Skocz do zawartości

WIP2D: Exorcyzmy by Mr Pank -Finish-


Mr Pank

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja tez sie załapie,

 

trochę jest jeszcze do zrobienia,ale myślę że powinienem sie wyrobić

 

 

Edit

To miała być pracka na Mini bitwe, ale że została odwołana postanowiłem to kontynuować

w Galerii 2D (Finished works 2D & WIP) itd

tablet mam dopiero od niedawna wiec bądźcie wyrozumiali

postaram się to zrobić jak najlepiej

 

 

mffws68egzorcystauq5.jpg

blok tech. A4, ołówek B 0,35mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uff, ale powiało chłodem

 

Dużo nie zmieniłem dodałem tylko księdza, był rysowany na oddzielnym bloku

mogłem jeszcze dodać pare demonów, ale shittt

zastanawiam sie czy nie powiększyć księdza i dać go trochę do przodu

mffw6970egzorcysta2jc4.jpg

 

mffw6970egzorcystakd2.jpg

kurde, chyba to pokoloruje w końcu już mam tablet

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz się w takim selektywnym wypełnianiu kolorem pracy!? nie lepiej zarzucić pod spód jakieś tło ciemniejsze, warstwę z grafiką na multiply i mazać sobie pod spodem? W ten sposób możesz mieć dużo więcej roboty na końcu - zdajesz się na przypadkowość teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim-perspektywę psuje ksiądz, powinien być trochę z góry,zobaczymy może to przerysuje,dzięki

Siegmar-zawsze można coś wymyślić,a na razie tak jest dobrze, thanx

Mortom-dzięki stary

Drakula- noga zostaje :D, no chyba że będę chciał perspektywę naprawić to wtedy

zmienię układ nogi (nogów) dzięki

Zbychowaty-starsza by zawału dostała jak bym tego słuchał :D ;)

 

 

 

 

mffw_69_70egzorcyzmy_prints.jpg?t=1196812927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze o ile strasznie mi sie podobaja Twoje rysunki, to za to kladzenie koloru zabierasz sie jak pies do jeża. Moze stoi za tym jakas metoda, ale takie zostawianie bieli wokol bardzo utrudnia ocene calosciowej kolorsytyki i skali walorow. W pierwszym kroku dalbym caly szkic na warstwe multiply i pod nia jakies ciemne tlo, a potem wydobywal postacie swiatlem.

 

W ogole w szkicach olowkiem jest swietne operowanie swiatlem a przy kolorze zupelnie to tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co mowil Leander, olowkoowe masz miazgi :D jak juz malujesz w kolorze to podmaluj tlo calkiem na ciemno i rozloz na warstawch plamami kolory poszczegolnnych psotaci by pasowalo do oswietlenia ze szkicu.... nie rob na bialym nigdy, zrezsta bylo to juz powyzej napisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z tego że biel przeszkadza,ale jak na końcu coś będzie nie grać to zawsze można to jakoś podmalować,pod koniec będzie wiadomo co jest nie tak

jeśli to sie nie sprawdzi to następnym razem podporządkuje sie waszym radom i sugestią :D

Dzięki chłopaki

 

 

mffw6970egzorcysta22hv6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10 minut zrobiłem taką podmalówkę pod Twoim szkicem. Nie o to chodzi, czy jest ok, czy do dupy. Ważne, że pokazuje alternatywę. Wyobraź sobie ile zrobisz takich podmalówek w godzinę - każda może być inna, a jednocześnie widzisz w jakim kierunku może pójść praca i tak, od ogółu do szczegółu się posuwasz... To co robisz teraz, to niepewna ścieżka, i przypomina bardziej kolorowankę niż digital painting... Jak leander napisał - rysunki masz świetne, ale kolorowanie ich w ten sposób to strata czasu.

 

1561d3e2a105d3ab.jpg

 

Teraz chciałbym, żebyś mnie źle nie odebrał - to po prostu dobra rada. Czy w tej czy w innej pracy, spróbuj taką metodą coś zrobić, a może okazać się, że będzie dużo lepsze.

 

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! I Siegmar znowu dobrze radzi, jeśli masz kontur na jednej warstwie to pod spodem możesz robić sobie szybki podmalówki żeby zabaczyć jakie kolory tam ci pasują, albo walnąć kilka kolorów i pokombinować z wariacjami i Hue/Saturation, oszczędzisz na czasie i zostanie ci tylko machnąć świtła i akcenty ;P

Praca szykuje się świetna, jak wszystko będzie wyglądało jak ten demon z dziewczynką to okładka komiksowa pierwszej klasy! Czekam na Progerss i pozdrawiam!

 

A i co do wersji Siegmara to jest spoko bo nabrało od razu jakiegoś takiego klimatu, unikaj raczej malowania na białym bo się pogubisz w relacjach, tylko nie wiem czy książka powinna być czerwona, teraz wygląda jak by się jej bał a ona była źródłem zła, według mnie powinna świecić jakimś takim łagodnym spokojnym światłem niebios ;] a czerwone z za i z pomiędzy demonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to o tym nie pomyślałem ;P mnie się scenka nasuwa tu taka że gościu (ten co ma w gaciach) jest egzorcystą a książeczka to jego biblia, zbór czarów, tutoriale do zabiegów egzorcystycznych lub "1000 najlepszych haseł które możesz powiedzieć do demona żeby sobie poszedł" ;] No i kolesiowi wypadła książeczka, a on pełznie po nią żałośnie by ową chwycić i w majestacie pełnym odgonić demony jej świetlistą mocą... albo po prostu demony go skopią w łagodnej wersji ;] ...e czy jakoś tak przynajmniej mi się skojarzyło hehe, Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siegmar świetna podmalówka, naprawdę

następnym razem będę tak robił

 

Dzieki za rady chłopaki

 

ok

jeszcze jest dużo pracy,

zacząłem malować mgłe i zastanawiam sie czy nie zmienić ją na cieknącą bulgocącą smołe

ale zobaczymy co z tego wyjdzie

mffw_69_70_egzorcysta37.jpg?t=1197827876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje już się fardzo interesująco, jedno co to kolory, takie wszystko blade i przybielone, możesz gdzieniegdzie zamiast szarości, bieli/czerni do cieniowania użyć innych kolorków bardziej nasyconych, a czarnym białym podkreślić kontrast najważniejszych miejsc, skorzystałbym również częściowo z wersji Siegmara, mianowicie dał bym lekkie czerwone światło, albo czerwony dym z pod tych demonów, jak by z piekła wychodziły czorty ;] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janko1987 -dzięki

 

Solo- Dziewczynka odgrywa role ofiary jest opętana i kontrolowana przez owe demony

a kolega na dole to egzorcysta który próbuje ją uratować

jak widać z marnym skutkiem

Praca nie przedstawia rozpoczęcie walki ani samą walkę tylko jej koniec.Dzięki

 

 

Finish

mffw6970egzorcysta48mp0.jpg

 

Photoshop CS

Wacom Volito 2

 

Dzięki wszystkim za rady

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca jest przednia, prosimy o więcej takich w kolorze, pytanko do ciebie techniczne, potrafisz rysując na volito2 uzyskać taką kreskę jak ołówkiem na kartce, pytam bo sam na tym maleństwie siedze i mam problem z trafianiem krechą tam gdzie chce ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem sie trochę Pentagramem A5,pożyczałem go od pewnego gościa

mazałem w lewo i prawo i doszedłem do wniosku że to nie jest to, przeszkadzał mi ciężar piórka

Volito 2 A6 mam od miesiąca i mogę powiedzieć że dobrze mi sie na nim rysuje

co do kreski myśle że nie miałbym problemów ale to nie byłoby to samo co na papieże

a poza tym na papieże jest szybciej i efektywniej

Moja rada dla ciebie, rysuj luźno, nie trzymaj kurczowo pędzla,

 

oczywiście jak zrobisz toś źle to zawsze masz Ctrl+Z :D , duży plus ale i przekleństwo, wprawia ludzi w lenistwo

więc polecam rysowanie długopisem na bloku, w tedy nie ma żadnego odwrotu

wiesz że nie możesz zrobić żadnego błędu, koncentrujesz sie na pracy, dobre ćwiczenie

i poćwicz sobie anatomie bo widziałem że mam z nią problemy

niestety anatomii nie wymyślisz trzeba sie jej po prostu nauczyć i myślę że nie warto bawić sie w speedy strata czasu, lepiej porobić parę prac które wyglądają poważnie a dopiero potem sie bawić

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności