Skocz do zawartości

Jakie sa minimalne stawki za wizualizacje wnetrz...?


kjubas

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Jestem ciekaw jakie są stawki za wizualizacje wnętrz. Nie chodzi mi o najwyższa cenę od razu, tylko o "przyzwoitą" dla obu stron. Co się bierze pod uwagę przy wyceni; czy powierzchnię pomieszczenia, czy ilośc detali, czy inne rzeczy jeszcze. Dostałem propozycję współpracy i nie wiem jaką mu podac stawkę tak zeby on byl zadowolony i ja rowniez zebym nie robil za darmo. Chyba dobrze jest tez nie zanizac ceny zbytnio, zeby nie popsuc rynku na przyszlosc... dlatego tez prosze o rade ile sobie policzyc np. za zrobienie wizualizacji kuchni. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

widze ze sprawa z lekka owiana tajemnica... a co jesli podam za niska cene i tym bede kolejnym psujacym rynek? nie lepiej robic co najmniej za tyle co wy? wy tez macie w tym korzysc zeby inni nie byli za tani :P za tani i tym samym konkurencyjni...przemyslcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Bierze się pod uwagę, przede wszystkim, dla kogo masz to robić - jeśli firma jest duża to i cenę możesz powiedzieć dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli podam za niska cene i tym bede kolejnym psujacym rynek?

Jeśli prosisz o minimalną stawkę to już nim jesteś. Prawda jest taka że za jakosć się płaci. Jeśli pytasz o cenę to raczej nie masz doswiadczenia. Jak ja zaczynałem to brałem za wizkę około 800 zł za 3 renderki. Teraz to jest jakieś 4-6x tyle. w zależności od projektu.

Ale jak mowie. jak nie masz doświadczenia to cudow nie zdzialasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o podanie konkretnej ceny za pracę którą opisałeś mało konkretnie. Zalezy czy wszystkie meble będą modelowane od podstaw, jak duże jest to wnętrze, jak bardzo skomplikowane, jaki rodzaj oświetlenia, ile punktów świetlnych, ile widoków i w jakiej rozdziałce, jak dokładne masz wytyczne no i na koniec na jakim poziomie robisz wizualki, ile lat doświadczenia i kim jest inwestor. no i czy w cenie są wliczone poprawki? Lis w sumie już ci odpowiedział na twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalna stawka to "dziekuje" albo "pochwalka" ewentualnie "lizak chuppachups" ;)

 

Master dobrze kombinuje ;) ustal sobie stawke godzinowa i obliczaj wten sposob ile chcesz zarobic, oczywiscie sie zokragla zawsze w gore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykladowa wycena:

np "dom w xxxx"

43m2 (salon + jadalnia)

 

modelowanie 5,5 zl za metr = 236zl

+ za kazdy element modelowany 30-50 zl np krzesla, lampy (tutaj kominek - 30 zl)

 

render (w tym teksturowanie, oswietlenie, rendering) 6 zl za metr = 258

za rozdzielczosc do 1500x1500px 50 zl powyzej 100 zl

jak ci sie nie kalkuluje to zmieniasz mnożniki ;)

pozdro :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazcie wizke przykladowa to sie ludzie beda mogli jakos konkretniej wypowiedziec. Slowo "wizka" moze rownie dobrze oznaczac megarealistyczny projekt stadionu jak i kuchnie skladajaca sie glownie z boxow i teapotow.

Co do cen minimalnych to przyznam sie ze zrobilem wizke malutkiego sklepu za jakies 400zl, trwalo to okolo 1 dzien i wygladalo tak zle ze nie pokaze bo sie wstydze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirch ważne że podajesz jaką sumkę, też nie chce się wygłupiać i pokazywać tego czego nie skończyłem, jednak jak mówi się o kwotach to konkretnie i na temat...

 

praca pracy nie równa, chodzi o określenie jakość do ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro nie chcesz powiedzieć ile byś chciał za wizkę to powiedz ile byś a nią zapłacił??? :P

To ja odpowiem. Producenci mebli/salony kuchenne rozdają projekty z prostymi wizualizacjami za darmo. Architekci liczą za projekt wnętrz od 50 do 500 PLN/m2. Średnia wypada gdzieś koło 100 PLN/m2. Czasem projekt o tej samej wielkości robi się kilkanaście godzin, czasem kilkaset. Czasem jest to ustawienie szafek i dobranie sprzętu agd, czasem wielokrotne zmiany koncepcji i użeranie sie z głupimi budowlańcami i tanimi stolarzami.

Efekt - ceny wizualizacji wnętrz do klienta nie dobierzesz. Ustal sobie satysfakcjonującą stawkę, to zleceniodawca oceni czy stać go na taki luksus czy nie.

A tak ogólnie to robienie wizualek wnętrz jest nieopłacalne. Za ten sam czas pracy, robiąc wizualizacje architektury zarobisz 3-4 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności