Skocz do zawartości

POJAZD 3D: TANK - Faza ostatnia (oby)


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, niestety w bardzo dziwnym sposobem wszystkie moje posty i tematy zniknely, ale prace nad czolgiem dalej trwaja oto kilka nowych renderow:

 

tank11.jpg

 

tank12.jpg

 

tank13.jpg

 

na ostatnim obrazku widac dosc nieudolne proby z swiatlem, czy ma ktos jakies tutory do tworzenia naturalnego oswietlenia, bo ja jeden znalazlem ale tam mam stworzyc ponad 20 Omni, a moj komp lekko tego nie strawil

 

Pozdrawiam

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > Aragorn]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Originally posted by Aragorn

Z tego co ja wiem to w czolgu jest tylko jedno kolo napedowe ktore w moim przypadku znajduje sie na koncu gasienicy, poprawcie mnie jesli sie myle, ale sprawdzoalem to na wielu fotkach.

 

Pozdrawiam

 

nod obra, zgadza sie. ale ejsli wg. Ciebie reszta kol jest niepotrzebna (takie mam wrazenie, sorki jesli mylne) to po co wtedy reszta tych kol? one rowniez musza posiadac odpowiednie zabki, a gasienica otwory na te zabki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoledi: wyobraź sobie czołg bez tych kół...nie przejechałby nawet 1cm...te kola słóżą do podtrzymywania gąsienicy...i tak jak mówi Aragorn, w czołgach jest tylko 1 koło napędowe...

Co do modelu:

* gąsienice odrobinę za grube, oraz chyba nie są ze sobą połączone

* wieża jest stanowczo za mała do podwozia...może by tak ją trochę powiększyć (przeskalować) by szerokość wieży mniej więcej odpowiadała szerokości podwozia...

M1A2 Abrams...tutaj wszystko widać...

 

tank.jpg

 

Może dodasz jeszcze \"fartuchy\" osłaniające gąsienice ?? Tak jak wyżej ??

Staraj się go dopieścić do odtatniej śróbki...

 

Pozdr[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoledi : Nigdzie nie napisalem ze reszta kol jest niepotrzebna, kazda gasienica sklada się z kola napedzajacego i kilku kol jezdnych. Kolo napedzajace jak sama nazwa wskazuje sluzy do napedzania gasienic, a kilka kol jezdnych sluzy do zmniejszania nacisku jednostkowego czolgu oraz do zapobiegania nadmiernego kolysania sie podczas jazdy po nie rownym terenie.

Pozwala także na utrzymywanie w miare poziomego polozenia czolgu w trudnym terenie.

 

Falcrum: o widze ze juz odpowiedziales na watpliwosci niektorych forumowiczow :), ale kilka informacji sie moze komus przydac. Aha... oczywiscie wieze poprawie a juz niedlugo, pojawi sie calkiem nowa gasienica

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie, tylko zebys sobie nie zwaalil sprawy tak jak ja u siebie z leopardem, owszem sa detale ale facow jest masakrycznie za duzo :D.

 

Chyba ze robisz sam model to ok :)

 

Narazie mi sie podoba, keeep working czy jak to sie pisze ;)

 

3maj sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieze jeszcze poszerze, ale to juz podczas teksturowania, oslone na gasienice probowalem dodac ale wygladalo to nie najlepiej wiec zostawilem bez. teraz jeszcze tylko poprawie lufe, bo mi jakos nie pasuje i biore sie za teksturowanie.

 

Szczerze powiedziawszy nad scenografia sie jeszcze nie zastanawialem, ale z przyjemnoscia wezme pod uwage kazda propozycje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Aragorn, Twoj czolg sie bardziej podoba niz moj ;) a Ty mowisz ze ja mam lepszy model ;).

 

dawj dalej z texturami i jakas prosta scenografia na pustyni lub w ruinach jakiegos miasta (czolg jedzie ulica a po lewej i prawej ruiny jakis blokow mieszkalnych, z tylu jako tlo mozna by dodac jakis protestujacych ludzi ktorzy rzucaja w czolg kamienie ?. Oczywiscie tlo lekko rozmyte).

 

To taka moja propozycja :)

 

3maj sie i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielkie dzieki za komentarze, nic tak nie mobilizuje.

 

Dobra teraz odpowiedzi:

-nielot007: gasnienice robilem, recznie, czyli zrobilem ogniwo,a potem je odpowiednio ustawialem zgodnie z referencjami, probowalem \"spacing tool\'em\", ale to nie zabardzo wychodzilo. Wbrew pozorom to niezajmuje duzo czasu.

 

- Tadek: odbierz meila - i wszytko jasne ;)

 

- Pionier: ja tam sadze ze Twoj jest o niebo lepszy, a poza tym wszytkie obrazy z twojego leoparda, mam na dysku i wiele sie na nich wzorowalem (mam nadzeje ze Ci to nie przeszkadz).

 

don_flippo i Archangel: ogolne dzieki.

 

Co do scenerii to podoba mi sie pomysl z piaskiem i jakimis rozwalonym budynkiem, ale nie jest to koncepcja zamknieta, wiec dalsze propozycje mile widzjane[piwo].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jezeli ja sie niemyle a chyba sie niemyle :D to ten czolg to jakas abstrakcja jezeli chodzi o realistyke i takiego czegos niema. A pozatym:

-muszka na lufie czolgu?? chyba to jest zbedne i troche smieszne :D

-Jak juz czolg to moze z pancerzem reaktywnym mysle ze by to duzo ciekawiej wygladalo

-wiezyczka niemoze sie skladac z plyt ktore sa znitowane razem bo to by sie rozpadlo nawet przy spotkaniu z pp granatnikiem w drobny mak i mysle ze nawet by niebylo co zbierac :D

 

 

Wesoledi: nigdy niepowstal czolg ktory by posiadal wszystkie kola napedowa bo to jest niewykonalne. Autor zrobil to dobrze ze tylnie kola sa napendowe bo naogol silnik znajduje sie z tylu maszyny a wypustki posiadaja tylko przednie tylnie kolo a przednie to juz z innych wzgledow niz napedowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze z teksturami...

Gąsienice są spox, ale teraz reszta wygląda trochę plastikowo do nich...chodzi mi o to, że gąsienice są bardzo szczególowe, a podwozie już nie tak bardzo...

Może coś jeszcze dorobisz ?? Lepiej by wyglądało :)

Scenografia pustynna jest trochę oklepana...(Pionier, bez obrazy ;) ). Wykorzystaj fakt iż twoja maszyna przypomina polączenie czołgu z lat IIWŚ, z nowoczesną...Proponuję ci taką historyjkę:

IIWŚ nie skończyła się w 1945, lecz trwała do np.1962...Jak każdy wie, WOJNA JEST MOTOREM TECHNIKI, a więc technologie, które mamy teraz (np.gładkolufowe działa kalibru 120mm trafiające cele odległe o 3-5km z prawdopodobnością trafienia celu PIERWSZYM pociskiem wynosi blisko 100% !!). Niemcy, jako państwo najszybciej rozwijające technikę może być dobre jako TATUŚ twojego DZIECKA...;)

Może być ?? Dalej niech cię wyobraźnia poprowadzi !!

[piwo]

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, musze zaniechac chwilowo projektu, gdyz komp praktycznie nie wydala, calosc ma ponad 200tys poligonow, i niestety przy probach teksturowania gasienicy, 3dmax po prostu nie wytrzymuje.

 

Co do sceny to postanowilem ze bedzie to wygladalo mniej wiecej tak:

 

Rzad Stanowe Zjednoczonych po dlugich negocjacjach pozwolilo wkroczyc do iraku sila \"United Nations\", scena ma przedstawiac wiazd pierwszego czolgu na teren Iraku.

 

Ruiny chcialbym zrobic w takim stylu:

ruiny.jpg

 

A to jest stan pracy na dzien dzisiejszy (nowa lufa i pierwsze, nieudolne, proby teksturowania):

 

tank16.jpg

 

Pozdrawiam

 

[Wyedytowany dnia 21-6-2004 > Aragorn]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy z dużą ilością face\'ów ?? Możesz zastosować parę tric\'ówi :D

1. Chowaj wszystkie części, których teraz nie \"obrabiasz\" (jedynie przed renderowaniem je przywacaj...)

2. Pewnie scena w oknach nie źle ci skaka...więc naciśnij \"o\", dzięi temu podczas obracania widoku, wszystkie obiekty (chwilowo) zamienią się na \"bouncing box\" (ramki)

3. Nie wiem co jeszcze...może dopiszą inni :P

 

Z tym scenariuszem, może być fajnie ;)

 

TERAZ TROCHĘ KRYTYKI (konstuktywnej ;) )

 

Zdaje mi się, że nawet nie prubowałeś przeskalować wieży...teaz troche pokracznie wygląda...same podzespoły są dobze wymodelowane, ale razem wyglądają, jakby nie byly od tego \"zestawu\"... Na wcześniejszym renderze, wieża była szersza...znienileś ??

 

Zauważyłem, że \"zjadłeś\" koło napędowe...zrobiłes je ??

 

Przednie ( pierwsze ) koło prowadzące gąsienice, jest zupelnie plaskie \"od tyłu\"...widać to na \"jego\" prawej gąsienicy...:| Na pierwszych rendeach było dobrze...

 

Jabym jeszcze dorobił trochę model...teraz jest trochę \"skromny\" ;)

 

Dobra kończę krytykę, bo mnie znienawidzisz...;)

 

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest wlasnie odpowiedz na jaka chyba kazdy oczekuje.

 

OK, teraz odpowiedzi:

 

- ukrywanie obiektow i reszte stosuje, ale nawet wtedy ciezko sie pracuje (466MHz i 128 RAM (sic!))

 

- co do wiezy to zorientowalem sie po wyslaniu, ale w finale napewno bedzie przeskalowana.

 

- kolo napedowe jest tylko kiepsko wida na tym ujeciu.

 

- co do pierwszego kola to przyznam sie bez bicia, ze nie jest dokonczone z tylu i tu to widac niemilosiernie, bedzie poprawione.

 

- model bedzie jeszcze lekko poprawiany w czasie teksturowania postaram sie dodac jeszcze jakies szczegoly.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, lekki update, mecze sie z teksturowaniem, a co gorsza efekty nie sa najlepsze, oto obrazek:

 

tank18.jpg

 

Aha... na renderze nie ma wszytkich obiektow i ta nieszczesna wieza nie jest przseskalowana, ale to dla szybszego renderingu.

 

Pozdrawiam

 

[Wyedytowany dnia 21-6-2004 > Aragorn]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaga jest całkiem dobra...nie wiem co w niej nie pasi Archangel\'owi...

SKOŃCZ MODELING !! Teaz jak na niego patrzę, to zmienilem zdani co do szerokości wieży...to nie ona jest winna wszystiemu, tylko za szeroi PODWOZIE !! Jak możesz, to zrób coś z tym...

 

Aragorn mam dal ciebie propozycję, współpacy w ramach MULTI-WORK...

Węcej dowiesz się z tego linka...

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=8702

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do flagi to moze bardzo sie czepiam (pewnie tak :D )ale mam wrazenie ze tekstura na niej jest rozmazana no i troche jest tak sztywno rozprostowana oczywisce jesli czolg jest w ruchu to OK Juz prawie finisz wiec do dziela !!

Trzymam kciuki i pozdrawiam !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zniknęła muszka z lufy??. Wieża ciągle jest za mała, Koła w czołgu występują w czterech roadzajach:

- napędowe;

- podtrzymujące (rolki);

- napinające (te na drugim końcu czołgu);

- jezdne.

Chyba wszystkie niejasności wyjaśnione;)

I jedna małą uwaga czy Abramsy jeżdżą w barwach UN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

 

Archangel - czolg raczej na pewno bedzie w ruchu.

 

Bacry - muszka z lufy zniknela bo sie nie podobala ;), co do ilosci kol to sie zgadzam. Aha... nigdzie nie jest napisane ze to jest Abrams, mimo ze troche sie na nim wzorowalem ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności