Skocz do zawartości

[wip] Licencjat - Symulacja ognia w animacji 3D [update 23.02.2008]


mort

Rekomendowane odpowiedzi

Heyka!

 

Nadszedł już niestety czas w ktorym będę musiał podsumować 3 lata mojego studiowania pracą licencjacką. Promotor zaproponował mi temat taki jak w tytule wątku, na co tez się zgodziłem.

 

Moim zadaniem będzie zrobienie kilku scen z różnymi rodzajami ognia, przy wykorzystaniu równie różnych technik i narzędzi. Na dziś dzień wiem na pewno że będę robił Słońce, Świeczkę, wybuch(może dwa, atomówkę i jakiś filmowy typu wybuchający samochód czy coś..), jakąś lecącą Asteroidę i BógWieJeszczeCo.

 

Na pierwszy ogień idzie

 

ŚWIECZKA

czas pracy: kilka(naście) godzin (najwięcej czasu spędziłem na poprawkach)

technika: model+materiał proceduralny+glow

render: mental ray

 

Animacja

 

e36faea70a55c3b6m.jpg

12ad2350689764f6m.jpg

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez mort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

świeczka to materiał raytraced z gradientem w luminosity i fluorescence, ale materiał idzie prawie na pewno do wymiany albo chociaż poprawy. Właśnie kombinuję z sss, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Animacje będę robił w maxie, wspomagając się Krakatoą, fumeFX'em i Afterburnem (a jakże by inaczej), montaż w After Effect. Render prawdopodobnie wszędzie poleci z MR.

 

A co do BógWieJeszczeCo - to takie zielone, duże z zaokrąglonymi krawędziami ;]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti wielkie dzięki, szczerze mówiąc mnie ten mój sss też nie przekonuje, ale jeszcze będę walczył ;]

 

piotrek i mathix j.w. będzie poprawione, jak tylko uwolnię się od sesyjnych pierdół...

 

Skawa01 WSInf w Łodzi(http://www.wsinf.edu.pl - nie patrzcie na galerie uczniów bo nie wiem skąd oni te prace wzięli ;| ), w sumie animacja tam jest dość pobocznie moim zdaniem potraktowana (jedne zajęcia w tygodniu po 1,5h przez 3 lata) ale jeśli ktoś już miał podstawy to mój prof. dawał ćwiczenia "na miarę".

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek_gfx no animowałem tak jak mi się zachowywała świeczka którą paliłem w pokoju, może po prostu nie mam przeciągów ;]

 

mlodAs a to spoko, ja animację robię u młodszego, ale i tak w sumie starszy to sygnuje ;] a pomoc można uzyskać od obu w razie czego ;]

btw. fajną masz stronkę ;]

 

sorki za chwilowy brak update'ów ale trochę nadrabiam cały semestr zaległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Wracam po długim niebyciu. Wziąłem się w wolnych chwilach za słońce, chyba najtrudniejszą z czekających mnie animacji. planuję rozbić ją na dwa ujęcie, jedno pokazujące całość i jedno zbliżenie. Na razie do pokazania nadaje się tylko początek materiału który powoli zaczyna przypominać efekt do którego dążę:

 

czysty maxowy render:

19bea28e17c18e45m.jpg

po szybkiej postprodukcji w AE:

d4da8bacb2739e5em.jpg

 

Wrzucam jeszcze referencje, na czym się wzoruję i do czego (ha ha) dążę....nie śmiać się, staram się jak mogę ;]

 

skriny z Sunshine (czy ja tym łamię jakieś copyrighty czy coś??)

4487d522ff00819f.jpg

c9514133fc418baf.jpg

53bdf14cae0deb34.jpg

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sunshine AFAIK to było popsute słońce, więc nie koniecznie się powinieneś na tym wzorować :]. Takiego efektu jak tam jest, nie uzyskasz za pomocą perlin noise'a 3d. Zauważ, że tam jest jakby takie kłębowisko płonących chmur, bez fluidów ciężko to zanimować (zresztą z nimi też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy projekt, też chciałbym taki licencjat pisać! ;)

 

Poszukaj na sieci materiałów o "divergence-free noise". Jedyny sposób, żeby nie używać tutaj fluidów, jak mi się wydaje.

 

 

Powodzenia!

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności