Skocz do zawartości

WIP 2D: Napoleon w Rosji.


Lacedemon

Rekomendowane odpowiedzi

WIP 2D: Napoleon w Rosji.

 

Witam.

 

Wrzucam szybki szkic kolorystyczny.

Troszkę zamierzam w nim podłubać, ale zanim zacznę proszę o wszelakie uwagi ( kolor, kompozycja itp.) Pozdrawiam oczekując na wszelkie Wasze opinie. :) Czyli, co można dalej z tym zrobić.

 

rus02pc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie za ciepłe słowa. Dodają otuchy zwłaszcza, gdy ma się zły dzień.

Ten update jest klasycznym przykładem przemęczania pracki. Chyba zabijam świeżość. Są tu jeszcze dziury, ale do wyeliminowania. Może Wy coś doradzicie. Konik się pojawił. Zależało mi jednak na wydźwięku grozy i osamotnienia w otchłani przestrzeni. Dlatego więc wódz jest pieszo.

 

 

rusrighttd6.jpg

 

 

 

To następny pomysł. Polscy ułani pieszo o poranku. Pędzle z shopa jedynie. Jeszcze za wiele miękkości. Uwagi pożądane :)

 

Dzięki za wcześniejsze wskazówki. Bardzo pomogły!

 

 

laka05fv9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta woda to zdjęcie podmalowane?

Obrazek mi się podoba. Troche kompozycja dla mnie trochę szwankuje - szkoda, że postacie zlokalizowane są w centralnym punkcie pracy- nie ma decyzji w którą stronę je przesunąć.

A tak już zupełnie na marginesie- sama sytuacja jest dla mnie trochę nie logiczna- bo czemu oni idą wzdłóż jakiejś strugi, jak by mogli iść obok? - tak wiem są to bagna jak się domyślam, ale nie jest to jednoznacznie zaznaczone w pracy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda to faktycznie jak fota podmalowana-jezeli tak nie jest to respect! a swoja droga strasznie nie pilnujesz lini horyzontu;/ jest ona na wysokosc pierwszej glowy czyli ok ,170-180, no to drugi zolnierz ile ma? 130? chyba ze to wlasnie ten napoleon;] zreszta reszta tez w porywach 140;] i ten problem perpektywy nie tylko w tej pracy sie uwidacznia;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ten 2 koleś po prostu wlazł w głębszą wodę. Co do kompozycji: z prawej będą jeszcze postacie i ciężar się tam przeniesie. Początek wody można zobaczyć na poprzedniej stronie. Przyznaję, że mi się udała :D Polecam do wody "Smugde Tool" Na to poszła zielona zawiesina: pędzel liście w Color Dynamics. Będę uważał na perspektywę ;) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo akurat w tym wypadku ten sposób ukazania kompozycji jest ok ;), widok z trzeciej osoby spozierającej na plecy podążających na bój kompanów. może ciut za daleko ich wypuściłeś w pole i dlatego gubią się we mgle, ...

 

//Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są zwiadowcy to rzeczywiście mogą brnąć po kolana w wodzie, żeby psy nie wywąchały- tu nie pomyślałem ;) ale jeśli po prawej mają iść jacyś po brzegu, to będzie to śmiesznie wyglądało. Chyba, że jest to forsowanie przeszkody wodnej w poprzek ;) a nie wzdłóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple, Wojpajek: odnosnie sladow wywachiwanych przez psy - to tylko mit, rzeka z wolnym nurtem wrecz genialnie przenosi zapach :) - taki maly OT

 

odnosnie pracy: ta para jakos dziwnie wyglada - mam wrazenie jakby na samym srodku pracki znajdowalo sie jej "klebowisko" a reszta to tylko niewielka czesc ktora "uciekla". Raczej powinno byc tak ze mniej-wiecej nad rzeka jest wszedzie tak samo wysoka a nad ladem troche nizsza. A po za tym to jest jej tyle jak gdyby woda miala conajmniej ze 100 C :)

 

Oczywiscie to tylko moje wrazenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciosek- ale oni wtedy nie wiedzieli:D Poza tym, jakby szli suchym gruntem, to zostawili by po sobie oczywiste ślady- wydeptane ścieżki, połamane gałązki itp., już lepiej niech idą wodą;)

Lece: troszkę już naciapciałeś przy nogach pierwszego (na poziomie wody)- nie przesadź z tym w następnych stepsach, bo już możesz przedobrzyć (hehe, lubię tą Twoja malarskość, wygląda, jakby akwarelka przesiąkała na drugą stronę płutna czy papieru:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrkrzysiek: mam-owszem, bo pracuję na sporych wymiarach, ale praca nie skończona i będzie podlegać autoryzacji.

 

@purple: oczywiście mogę to zagnieść, ale można to i wyczyścić. Postaram się nie zepsuć. :)

 

@Wojpajek: zastanowię się nad forsowaniem w poprzek.

 

@Rzool: godna uwaga, dzięki :)

 

 

 

No tak a tu tradycyjnie zdjęcia jakieś :D ;)

 

Tradycyjnie więc następne zdjęcia wrzucam.

 

Problem z wyborem drogi rozwoju pracy-jak zwykle :D Zanim więc wkroczę w fazę detali, proszę Was o pomoc we wskazaniu dobrego tropu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i uwagi. Wiem, że jeszcze zbyt wiele bluru we mgle. Mam nadzieję, że przeskoczę w końcu te blurowania.

 

1.

 

rus08aj9.jpg

 

 

 

2.

 

rus15tg3.jpg

 

 

 

 

3.

 

 

rus12bg1.jpg

 

 

 

4.

 

 

rusaltgp0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralna kompozycja jest zła! Obniż horyzont pokaż niebo .. ptaszki itd!

Pierwszy plan niech wyjdzie do przodu. Czemu go zamazujesz?

Najlepiej wlep w 4 pierwsy plan z 3 ptakory na niebo ... koniecznie musisz wymalować z detalem piechurów oraz wyciągnij perfekcyjnie element który jest po prawej stornie. Narazie działa to jak "czarna dziura" która nic nie wnosi do kompozycji poza brudem

 

hope this help!

 

cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Lace:) Kolesie w wodzie sa kapitalni. Piekne, bardzo naturalne swiatło i kolory. Wszystko gra. Co do Napalm-leona to wersja z ptakami podoba mi się najbardziej choc wydaje sie najmniej "realna". Trafiasz idealnie w tonacje i barwe kolorystyczną:)

PS Ten gosc na przedzie po lewej, no ten na skraju chyba za duzy Ci wyszedł. Taki Perepeczko w sile wieku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności