Skocz do zawartości

Scena 3D: Salon


masterloko

Rekomendowane odpowiedzi

hej goodwaye. robie od rana dzisiaj taki salon. i wlasnie chcialbym Was spytac co moge zrobic zeby to wygladalo bardziej realistycznie i w ogole estetycznie? komentujcie prosze. I jeszcze jedno: Jestem poczatkujacy wiec nie krzyczcie na mnie zbytnio prosze :)

 

sercetm8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę, ee stoliczek z tutka zrobiłeś. Według mnie nogi stołu są o wiele za grube no i jesli to ma realistycznie wygadać to przede wszystkim więcej detalu bo trochę biednie (puste pulki etc.) Zdaje mi sie również że część elementów lewituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, jak chwile sie wpatrze w polki to rzeczywsicie to widac. ok. a jak poprawic proporcje? co jest za duze? co w Wy na to zeby polki zrobic szklane?

O nogach od stołu już mówiłem, te tapczany kojarzą mi się z jakimiś wielkimi futerałami jeszcze dvd jest na pewno za duże. Myślę, że szkła jest już dostatek w tej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wez to jakos konretnie wymodeluj, przyloz sie do proporcji a pozniej naucz sie zasad renderingu (w dziale video tutoriale masz nawet moj tutorial o mental ray'u). Patrzac po renderku widze ze nie masz pojecia jak dziala mr i kliknales magiczny przycisk render i liczyles na cos super realistycznego. No wiec standardowo to mr renderuje gorzej od scanlina wystarczy looknac na AA xD. Poczytaj cos o AA, o GI i shadingu sceny bo obojetnie jak bedziesz mebelki ustawial to one i tak bede ci fruwac.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem tutka Temporala o mentalu i sprobowalem z innym oswietleniem. wedlug mnie jest lepiej ale chce pozanc jeszcze Wasza opinie ;p

i mam jeszcze pytanie: jak ustawiam w environment i effect ustawienia np brightness, contrast to wychodzi mi w tym malym okienku render preview ladny efekt ktory chcialbym przenisc na prawdziwy render. jak to zrobic?

 

sercetg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest źródło tego światła? Ja bym jeszcze zmniejszył tą miskę.

Na podłogę nałożyłbym tekturę paneli albo parkietu. Kanapy mogą być np. ze skóry a nogi od stołu chromowane. No i więcej detali by się przydało, chociażby jakieś kable do tego TV i DVD. A ta tablica po prawej od czego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra poradzilem sobie z brightness and contrast ale teraz mam problem bo tlo za oknem jest za ciemne i to nienaturalnie wyglada ;p i powiedzcie mi wkoncu co jest nie tak z proporcjami ;p

Za gruba rama okienna, miska za duża no i panele zdecydowanie za szerokie (tilling). Jak chcesz mieć proporcje to pobiegaj po pokoju z metrem i pomierz sobie podobne przedmioty, ja robie własny pokój i zacząłem właśnie od pomiarów. Użyj jeszcze chamfera na telewizorze bo strasznie kanciaty jest i ustaw wyższy sampling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić coś sensownego czeka cię duuużo czytania i szperania. Podstawową lekturą jest Light contest na forum, zacznij od tego. Poza tym musisz zrozumieć co jaka funkcja robi i jak działa -> Dokumentacja mr. Dobrze by było gdybyś przetrawił maxowe F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiem ze pokoj z glowy ale tak czy siak trzeba trzymac sie jakis proporcji bo tak wyglada dosc dziwnie. Zoba nawet jak ludki wymyslaja wlasne stwory to trzymaja sie zasad anatomii ty masz troche latwiej porpostu przeskalowac tu i uwdzie. Co do contrastu to takie rzeczy najlepiej np w PS. Pobaw sie logarytmic expourse control, daj wiekszy sampling AA np. standardowe juz 4 na 16 i np filtr mitchel badz lanczos i juz bedzie troche lepiej. Co do widoku za oknem jesli jest to tylko textura na plane to mozesz w pobawic sie w parametrach output i to troche rozjasnic. Na podloge daj jakis reflaction i to z glossem by miec fajne rozmyte odbicia bedzie ciekawiej. Wazne to by nie poddawac sie i meczyc scenke az do jakiego ciekawego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema. daje kolejna wersje. pomogl mi troche temporal [pzdr]. troche jest za maly telewizor i szafka na ktorej stoi ma zly material ale daje render zeby pokazac zmiany w swiatelku a wymienione sprawy jeszcze poprawie. sorry za taka mala rozdzialke ale zalezalo mi na szybszym czasie renderu. pzdr

 

avriljd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w domu taką taflę :) no może ciut węższe. Bardzo fajnie słoneczko nam przez to świeci.

Tyle że tutaj horyzontu brakuje. Horyzont winien być na wysokości punktu zbiegu poziomych linii, czyli w tym wypadku mniej więcej w jednej trzeciej wysokości okna.

 

Gdzie kaloryfer? Kwiatek? Pilot? Czajnik? Za mało detali.

 

W poście #30 miałeś o wiele lepsze światło. Takie przyjazne.

 

Szklany blat stołu od boku powinien wyglądać niebiesko lub zielono, na tych wąskich płaszczyznach.

 

Te kanapy mi się wydają niezbyt wygodne na dłuższą metę, zrób im oparcia, albo przynajmniej jakieś poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj pordzadnego glossa w podlodze (zmniejsz ten parametr) a pliczek tla sobie rozjasnij w jakims progsie 2d. Z tego co wiem gimp jest darmowy i ma fajne mozliwosci ewentualnie naloz teksture tla na plane'a, samego plane przy oknie dac w materiale texturki w outpucie zmienic amount na wyzej niz 1.0 by uzyskac wieksze przepalenie i wtedy bedzie to jakos wygladac. Pamietaj to co jest na zewnatrz powinno byc jasniejsze niz to co wewnatrz u ciebie jest na odwrot i dlatego dziwnie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności