Skocz do zawartości

Problem z pamięcia RAM i VRay


Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam system 32 bity (tak wiem że lepiej 64), ale system powinien nawet 32 bitowy widziec ok 3 giga. Natomiast kiedy odpalam scenki z wieksza iloscia bitmap słupek obciążenia RAMu rośnie do ok 1,95 a potem max sie wyłacza. Co moge ustawic aby wszystki działało. Czy jakiś swap ma znaczenia i jak go ustawić i czy bitmap pager zostawić defaultowy czy tez coś przestawic. Dalczego max nie widz 3 giga z tych 4 które mam, tylko niespełna 2.

 

Czy jak zainstaluje 64 bity czy max 32 pójdzie i vray? I moja stara drukarka hp 1125 na usb? Rozumiam że photoshopy i reszta stauffu powinny działac pod 64 bitami?

 

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /3gb

 

przykład: przy 4GB RAM 2GB idzie dla aplikacji i 2GB dla systemu (kernel) - przy tej konfiguracji aplikacja dostaje 3GB a system 1GB pod warunkiem że program obsługuje WAE (Windows Addressing Extension). Nie wiem jak 3ds max ale AfterEffects obługuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomoglo dodanie tego "/3GB" w pliku "boot.ini"

 

Mialem dokladnie takie same objawy jak "Synthax"

Male pliki liczyl bez problemu, ale juz przy wiekszych lub wiekszej rozdzielczosci zamykal mi sie Max, bez zadnego ostrzezenia.

 

Mam system 32 bitowy, 4Gb Ramu

 

W ramach testowania problemu wymienialem procesor, zostawialem tylko 2GB ramu, zmienialem ram na innej firmy itd... zadnej poprawy.

 

Chociaz ten sam plik przeliczany na laptopie z 1,5 Gb Ram i slabszym procesorem i bez tego /3GB - mimo ze liczyl sie 3 x wolniej - nie zawieszal sie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności