Skocz do zawartości

Teczka 2D: The Deep Purple of my mind :)


purple

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wreszcie może przestane was zaśmiecać niedokończonymi VIPami- tu się będą gromadzić ;D

W zasadzie chyba żadnej pracy nie uznaję za ukończonę, ale to w tym wątku ma sie właśnie pozmieniać- narazie mam jeszcze problem ze zrozumieniem zagadnienia " kiedy tak w zasadzie praca jest gotowa?"

 

no to let's rock!

 

 

szkice:

 

very szybkie ok 3-4minutówki;)

29134740fc7.jpg

 

 

 

niezła tandeta co? ;P

 

 

 

no to jeszcze trochę- te są lekko wolniejsze;) :

 

szkice1be0.jpg

 

 

rkafv8.jpg

 

 

 

 

 

trochę surrealizmu...:

 

surrealizmdigitalpaintiqq7.jpg

 

 

 

 

 

ćwiczonko speedowe jakieś 35 min:

 

digitalpaintingspeed35mqz3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

speedowa space przygoda:

speedpainting40minka5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Hiszpanka, czy inna arabka;) Do dokończenia...

digitalpaintingbv1.jpg okopannazoompv4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"to co mam na biurku", około 1.5 godzinki, do obróbki, na bardziej malarskie:

wizualizacja2ddigitalpaem1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

a taki tam fotomontażyk z podmalówką (takie rzeczy robiłam przed digitalem, czyli przed forum ;D)

kosmitka7lm5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

speed, nie poszło mu dobrze w sondzie...ale i tak zarzucam:

konkursszybkiegomalowanzd0.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

akt, około godzinki, patrząc na referkę, ale zmieniłam kadr i klimacik:

aktdigitalpaintingko1.jpg

 

 

 

 

edit: byłabym zapomniała własnego portretu...:

portret5rozmiardobryforsm0.jpg

 

 

 

 

no to jeszcze eksperymentalny plakat:

róża to fotomontaż;)

 

forumci9.jpg

 

 

 

edit:

dodaję jeszcze speedowe podmalowanie speedka;)

toncabestga7.jpg

 

 

takie ćwiczonko na światło sobie robię, ale na razie ledwo to wychodzi...

 

 

pozdrawiam, liczę na konstruktywna krytykę ;)

Edytowane przez purple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kieliszek wyszedł fajnie realistycznie, obróbka ta niebieska ma bardzo fajne kolorki i klimacik ale czegoś brakuje do skończenia, nie potrafie nazwać czego ;P Za to bardzo mi się podoba przedostatnie właśnie takie jak jest, wygładzone i gdzieniegdzie zanikające, na plus

chociaż na przyszłość (tak z całokształtu teki) poleciłbym pokombinować z ostrymi brushami

 

twój nick pasuje do prac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zgadzam się, tej niebieskiej czegos brakuje, jeśli byś miał pomysł to wal, jestem ciekawa, jak to widzą inni, przedostatnie -chodziło Ci o akt czy o ten podwodny? sorki, ale po edycji się zgubiłam;)

Anyway co do brushy, to dopiero się uczę ja w ogóle rysuję od niedawna ( tzn: od zawsze coś sobie maziam, nawet kiedyś brałam lekcję od znanego malarza, ale że leń i nieuk jestem to jakoś weszło jednym uchem, wyszło drugim, świadomie maziam dopiero teraz...), a co dopiero praca z tabletem;) ale ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę- grafik to świetny zawód, ale trza być dobrym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o akt, jest bardzo fajny ;]

a co do bruszy to otwórz preference i załadój sobie np.caligrafic ze zmienną wielkością, polecam do robienia szkiców i zaostrzania krawędzi lub detalu, i jeszcze bardzo fajne efekty można osiągnąć przy kombinacji z natural brushes, dobrze się włosy robi i można uzyskać zbliżony efekt jak w tradycujnych technikach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej lepiej ale jeszcze można ramionka zaokrąglić bardziej tzn: zwróć uwagę na oświetlenie twarzy i oświetl ramiona żeby nie wyglądała na zgarbioną, no chyba że tak miało być, twarzyczka fajnie się buduje ;]

 

plakacik też sie fajnie prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko za dużo tutaj smudge tool, blura, sporo też "burnowania". Proponuję postarać się wyciągać barwy bez użycia burn, dodge ... Jeśli już bardzo chcesz, to z umiarem :) ale ogólnie staraj się je pobierać z palety i nakładać bez użycia filtrów

 

masz)rum mówił o ostrych brushach - dobra rada - postaraj się jak najszybciej uciec od tego "blurowania". Oczywiście czasem blury, a raczej soft brushe wyglądają świetnie (Linda Bergkvist), ale tak czy owak smudge i blur radziłbym wyrzucić z repertuaru. Na zamiankę spróbuj brushy o twardych krawędziach, ale mniejszym opacity.

 

Postaraj się też ożywić kolory, bo te nie są chyba ciekawe. Obserwuj prace innych i porównuj kolory z własnymi - czasem można się nieźle zdziwić - subiektywna ocena własnej pracy jest cholernie ciężka, ale pomagają w tym właśnie podobne porównania ... A już najlepiej brać na warsztat najlepszych i na zmianę przyglądać się swojej, a idola pracy ... Terapia wstrząsowa, ale daje dobre efekty :)

 

Pozdrawiam i życzę wytrwania w postanowieniu postowania tutaj - mi się to niestety na razie nie udaje (czego bardzo żałuję) ... Aaaaaaaleee .... hehehe

 

Pozdrawiam !

 

EDIT: Rzeczona Linda Bergkvist ma na swojej stronie parę przydatnych tutków :

 

http://www.furiae.com/index.php?view=gallery

 

Myślę, że mogą pomóc w wykończeniu dark lady wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayk nom, po obróceniu poziomo pracki, babka stała się brzydka jak śmierć...

 

masz)rum i masz kompletną rację;P z tym zwracaniem uwagi na oświetlenie twarzy...hmmm to są moje pierwsze kroki w tym kierunku-uwierz mi, nawet gradientu używam na początek, żeby wiedzieć gdzie światło, a gdzie nie...:D

 

Siegmar dziękuję Ci za wnikliwą analizę, pomagaj, pomagaj i prowadź za rączkę bo nie umniem;D Z tymi brushami, to naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez miękkich, ale też wiem, że to przestępstwo na poziomie widocznej flary;) nie mam pojęcia jak sobie bez smuga poradzić-no cóż zostałam wychowana na tutkach dzisiejszej generacji;D Ale będę się starać. Kolor to i tak tu przypadkiem się wdarł, bo jak na razie miał być monochrom...co do słynnej Lindy B.-no włąśnie nie kumam, jak można zrobić, uzyskać efekt takiej gładkiej twarzy bez smuge'a...ech...no ale po to i może nawet dla tego tu jestem;D

 

pozdrawiam, dzięki szczerze za zainteresownie, jeśli macie jakieś podpowiedzi w sprawie techniki to walcie śmiało! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ten fotomontaż z różą :) moze se nad łuzkiem powiesze ;p

nie jestem specem od techniki malowania, ale co do głakich powierzchni to mozna je malowac np zasuwając bruszem z dosc duzą przezroczystoscią i altem szybko pobierac se kolorki z okolic. Mi sie tak dosc szybko i wygodnie maluje, ale pewnie są lepsze metody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet, 40-50% opacity, brushe okrągłe z twardą krawędzią i wyłączoną dynamiczną zmianą wielkości oraz dużym paramterem Spacing i tak jak WWWoj mówi - jedziesz pobierając altem okoliczne kolorki ... Możesz sobie również na innej warstwie ustawić taką paletkę kolorów w formie ciapek :D których chcesz użyć i pobierać stamtąd malując na warstwie spodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj: rzeczywiście robi sie powoli efekt jaki chcę-to działa! dzięki serdeczne:) Co do plakatu- może poczekaj aż się wdrożę w nową metodę- wtedy dopiero będziesz miał co nad łóżkiem powiesić ;p

Siegmar: Dzięki serdeczne-ta metoda jest genialna! pooowolusiu aż do skusiu...

moja elfica przeżywa wzloty i upadki narazie jest doprowadzona do takiego stanu (daję tylko urywak, bo reszta znowu poszła pod nóż chirurgiczny;)):

 

 

elfiasamica6ustaaf2.jpg

 

 

zobaczymy co z tego wyjdzie- a jeszcze trza się ze światłem uporać...

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do metody siegmara moge dodac tylko ze mozesz ustawic sobie opacity regulowane naciskiem..i sama wartosc opacity wtedy wieksza (80-90%)..wogole to ciekawe efekty przy takich przejsciach kolorow daje pedzel zrobiony z malych kropek luznych...

 

a co do ostatniego to musisz IMO uwypuklić kości policzkowe...podciąć same policzki..uwypuklić brodę..bo poki co wyglada troche jak walec..walcz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, wciąż eksperymentuję- nie wiem tylko gdzie jest ustawienie pędzla na duże odstępy (jest w podwójnym pędzlu, ale musisz mieć wtedy podwójny...

Co do klimatu pracy i postaci to ciągle się zmienia-walczę z proporcjami i kolorkami, pozatym to nie jest najważniejsze (przecie robie to tylko dla "się" ;)), ważne sa ćwiczenia

wrzucam więc kolejną wersję wydarzeń (usta, nad resztą postaci pracuję, może jednak to będzie ładna dziewczyna;) :

elfiasamica72usta2ub2.jpg

 

w minimalnym stopniu chwilami urzyłam smugea, ale staram się by to była "twarda" pracka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło na ustach jest git, na miniaturce wygląda jak zdjęcie a to plusuje, a i taka rada przy okazji, jak waczysz z kompozycją kolorami i wartościami to warto sobie zmniejszać na chwilę obrazek albo gapić się w nawigatora bo jest strasznie warzne żeby w zmniejszeniu wyglądał atrakcyjnie ;]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, klimacik się trochę zmienił i elfica jest ładna i niewinna, ale czy tak zostanie...(???):)

 

 

elfiasamica75kg7.jpg

 

wróciłam niestety do miękkich brushy, ale to tylko taki step, żeby mieć paletę na mazianie od nowa, no i widzę,że jest jakaś chyba przepalona, ale to tam będzie w prani poprawiane:) generalnie operacji plastycznych przeszła wiele i zdeformowała się na wszelkie możliwe sposoby;)

 

hery i ramiona będą robione, jeszcze w zasadzie nie zaczęłam, uszy też tylko symboliczne, światło...macie jakieś uwagi? bo nie wiem nawet od czego zacząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdreczne za komplementy, no aż zwątpiłam w to forum- może jakaś krytyka :D

grass, no ale chciałam zostać chociażby przy pomyśle, iż jest to elfica...

Mr.Pank, no taka ma byż:D ale naprawdę żadnych uwag krytycznych nie masz? 0_o-dziękuję:D

Co do portretu- podoba się? to miło:)

 

nadal proszę o wszelką krytykę-wiem że jeszcze to nie "to" mówcie co źle, bo nawet nie wiem za co się brać dalej...

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, skoro prosisz ;p

nie wiem skąd pada światło ;p uszy powinny być bliżej głowy, jeśli nawet mają być długie, to wystawać powinny tylko czubki i to wyżej, włosy przez to też powinny układać się inaczej :) oczy przy nosie nie kończą się tak ostro, chyba, że to mejkap czy coś takiego ;p nos do poprawy, jakby był pozbawiony chrząstki no i popraw symetrię ust (jej lewa strona wyszła świetnie :)), głowa wydaje się za duża w stosunku do szerokości ramion, może elfki tak mają :]

... i te druty kolczaste ;p

 

widać, ze nie stoisz w miejscu, tylko ja na Twoim miejscu zabrałbym się za podstawy anatomii (od czego sam właśnie zrobiłem sobie kilkuminutową przerwę :)), ale każdy ma swój sposób nauki :) działaj działaj, a już niebawem nas zadziwisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, klimacik się trochę zmienił i elfica jest ładna i niewinna, ale czy tak zostanie...(???):)

 

Zrób z niej szwarc charakter ;), taka typowa kobitka, co diabła za skórą ma, popracuj trochę nad twarzą, a w zasadzie jej wyrazem . . . jak dla mnie sam miód, i te oczy co duszę na wskroś widzą ;), coś w tym jest . . . czekam więc na kolejny update.

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrr szalony- działam działam- z tą anatomią- no czytam, mniej rysuję bo nie zawsze mi się udaje i się poddaję, ale to się zmieni- w końcu na ASP idę:D

te druty kolczaste, to taki pomysł z oświetlenia czy aranżacji jakiejś artstycznej foty z neta- nie wiem co to tak dokładnie, ale podoba mi się:D z resztą się zgadzam całkowicie-pokombinuję...

 

grass-będziem kombinować;) (nie wszystkie elfy mają sterczące uszy???0_o, ja się nie znam, mało fantastyki czytam :D a to jakie mają te uszy, te co nie mają sterczących?:)

 

Soad dzięki;) jeszcze konkretnie nie określiłam skąd to światło pada- tak to się jakoś w praniu zmienia, ale kiedyś musi na czymś stanąć, a wtedy mam nadzieje, że będzie jakoś konkretniej to widać;)

grass ma rację- niektóre cienie będą od kosmyków:)

 

miriam- czyli ma być słodko czy...złowrogo? bo jusz nie wiem:D Dzięki za komplement, kolejne upy, jak znajdzie się czas;)

 

ryjek fajny ... czekam ażskończysz to żeby powiedzieć cos reszcie

designboot- rozwaliłeś mnie z tym ryjkiem:D ps: coś reszcie, coś wreszcie czy coś o reszcie? :D

pozdrawiam :)

 

.................................................

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pasemka to srednio mi podchodza ;)

 

a co do samej twarzy do dodaj jej swiatlocienia wiecej...gorna warga ciemniejsza od dolnej...pod dolną cien mocniejszy..mocniejsze scienie w oczoodolach...wogole oczy sa troche za duze IMO (chociaz to elfka to kto wie :) i troche płaskie..aa i nos mozesz minimalnie odchudzic..pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG taka krytyka dopiero działa! Przez Ciebie siędzę prawie całą noc i robię, no i coś sie znów wyklarowało, jechałam według rad i zaleceń;)

 

 

elfiasamica78ez0.jpg

 

no i ją znowu trochę pokszywiłam, no cóż, jak siedzę w detalu i długo nie widzę całości, to tak się dzieje właśnie, ech...

i jak niektórzy prosili starałam się żeby w oczach miała to "coś" i żeby była i dobra i zła :D

mówcie jak to światło rozmieszczać, bo sie troszkę gubię jeszcze w tym, zapraszam do komentowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tważ w porównaniu do wcześniejszego posta wygląda o niebo lepiej, tylko jeszcze:

lewe oko kobitki (prawe na obrazku) ma trochę za bardzo zewnętrznie umieszczoną źrenicę, można by ją przysunąć w stronę środka ordrobinę

brwi można troszkę poprawić, prawą polecam zredukować lekko

ćień pod nosem jest za bardzo wypalony, więcej koloru, mniej czerni

poza tym to tważ bym taką zostawił bo wygląda super i ma ten charakterek

no i teraz zostało ci wyostrzyć krawędzie włosów żeby się nie topiła w tle i doszlifować ubiór kobitki elfki, jakieś wzorki na ciuszku możesz wrzucić i jakieś takie paski/sprzączki by mi się widziały tak zamiast zamka ;]

uff ale się rozpisałem, sory ale jak już tak to można by formatu dodać od dołu i jakieś ręce z mieczem czy czymś tam wklepać, ale to już zależy czy chce ci się bawić

Ogólnie dobrze ci idzie, powodzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dziękować,dziękować;)

w zasadzie wiele z tych rzeczy ubraniowych siedzi mi już od jakiegoś czasu we łbie i miecz też, ale przeraża mnie trochę ilość dziubdziania przy tym i na razie odkładałam na bok...może jak się zmobilizuję...już i tak z włosami będę miała przeprawę ( a w ogóle światło jest w miarę na tej babeczce?) bo nie chcę poprawiać herów nie znając drogi światła...

ps: apropos Zamka to Laskowik tak śpiewał:" Z boku zamiast zamka agrafka czy drut-ściągaj nie denerwuj mnie, Już!"

A potem leciało jakoś tak " to sztywne wdzianko też musi być nowe, bo już te kółka masz kwadratowe....lalalalalalalalala la" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Pank, no taka ma byż:D ale naprawdę żadnych uwag krytycznych nie masz? 0_o-dziękuję:D

Co do portretu- podoba się? to miło:)

 

Uwagi to ja mam zawsze,ale nie zawsze mam ochotę ich udzielać,bo mnie czas goni :D

więc jedyne wyjście to chwalić :]

 

od ostatnie wizyty duży postęp widzę

lewe oko troche do poprawienia

nosek wymaga poważnej operacji :D

tło do poprawy, a te czarne linie to chyba druty kolczaste,

myśle że detale są bardzo ważne,

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo fajnie sie pracka rozwija ale jest pare rzeczy do poprawki mysle ze jest za ciemnom wszedzie czern na babeczce i tylko co sie wyroznia to twarz(wlosy bym dal brazowe), tlo fajnie pojechane ale te ala druty moglabys delikatnie przycmic jasnym swiatlem bo przez ich ostrosc rozprasza sie glebia... ale ogolem pracka bardzo fajna, az postanowilem poprawic szybciutko wloski i troche twarz- moze pomoze.. i przepraszam z gory ze tak bez pytania zrobilem overpainta ;) pozdro

 

overpaintuh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się z tym overpaintem, ja lubię takie rzeczy-pomagają bardzo:)

Ten obrazek taki w Twoim stylu bardzo:D

spodobały mi się te oświetlone pojedyńcze włoski-chyba właśnie tak zrobię i rzeczywiście rozjaśnię druty- widać kto tu jest plamą, a kto kreską :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stójką byłoby dobrze myślę, no i ja dałbym takie jakieś paski małe zapinane przez środek na jedną stronę albo takie wiązania z japońska z podłużnymi guzikami (uff nie wiem czy wiesz o co chodzi ;P)

a jak chcesz sie pobawić to zawsze możesz sobie jakiś wzorek wyszywany machnąć nawet z referki

no i updejta dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności