Skocz do zawartości

interior - FG, bez GI


gientekwl

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem się zapytać, co sądzicie o metodzie rozświetlenia w MR tylko poprzez FG + Log. Ex. Contrl. ? bez fotonów.

GI + FG - niesamowicie wydłuża rendering, a z FG szybciej render się liczy. Może znacie jakieś sposoby na pozbycie się bugów ? [niestety, powstają bez wspomagania "GI"].

 

Przykład mojej sceny :

 

interior1.jpg

 

Oświetlenie :

 

mrOmini, inverse square

mrSun

Fg, Preset Low[lekko podkręcony]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jedyna metoda na bugi od FG to więcej sampli lub zabawa radiusami (lub interpolacją jeżeli jedziesz na presetach). Co do samej techniki - szybka na proste wnętrza, ale już na takie bardziej zawiłe (np żeby oświetlać spore mieszkanie, kilka zakamarków) to już się raczej nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że defoultowo w FG masz jedno odbicie promienia(indirect light bounce). Jak dobrze pamiętam, to dopiero w maxie 9 dodano multibounce, tyle że każdy następny bounce kosztuje Ciebie tak mniej więcej podwojenie czasu renderingu. Tak więc w "konkretnej" scenie wnętrza jeden bounce FG, to trochę za mało, aby uzyskać dobrą "dystrybucję" światła, natomiast kilka to długie liczenie.

Myślę, że GI+FG jest jednak najlepszym rozwiązaniem (jakość + czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, o wiele szybsze jest renderowanie GI+FG+AO.

 

W GI ustawiasz małą ilość fotonów i duże radiusy, żeby tylko "rozświetlić" scenę, potem dobijasz detal FG, a jeżeli pojawią się błędy (lewitowanie) przy jakichś małych detalach to spokojnie możesz wyrenderować osobny pass z AO i zrobić kompozycję w photoshopie maskując miejsca gdzie AO wygląda źle i jest niepotrzebne, a zostawiając tam gdzie ma być.

 

Samo FG jest ok, ale moim zdaniem raczej do exteriorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się zapytać, co sądzicie o metodzie rozświetlenia w MR tylko poprzez FG + Log. Ex. Contrl. ? bez fotonów.

GI + FG - niesamowicie wydłuża rendering, a z FG szybciej render się liczy...

 

Innaczej formułuj pytania, tak aby osoby, które fatygują się z odpowiedzią, przypadkiem nie naraziły się na stratę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zacznijmy od tego ze nie ma zlotej reguly. Zamiast wykuwac na blache ustawienie lepiej jest zrozumiec dzialanie poszczegolnych opcji i pozniej dobierac je odpowiednio do sytuacji i zamierzonego efektu. MR to nie Maxwell gdzie dajesz wszystko na full i czekasz 5 lat na realistyczny obrazek. Jedni uzywaja samego FG inni wola wspomoc sie fotonami a jeszcze inni bezszczelnie lamia poprawnosc obliczania symulacji i uzywaja AO ktore dobrze uzyte daje niezle efekty.

Ja np. lubie stosowac podobna technike co opisal vorek czyli nie zabawa z mega realistycznymi ustawieniami fotonow a tylko zrobic tak by oswietlic pomieszczenie pozniej wspomoc sie srednimi ustawieniami FG a dla krytyczyn miejsc z detalem wcisnac AO.

Jak ktos patrzy na prace to nie widzi ustawien wiec jesli praca wyglada dobrze pomimo "dziwaczych" ustawien to jest dobrze. Dla mnie liczy sie czas i efekt a nie metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności