Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Reverberation shadow update:23.1.08


D3SIGN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze... postaram się wprowadzić zmiany...

Nudziło mi sie na niemieckim i naszkicowałem przód.. proporcje są złe ale nie miałem pierwszej refki... no i rysownik ze mnie słaby... skanuj0001-48nzdep1j.jpg

A co do drzwi to naniosłem poprawkę na pierwotną refę :

skanuj0178-48nzej82v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię górę... no i grill przebudowany tamten był prowizoryczny :) ...

Nie sugerować się krzywym cieniem na łączeniu budy... spowodowany małymi parametrami renderu...

Nie wiem czy zaprojektować lampy i felgi czy użyć dostępnych na rynku...

9gz0elqo.jpg

 

vp3t09uc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3tz co miałeś na myśli z tym blueprintem?

Tak popatrzyłem no i wąski kokpit ale nie wiem czy o to chodziło... poszerzyłem go sporo, szyba teraz szersza no i ją uwypukliłem nieco.. ale płaskawa ma swój charakter... ale już nie pocienię drzwi więcej bo ma tak dużo wystawać... tak ma być :)

Wzięłem trochę zaokrągliłem zderzak (w tej perspektywie wydaje się płaski...) i podłubałem przy tym bugu z przodu... Oto zmiany:

 

n6xog9q0.jpg

 

Ni cholery nie mam pomysłu na lusterka więc prowizorka... oj trza ołówek w łape...

doxtbl01.jpg

yf27964w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kr3tz dzięki za porady, co do szyby zgadzam się... dzięki za bugi które przegapiłem, dach zrobię ze szkła po całości, ale auto tudno będzie wydłużyć bo proporcjonalnie nie będzie, i tak bardzo długi jesst... najwyżej drzwi skrócę. albo lambodorsy sie da... a co to tyłu to linia nadkola jest przechodząca płynnie w tył i chciałbym to zachować...

Dzięki za komentarze i zachęcam by wytykać niedociągnięcia... PZDR dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale wydaje mi się, że lepiej by było żeby te słupki przy drzwiach były gładkie (w przyszłości czarne), żeby sprawiało wrażenie, że ta cała szyba boczna to jeden kawałek

a co do tych przetłoczeń na drzwiach to wydaje mi się że albo

z przodu: http://www.allsportauto.com/photoautre/mercedes/slr/mclaren_amg_2003/2003_mercedes_slr_mclaren_amg_02_m.jpg

albo z tyłu: http://www.supercars.dk/images/products/ferrari-testarossa.jpg

bo tak to trochę dziwnie to wygląda

ogólnie fajnie to wychodzi :D

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno nic nie robiłem... tydzień próbnych matur.. maskra... dziś kapke skrobnełem

Ja to właśnie dziki tym próbnym maturom miałem więcej czasu:D Ja tam wychodzę z założenia że przez 3 dni i tak sie nie nauczę całego materiału z liceum;P

Fajne światła. Paski nadal mi sie nie podobają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie samo zdanie jak FF odnosnie swiatel i tych paskow na boku. nie podoba mi sie tez ze ta maska tak na srodku jest podniesiona. tylne swiatla przypominaja mi troche te z rx7. pozatym git:) czekam na koniec i powodzenia w dalszej pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła faktycznie małe troche powiększe,

ta siateczka to coś jak światłowody, dzięki diodom będzie ślicznie świecić

co to znaczy że wielce źle sie uklada?możesz rozwinąć myśl albo wypaintować o co Ci chodzi? Byłbym wdzięczny. Chyba tylko Ty śledzisz wątek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siatki może i masz racje nie wiem nie wiem:) Zobaczymy jak wyjdzie.

Nadkole po prostu powinno być proste

nadkolenu2.jpg

I z tyłu nadkole powinno mieć jakąś grubość, nie wiem jak tam planujesz zrobić ale raczej nie powinno zostać. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czesem mógłbyś zrobić leprzy renderek z większym AA, czasami na słabych ustawach nie widać bugów. Przedni zderzak wydaje się płaski tak samo jak tylni, dosłownie można go porównać z kartką wygiętą...

koncept fajny podoba się, może też zrobie coś od siebie. Możę zrób troche wolniej, efekt końcowy będzie ładniejszy, zresztą rób jak chcesz ja sie nie znam...

A oto co nie tak z przodem:

82974912oa8.gif

na czerwono jak powinno być, żeby było lepiej wg. mnie

ciemny zielony oznacza mały bug

taka lekko poweirzchinia żóta przeanalizuj siatke-dziwnie cień widać, ale możliewe że to kwestia złej ustawy kamery...

wg. mnie po przerobieniu siateczki powinien prezentować się o niebo lepiej

 

Powodzenie w dalszej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie naszło ale postanowiłem narysować jak ja bym to widział:)

bumperff1.jpg

Te poprzeczne słupki po bokach powinny być troche z tyłu w stosunku to tego co jest wyżej (no i tego co jest niżej ale to widać na załączonej rycinie:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF twój pomysł postanowiłem połączyć z moim pierwotnym.. nad wlotem umieszczę kierunki w chromowanych oprawkach... będzie ślicznie mam nadzieję... Dzięki za porady... zmieniłem sporo w przodzie...

1yuzsbhx.jpg

zabieram się za zmniejszenie drzwi no i może dodam drugie takie jak w rx8...

Dorzucam render bez claya... na clayu nie widać wszystkich kantów...:

9z3fs0eo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu spokojnie owady nie jedzą silników. są auta z jeszcze wiekszymi otworami w grilu, chociaz owady nic silnikom nie robią to za grilem można dac siatke wtedy zadna latająca stonka ani wróbel nie wkręcą sie w pasek klinowy ani w zadna inna czesc silnika;) bardzo fajnie czasem ujrzeć po lewej żeński login oby tak dalej dzięki za komentarz i zapraszam inne panie i panów do jechania po tym dziwnym aucie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam upate.. ale z powodu bitwy pzerywam pracę jutro zabieram się za bitwę...

Co do obrazka to felgi nie wyszły i zrobię inne.. widział ktoś takie które by pasowały? chciałem zrobić orginalne ale nie wyszły więc skoro i tak opona goodrich a klocek brembo to i felge dam dostępną na rynku...

fn0sb5p9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Koncepcyjnie" szalejesz. Kilka uwag z pozycji kompletnego samochodowego laika: 1) te boczne wytłoczenia/pasy to dosyć silny akcent karoserii ( w grę wchodzi chyba tylko ręczne mycie ;) ) i chyba dlatego warto chyba je jakoś optycznie uporządkować układając ich końce w jakąś linię (próbowałem to narysować, 2)na ostatnim renderze widać, że te wytłoczenia są chyba nierówne, nie tworzą ładnej linii 3) na zderzaku też chyba troszkę nierówno ,w zaznaczonym miejscu linia błotnika jest szersza. Na obrazku będzie chyba to widać

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fa86051e4e81f3a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wygląda to za ciekawie. Lakier nie wygląda najlepiej, ale wiem że to przez studio. Opona jest zbyt "śliska" i ma za dużego bumpa. Jej materiał powinien być zmieniony w pierwszej kolejności.

Czekam na studio, albo hdri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concept bardzo fajny, podoba mi się. Ale przydały by się jakieś klamki, lusterka, podsufitka. Materiał opon jak i lakier wypadało by zmienić. Chyba Ania też wcześniej wspominała o grill`u - jakieś wielkie te otwory. Ale ogólny odbiór na tym poziomie zaawansowania prac - bomba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update pracuję nad studio ... Czasu nie miałem ni w ząb takżę postęp o jakieś 2 godziny nastąpił :) nie licząc renderu... lakier poprawiłem wystarczyło zmienić fallofa i pare detali .. wygląda lepiej , lustera odpuszczam bo to koncept i będzie miał kamery :)

(kliknij aby powiększyć :) )

 

z80nwgyj.jpg

 

dkz9uipr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na masce wlot wymaga więkrzej ilości poly, gdyz widać "kanty". zaznaczyłem inne błędy. przylookaj na siatexa:

98160669560270e3m.jpg

Zrób szybke albo zmień materiał szybki od lampy. Tył wygląda plastelinowo.

Studio nie rozumiem tylko tych białych okręgó czy tam pasków.

Wbij hdri albo pobaw sie ustawieniami.

Reszta cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności