Skocz do zawartości

problem z selekcja krawedzi


viz.k

Rekomendowane odpowiedzi

mam bardzo duza powierzchnie i kazdy polygon lekko extrudowany (wiecie, kafelki) , chce wybrac tylko dolne albo tylko gorne krawedzie...w widoku front/left cala powierzchnia jest tylko cieniutka kreska i nie wceluje tak obszarem zaznaczania zeby uchwycic tylko zadane krawedzie...jaki jest sposob na to?

 

 

 

 

 

---------------

btw. zakladam ostatnio duzo tematow i dostalem jakies ostrzezenie od monkey ze spam...nie wiem dokladnie o co chodzi ale nie robie tego celowo...chyba chodzi o duza ilosc postow z niewielka zawartoscia tresci...? wiec leje wode zeby czasem bana nie dostac czy cos:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

scrdk8.jpg

 

chce wybrac te krawedzie w zaglebieniach miedzy uwypukleniami...klikac kazdej z osobna nie bardzo mi sie chce, ring/loop nie dziala w tym przypadku tak jak bym chcial...najprosciej byloby machnac rectangular marqee selekcji w oknie front lub left chwytajac tylko dolna polowe obiektu ale nie da sie bo to za duza powierzchnia i przy zoom out zmienia sie (patrzac z boku) w cieniutka linie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten watek przypadkiem, a sam miałem nie jednokrotnie taki problem w Maxie. Otóż trzeba sie ratować tak jak kolega na poczatku napisał "PolyBoostem", wpisz w google i poczytaj jak jeszcze tego nie zrobiłeś. Niestety ale sam Max jest bardzo ubogo rozwiązany jesli chodzi o selekcję na poziomie vertexow, krawedzi czy poly. W porownaniu z Zbrushem albo softami typu Mayka. Zreszta juz ktos kiedys powiedzial, Max to dobra BAZA na modyfikacje typu plug :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne ze wczesniej czy pozniej pozaznaczamy to co chcemy, ale wyobraź sobie że chcesz zaznaczyć małe poligony pomiedzy duzymi poligonami, ktorych jest np 10x10. Masz tutaj jakies 100 klikniec myszą, a potem invert, jasne ze zrobisz ale jak długo?. Czy nie prosciej by było użyc inteligentnych rozbudowanych selekcji, przypomnialo mi sie ze w Modo tez to jest ładnie rozwiazane, nie tak jak tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności