Skocz do zawartości

Już komercyjnie...


Matuzalem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zadam pytanie prosto z mostu... ;] Jaki sprzęt polecacie grafikowi "wchodzącemu" na rynek. Oczywiście grafika 2D jaki i 3D (CS, 3dsmax, ZBrush, vue, itp.) Cena bebechów zbytnio nie gra roli, ale też nie przesadzajmy... :) Mam również na myśli dodatki typu tablet, monitory... Co polecacie ? Takie sprawy jak aparat również proszę o propozycje... Jeśli miałby też ktoś doświadczenie związane z sprzętem "udziwęczniającym" również proszę o wypowiedź (FruitLoop, Cakewalk, Soundforge, emulatroy, podłączenie do instrumentów, nagrywanie, itp.) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

co znaczy "wchodzacemu"? takiemu ktory ma juz konkretne skillsy ale robil w domowym zaciszu czy kogos kto zaczyna przygode w 3d? jesli druga opcja, to odpowiedz jest dosc prosta;) w zasadzie Twoj domowy sprzet spelnia minimalne wymagania, a jesli takowego nie posiadasz to mysle ze rozsadnym minimum na dzien dzisiejszy jest: C2D, jakies 2GB ramu i GF 7600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem początkujący jeśli o to chodzi... :| skont taki pomysł...

chce się dowiedzieć czego wy używacie... i tyle sam również mogę sobie skleić sprzęt to nie problem ale fora są chyba właśnie po to, może ktoś już ma po prostu dobrze dobrane flaki i tyle... łaskawie jeśli wątek Ci nie pasuje nie pisz... :/

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnie skąd protest.

Głównie chodzi mi o presję wywieraną poprzez takie posty na młodych i bardzo młodych userów, którzy nie mają możliwości finansowych na ogromne inwestycje. Powoli zaczyna się

robić wyścig szczurów kto ma lepszy procol ile rdzeni jaka grafa itd. Myślę że po ostatnich 18 podobnych wątkach jest ogólna wiedza na forum jaki sprzęt trzeba (lub nie trzeba zależnie od potrzeb obecnych a nie na 2 lat naprzód) kupić. Szanujmy się,, nie wywierajmy presji, zazdrości, współzawodnictwa niepotrzebnego w obszarach gdzie nie jest to potrzebne.

Efektem powyższego jest to że ktoś pisze (nie mówię o tym wątku) że zaczyna przygode z 3D i czy Quad+GT8800+8Giga ramu wystarczy. Nie w sprzęcie jest największy potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starczy komp z tesco do grania w gry... jak nie masz sprecyzowanych

wymagan i nie wiesz co ci potrzeba to tak na serio nic ci nie potrzeba

ponad zwyklego kompa.

 

A tak btw to taka raczej smutna tendencja ze mlodzi (stazem, nie twierdze

ze wiekiem) 'graficy' zamiast sami poglowic sie i poszperac po tryliardzie

zrodel, postow, stronek w stylu cgtalk, zdnet, inquirer, zadaja glupawe

pytanie w stylu: "zajmuje sie kazdym mozliwym aspektem grafiki 2d, 3d, 4d

i R do nieskonczonosci jaki powinienem se kupic komputr". Ja rozumiem ze

artysta nie musi wiedziec co tam w srodku piszczy w kompie i co w nim

siedzi, ale zeby nie byl w stanie zainwestowac troche trudu i rozpoznac

co i jak? dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio panuje jakaś tendencja do zakładania trolowatych tematów typu:

 

"Jestem szczęśliwym posiadaczem cor2duo ...... jaki soft"

"Albo mam 3k zł. Co mam kupić żeby było do gier, grafiki 2d i 3d"

Za chwile będą tematy typu

Czego mam się napić albo Jakiej benzyny nalać do mojego kupionego przez tatusia bmw.

 

Stop trolom. Powinna być akceptacja moderatora na pierwszych 10 postów każdego usera. Ostatnio namnożyło się modków więc będą mieli zajęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem początkujący jeśli o to chodzi... :| skont taki pomysł...

pomijajac ortografie (ja tez robie bledy ale niektore poprostu wala po oczach)... jesli nie jestes poczatkujacy to powinienes wiedziec jakiego sprzetu potrzebujesz.

Swoja droga takie pytania chyba lepiej zadawac na innych forach np. http://www.pclab.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba juz wszystko zostalo napisane, dodam tylko to co ktos tu juz pisal kiedys, jak popatrzec na prace w zlotej galeri to sa one tam nie zmiennie od...od dawna, srednia jakosc prac rosnie, ale perelek nie przybywa specjalnie duzo i do pulapu osiagnietego pare lat temu wielu "grafikow" dzis nie moze osiagnac lub nawet zblizyc sie, a chyba kazdy wie ze np 2-3 ,moze 4 lata temu 1gb ram to bylo duzo ,gf 6800 to byl luksus a o core duo to malo kto slyszal, a prace sami widzicie jakie sa teraz a jakie byly kiedys, a sprzecior dzis niektorzy maja taki ze glowa mala , nie tedy droga....

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat jeśli chodzi o sprzęt było u mnie kiepsko nie miałem kasy z wielu powodów.

trafiłą mi się okazja - kumpel chciał założyć firmę, ma kasę zaoferował, że fundnie mi sprzęt (no oczywiście firmowy..., ale, że ja mogę wybrać... chciałem się poradzić osób doświadczonych które nadrabiają ze sprzętem, nie miałem w zamiarach chwalić się czy coś takiego :/ (zresztą i tak w tej chwili nie mam czym... bo sprzęt jaki posiadam to prehistoria) no cóż szkoda... nie będę komentował zachowania innych bo nie mnie to oceniać, jeśli chcecie wywalcie ten wątek...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie na pytanie :

 

- Polecam procesor 2.4 Ghz Quad Intela (mozna podkrecic nieco),

jesli mozesz poczekac na nowe procesory Penryn - nastepca Quada do stycznia/lutego, to sie wstrzymaj, beda w podobnej cenie, ale lepiej sie kreca - mniej sie beda grzac. Wydajnosciowo beda minimalnie lepsze ale warto zaczekac wg mnie jak chcesz krecic.

 

- jak bedziesz podkrecal to lepsze chlodzenie, procesory w wersji BOX maja OK chlodzenie ale nie do podkrecania, mozesz kupic procesor nie BOX, bez chlodzenia i dokupic lepsze.

 

- Kup pod to plyte glowna z takimi wejsciami/wyjsciami jakie potrzebujesz, jak firma robi multimedia moze przedac sie port FireWire, jak chcesz dodatkowe bezpieczenstwo wez plyte z kontrolerem Raid 0.

 

- Nastepnie bedziesz potrzebowal 2GB Ramu do komfortowej pracy, jak chcesz wiecej ramu zawsze mozesz dokupic. Bedziesz tez potrzebowal Windowsa 64-bit do obslugi wiecej pamieci niz 3GB.

 

- 2 dyski twarde 500 GB moga byc dwa Seagate, moga tez byc dwa WD, najlepiej z 16 MB cache - pierwszy dysk na prace, drugi bedzie robil za backup na Raid 0 albo inny.

 

- Karta graficzna moze byc 8800 GT, od razu bedzie dobra do grania jesli lubisz i nie jest to najwyzsza polka cenowa :) z dwoma wyjsciami cyfrowymi dla 2 monitorow.

 

- koniecznie nagrywarka DVD do zgrywania materialow i backupow

 

- solidna cicha obudowa z portami USB, FireWire i dzwiekowymi z przodu, poza tym jak kupisz dodatkowe chlodzenie na procesor to sprawdz wymiary tego chlodzenia zeby Ci do obudowy weszlo. Polecam obudowy firmy Antec.

 

- porzadny zasilacz minimum 500 W., drogi, dobrej firmy.

 

- Monitor minimum jeden ale najlepiej dwa, identyczne modele LCD z matryca S-IPS, moge byc NEC lub DELL z tanszych ale koniecznie S-IPS

 

- tablet mozesz olac jak nigdy nie pracowales z tabletem, chyba ze chcesz zaczac korzystac to tylko Wacom, nie musi byc duzy, wymiar A5 najtanszy model, starczy.

 

Pozdr.

E.

 

- dobra mysz, z tanszych polecam Logitech G1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności