray'a i Maxwell'a duzo brakuje ;)

 

Jeszcze jedna rzecz rzucająca się w oczy - czarny materiał - praktycznie jeden powtarzający się rodzaj.

To tak żeby było krytycznie jak zawsze.

 

Jest kilka roznych "czarnych" ale rzeczywiscie tak to wyglada... hmm nie zwrocilem na to uwagi wczesniej, dzieki ;)

 

pozdrawiam

- Kronos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla czego nie np. w maxie-nie łatwiej?

Jak na ten software, którego używałeś, to naprawdę bombowo! :)

Pokusiłabym sie jednak o małą krytykę: jak dla mnie to mógłbys posiedziec jeszcze nad interiorem słoiczka;) ja tam bym dała realistyczniejszą roślinność i w ogóle ten mikroklimat, pokusiłabym się może o jakiś las tropikalny, a wszystko picuś-glancuś z detalami itp (takie małe dziełko:))-wtedy nabrałoby mocniejszego przekazu, a kontrast realizmu między tym co w słoiczku, a co poza nim, to byłby też fajny efekt-dawało by do myślenia...

pozdrawiam, przemyśl to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla czego nie np. w maxie-nie łatwiej?

Jak na ten software, którego używałeś, to naprawdę bombowo! :)

Pokusiłabym sie jednak o małą krytykę: jak dla mnie to mógłbys posiedziec jeszcze nad interiorem słoiczka;) ja tam bym dała realistyczniejszą roślinność i w ogóle ten mikroklimat, pokusiłabym się może o jakiś las tropikalny, a wszystko picuś-glancuś z detalami itp (takie małe dziełko:))-wtedy nabrałoby mocniejszego przekazu, a kontrast realizmu między tym co w słoiczku, a co poza nim, to byłby też fajny efekt-dawało by do myślenia...

pozdrawiam, przemyśl to ;)

 

dzieki za komentarz, przemysle to ale bardziej w kontekscie przyszlych prac, ta juz mi sie znudzila :P

 

a teraz wywód (zostaliscie ostrzezeni :P):

 

nie w max'ie bo jakos nie znalazlem darmowej licencji (nawet studenckiej) na ulicy, a na zakup mnie nie stac... chyba najbardziej oplacalny teraz jest modo na ktorego i tak mi zal pieniedzy ;) bo pracuje mi sie znacznie sprawniej w blenderze niz wczesniej jak testowalem max'a

troche mnie ciagle dziwi podejscie "jak na darmowy soft..." itd... juz tyle dobrych blenderowych prac bylo ze chyba to sie powinno skonczyc ;) ... swoja droga najbardziej mnie dziwi to ze uzytkownicy blendera tez czesto maja takie nastawienie i nie wierza ze naprawde wiekszosc mozna zrobic za pomoca darmowego softu...

...mam nadzieje ze przyczynie sie nieco do zmiany nastawienia wielu ludzi ;)

 

no w sumie...ja to czasem nie myślę po nocy ;D

ale, jeśli to nie komercyjnie, to i tak hmm...no zawsze można "taniej kupić w internecie" ;D

pozostawie to "bez komentarza" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności